Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Mladim Osječanima dostupan najjeftiniji ecstasy u Europi!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2009. 7:00 
Naslov:  Mladim Osječanima dostupan najjeftiniji ecstasy u Europi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladima u Osijeku droga je dostupna po daleko nižim cijenama nego njihovim vršnjacima u zemljama Europske unije! Prema podatcima Europske asocijacije za monitoring droga (EMCDAA), najniža EU cijena ecstasyja je pet eura, prosječno u Hrvatskoj tek je nešto manja, a u Osijeku ona iznosi samo 10 kuna! Naime, kako ističu organizacije koje se brinu o mladima, jeftina sintetička droga preplavila je istočnu Hrvatsku, pa tinejdžeri do ecstasyja mogu lakše nego do kutije cigareta.

- Cijena ecstasyja u kontinuiranom je padu već godinama, no u posljednje vrijeme drastično je smanjena, tako da ga djeca sada kupuju i za deset kuna. Naravno, na tržištu ima i skupljih vrsta, no i dalje po iznimno niskoj cijeni, od oko 25 do maksimalno 50 kuna. I cijena alkohola u kafićima gdje često izlaze maloljetnici dosegnula je dno. Kako drukčije objasniti da u jednom od njih, radnim danom, djeci prodaju votku za jednu kunu, kaže Danijela Lovrić iz Centra za neformalnu edukaciju mladih koji prati rizična ponašanja osječkih tinejdžera.

Njenim riječima u prilog idu i tvrdnje Centra za prevenciju i liječenje bolesti ovisnosti osječkog Zavoda za javno zdravstvo, gdje kažu kako je cijena opojnih droga vjerojatno pala zbog zasićenja tržišta.

- Crno tržište je tržište kao i svako drugo. Kada na njemu postoji višak neke robe, cijena pada. Drastičan pad cijena sintetičkih droga govori kako je iz nekog razloga tržište u Osijeku preplavljeno "robom" koju treba prodati. Samim tim opada i kvaliteta ecstasyja, što ga čini još opasnijim. Jeftinija droga najčešće završava kod najmlađih korisnika, odnosno tinejdžera koji nisu svjesni njenih posljedica - kaže dr. Marija Kribl, voditeljica Centra za prevenciju i liječenje bolesti ovisnosti.

Policija: Cijene droge variraju

Iz policije kažu kako nemaju zabilježenu prodaju ecstasyja po cijenama nižim od 20 kuna te da je drugim drogama cijena i porasla.

- Prema našim podatcima, cijena ecstasyja kreće se od 20] do 30 kuna za komad, jedan gram heroina košta između 350 i 400 kuna, a jedna gram kokaina od 600 kuna do 100 eura. To su standardne cijene. S druge strane, bilježimo poraste cijene marihuane i skunka. Cijena jednog jointa sada je između 10 i 15 kuna, a jedna gram skunka košta oko 100 kuna, kaže Toni Škrinjar, voditelj Odsjeka kriminaliteta droga PU osječko-baranjske, te dodaje kako je otvorena mogućnost da ono što djeca na ulici kupuju za 10 kuna nije ecstasy već neka druga opojna supstanca.

Tekst: Ivana Kukić Solar/Glas-Slavonije.hr

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2009. 8:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Supika lega, daj da se ušlagiramo il' kak se to već kaže...Baš mi treba malo da si spržim mozak, ovak' sam prepametan.

Al stvarno mi je super da policija ima toliko podataka o drogi i kretanju cijena na narko tržištu, a svi dileri na slobodi. Živila država, policija i sve skupa. Ipak smo mi prevelik grad gdje sigurno ima bar 10-ak dilera(sitnijih) koji svi nabavljaju drogu od 2-3 (nazovi veća). Puno je to ljudi, velika mreža, nemož' sve iskonmtrolirat, a tek izvide treba napravit....posla preko glave...

kad sam se već zapis'o, nadam se da će kad uhite nekog dilera potonji pružat otpor Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2009. 8:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma to nije ni d od droge. moš mislit kvalitetu eksera od 10 kn. de dobro je. dam se kladit da se više nadroksdam svako jutro od turske kave neg što bi se sroko od tog smeća. 0d 2000. nema dobrih eksera u os.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seven-of-nine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 274
Lokacija: južno od mjesta gdje sjevera nema
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.11.2009. 8:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se s Monnstrumom. Jedino što valja je trava...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.11.2009. 8:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u osijeku je najjeftinija zato sto kod nas nema narkomana koji bi to kupovali ... pa zakon ponude i potraznje djeluje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
axxo
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2009. 8:56 
Naslov:  Re: Mladim Osječanima dostupan najjeftiniji ecstasy u Europi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Di to ima votka za 1 kn ?! Embarassed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.11.2009. 9:36 
Naslov:  Re: Mladim Osječanima dostupan najjeftiniji ecstasy u Europi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma u kojem to osijeku uopće ima eksera? ovo je najgluplji, najbesmisleniji i najneistinitiji članak ikad napisan xD baš baljezganje bez veze. još kažu 10 kuna.. joj Very Happy to im možda uvaljuju normabele i helexe po 10 kuna xD

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2009. 9:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel' nitko ovdje ne vidi hvalevrijednu investiciju za izvoz

a ovo votka za 1kn... ja ne vidim zašto sad dreče... dakle it's o.k. kad odeš u druge birtije i naplate ti votku 15kn, a ovdje se diže prašina jer se netko dosjetio pa snizio cijenu i daje narodu da se veseli... osim toga litra one loše votke je 30kn ... pa si vi sad mislite

e da , a droga je droga... tak' svejedno oće roknit 10 komada pa se ukomirati na par godina ili će to napraviti s 50... ja sam opet za ovu prvo opciju, manje stoji starce, manje krade i tak te šeme... prije se uspije skršiti

mislim da državu ovdje ipak najviše muči tšo ne može oderat pdv na tabletice

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › . 0d 2000. nema dobrih eksera u os.

a kako ti to znaš???

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.11.2009. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

he he,veću glupost već dugo nisam pročitao...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.11.2009. 9:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › jel' nitko ovdje ne vidi hvalevrijednu investiciju za izvoz

a ovo votka za 1kn... ja ne vidim zašto sad dreče... dakle it's o.k. kad odeš u druge birtije i naplate ti votku 15kn, a ovdje se diže prašina jer se netko dosjetio pa snizio cijenu i daje narodu da se veseli... osim toga litra one loše votke je 30kn ... pa si vi sad mislite

e da , a droga je droga... tak' svejedno oće roknit 10 komada pa se ukomirati na par godina ili će to napraviti s 50... ja sam opet za ovu prvo opciju, manje stoji starce, manje krade i tak te šeme... prije se uspije skršiti

mislim da državu ovdje ipak najviše muči tšo ne može oderat pdv na tabletice

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › . 0d 2000. nema dobrih eksera u os.

a kako ti to znaš???


zna svatko tko je izlazio u to vrijeme ili do negdje 2003-2004.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2009. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile Smile
pohvalno
eo i ja sam izlazila pa ne znam razliku osijek031.com smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.11.2009. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
Smile Smile
pohvalno
eo i ja sam izlazila pa ne znam razliku osijek031.com smile


ti si onda bila u krivim društvima xD xD xD Very Happy Very Happy

_________________
..vama ne treba govorit, vama treba zapovjedit, neću se borit sa bjednikom kad nemam šta pobjedit.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2009. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile
može se to i tako reći
život me nije onda volio osijek031.com smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2009. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa kolko si onda imala ? 15 godina ? vjerujem da ti ni na kraj pameti nije bilo žderanje eksera i đipanje na nekakog diđeja koji je sviro u nekom skladištu/hangaru/hali/ambaru i davanje 100kn za tabletu od koje budeš lud doslovno 8 sati, a špica roka po 2 sata bez prestanka Smile
već 2004 su ekseri bili sranje. moro si pojest po 5-10 komada da bi se pošteno ušio i jedini efekt bi bio da bi se izobličio ko neki lik iz crtića, posivio i zjenice bi ti bile ko 2 reflektora, a sutra govno ko da si pojeo set paljenih zimskih guma.
onda je jebiga bilo pravilo. pojedeš 1 il max 2 i kraj priče, miran si cijelu noć i po dana sutra. ovo danas je 10X opasnije. nije normalno da netko zguta 10 komada i ostane normalan. sranje. dršte se rakije. treba to murija sve pozatvarat i poapsit.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2009. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmmm
a i nije nemoguce da ih nema. Mozda se samo ne krecemo vise u takvim krugovima i jednostavno nas to ne zanima, pa zato i neznamo ima li ih ili ne.

Sto se tice savijanja, oduvijek su mi bili strasni takvi likovi. 10+ komada po veceri i jedan u nedjelju prije juhice za nedjeljnjim ruckom. damn...

10 kn je krajnje nerealna cijena, tako da autora clanka veselo pozdravljam i zelim mu da u buducnosti postane novinar. Wink

Ako je pak autor u pravu, molio bih ga da mi na private otkrije izvor jer znam mnogo ljudi koji ih placaju suhom zlatom. Kroz mjesec dana ruski naftasi bi naspram mene bili male bebe. osijek031.com smile Ujedno se istome i ispricavam. Very Happy

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: