Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studenti Akademije sami kupuju materijal za rad!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2009. 17:22 
Naslov:  Studenti Akademije sami kupuju materijal za rad!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Studenti likovnog odsjeka Umjetničke akademije u Osijeku od ove akademske godine više ne dobivaju sav materijal neophodan za rad i studij. Ovu informaciju potvrdio nam je i doc. Vladimir Frelih, voditelj ovog odsjeka, a glavni razlog ovakve odluku štednja je osječkog Sveučilište zbog recesije i smanjenih davanja Ministarstva znanosti.

- Sveučilište još uvijek financira dio radnog materijala, ali zajednu trećinu manje nego ranije. I ove godine studenti su dobili papire i dio boja, ali ako žele slikati na platnu, moraju ga kupiti sami. Također su dobili sve kemikalije za fotografije, no fotopapir moraju kupiti. Studirao sam u Njemačkoj i tamo je, kao i svuda u inozemstvu, posve normalno da sav radni materijal student kupuje sam. Mislim da studentima od početka nije objašnjeno da je ovaj studij super ekskluzivan, jer postati student Umjetničke akademije ne može svatko. Oni ne shvaćaju ni da većina studenata uz studij i radi, te očekuju da ih financiraju roditelji. Budući da su se odlučili na studij umjetnosti, nadam se da su svjesni kako im život koji posvećuju umjetnosti neće biti siguran, ali će dobiti neke druge beneficije - kaže doc. Frelih, te dodaje da je velik privilegij i to što su svi dobili besplatan upis.

Inače, trenutačno na umjetničkoj akademiji studira već peta generacija, te samo na likovnom odsjeku 90-ak studenata, a već na ljeto izići će prva generacija magistara.

“Sve je nalik na 1945.”

- Mislim da je mnogo veći problem ove akademije slaba opremljenost nastavnih dvorana pa je sve nalik na 1945. godinu. No, postoje novci i naznake da bi se krenulo s renoviranjem zgrade, a mi se sada trudimo da ta renovacija bude napravljena prema našim željama i potrebama. Stoga ćemo najvjerojatnije i ovu studentsku godinu završiti nešto ranije, kako bi renoviranje što prije počelo, a postoje i naznake za uvođenje nekih novih smjerova, najavio je doc. Frelih.

Tekst: N.Zekić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/arhiva 031

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2009. 19:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

budale. svašta i od tog freliha...
'ebala vas sve skupa njemačka i ostatak inozemstva!

ovo je Hrvatska. radimo, stvarajmo i dajmo si truda pa će nam biti bolje i tada će neke stvari koje su i prije postojale, biti NORMALNE, a ne smatrane nekakvim "privilegijom".

pošto se u tekstu gore priznalo da se ima para nadajmo se kako to renoviranje neće ići od profesorskih kancelarija i fasade prema nastavnim pomagalima već obrnuto.

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Cruella1
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2009. 19:47 
Naslov:  Re: Studenti Akademije sami kupuju materijal za rad!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Super, krasno. Pa i na drugim fakultetima pribor i opremu kupuju studenti sami, ustvari roditelji, a da i ne govorimo da godina se dobro plaća

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomiks
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2009. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U ostalim zemljama studenti sami kupuju pribor potreban za rad, ali im je zato omogućeno besplatno školovanje , a ne da daju 7 500kn za godinu i još da se troši na materijal, pa nije tu pitanje samo umjetničke akademije nego i tehničkih fakulteta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2009. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Postoji tržište za sve pa tako i za Sveučilište. Ne možeš li financirati studij - zatvori fakultet i/ili smjer! Na svim drugim fakultetima studenti besplatno dobivaju skripte i knjige, prijevoz do mjesta prakse i sl.

No, dosta ironije. Ako je prilikom upisa na fakultet propisano da trebaju studenti platiti pribor, nek plate. Ali ako je to u školarini, onda im treba to faks osigurati. Na tehničkim fakultetima je to u pravilu financirano od zainteresiranih budućih poslodavaca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomiks
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2009. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
Postoji tržište za sve pa tako i za Sveučilište. Ne možeš li financirati studij - zatvori fakultet i/ili smjer! Na svim drugim fakultetima studenti besplatno dobivaju skripte i knjige, prijevoz do mjesta prakse i sl.


neznam gdje si čuo da se na ostalim fakuletima skripte dobivaju besplatno, kao i knjige, kao i prijevoz do mjesta prakse jer to apsolutno nije istina, to ti govorim jer znam, a ne bubam gluposti, dok je školarina tolko visoka trebali bi dobiti literaturu besplatno, ali ne nego potrošim po semestru još minimalno 500kn za literauturu i to za osnovnu literaturu, a ako češ nešta za višu ocjenu od 2 potrošiš na literaturu i do 1000kn

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2009. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tomiks je napisao/la (Pogledaj post): › neznam gdje si čuo da se na ostalim fakuletima skripte dobivaju besplatno, kao i knjige, kao i prijevoz do mjesta prakse jer to apsolutno nije istina, to ti govorim jer znam, a ne bubam gluposti....

E, moj tomiks, to je problem s Internet generacijom: nestrpljiva je i ne čita dovoljno.

Molim te pročitaj ovaj dio:
mvarga je napisao/la: › ...Na svim drugim fakultetima studenti besplatno dobivaju skripte i knjige, prijevoz do mjesta prakse i sl. ...No, dosta ironije....


Ne zamjeram ti ja ništa. Ali prije nego ubuduće nekog paušalno otpiliš da buba gluposti predlažem nešto. Saslušaj ga, popij kavicu ili čaj, prespavaj, razmisli - pa tek onda reagiraj. Da si sudac sada bi donio sasvim krivu presudu. Da si liječnik .... bože me sačuvaj.

I slobodno me ispravi ako vidiš da sam pogriješio - boldaj kao što to ja napravim

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.11.2009. 18:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja isto sve knjige i skripte kupujem sam...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: