Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Stadionsko naselje: Zbog novih bazena rušit će se pet kuća!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65780
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2009. 13:05 
Naslov:  Stadionsko naselje: Zbog novih bazena rušit će se pet kuća!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prema arhitektonskom rješenju za nove bazene “Gradski vrt”, koji bi se trebali graditi u blizini istoimene dvorane, na prostoru na kojemu se danas nalaze kuće, predviđeno je - parkiralište!

Drugim riječima, što je i službeno potvrđeno, dio kuća Stadionskog naselja, koje je dobrim dijelom nelegalno sagrađeno - morat će se srušiti. Prema gradskim urbanističkim planovima zona Gradskog vrta namijenjena je za sport i rekreaciju, zbog čega gradske uprave nikada nisu pristale na legalizaciju toga dijela naselja. Kuće sagrađene do 1968. su legalizirane, one koje su građene poslije - ne.

- Prvi korak bila je gradnja malih bazena, drugi dvorana, a treći su paralelno gradnja bazena i uređenje paviljona Gradski vrt. Grad ne odustaje od toga plana - kaže dogradonačelnica, arhitektica Danijela Lovoković.

Problematično je pet objekata, ali ne za potrebe objekta bazena, nego zbog pristupnih cesta i parkirališta. Grad će vjerojatno morati otkupiti četiri parcele, a svim će građanima biti naknađena šteta.

- Iako su kuće nelegano sagrađene, objekti i zemljišta su privatno vlasništvo. Morala se zaustaviti nelegalna gradnja na tome području, no građevinska inspekcija to je godinama prešutno dopuštala, objašnjava uzroke današnje situacije Lovoković.

Ipak, građani nemaju razloga za paniku - do samog postupka otkupa zemljišta i rušenja objekata neće doći još nekoliko godina.

- Ako ne bude nekakvog svjetskog plivačkog prvenstva, u najboljoj varijanti za realizaciju ovog projekta bit će potrebno pet godina. Sve ovisi o stanju u gradskom proračunu i odlukama Gradskog vijeća, kaže Lovoković.

Dinamika otkupa

Sljedeći korak je ugovaranje idejnog projekta za ishođenje lokacijske dozvole, za čega treba osigurati proračunska sredstva, što se neće dogoditi prije veljače sljedeće godine. Nakon toga ulazi se u parcelaciju i pregovore o otkupu zemljišta, a tek tada se radi glavni projekt i građevinska dozvola. Dinamika otkupa zemljišta ovisit će o stanju u gradskoj blagajni.


* Na karti je prikazana okvirna i neprecizna situacija

Stanari: Ne želimo ići odavde

- Nitko nam se nije službeno obratio, znamo samo informacije iz novina, no postoji komešanje u susjedstvu - kaže jedna od stanarki Stadionskog naselja. Kuća obitelji Malenica u prvom je redu do dvorane, odnosno budućih bazena.

- U ovoj kući živi četvrta generacija moje obitelji, a sagrađena je prije 1968. godine. Kako se osjećamo zbog bazena? Kako bi se vi osjećali da netko dođe pred vašu kući i kaže da će graditi nešto, Vi ćete morati seliti, a vaša kuća rušiti? Svatko ima svoja razmišljanja, svi jako cijene svoje, a moja baka... Nema šanse da ona pristane na ikakvu ponudu. Cijeli je život tu, uz svoju kuću i vrt. Ona ne zna za drugačiji život. Dobro nam je ovdje i ne želimo ići, kaže naša sugovornica.

Kaže kako je u naselju puno staraca - djeca su odrasla i odselila se - a mnogi razmišljaju kao njezina baka. Otkriva, također, kako se u naselju priča da će se rušiti pola ulice.

Autor: Mario Mihaljević/Glas-Slavonije.hr

Pročitajte i...
[16.11.2009.] Novi bazeni gradit će se prema ideji autora dvorane 'Gradski vrt'

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.11.2009. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osjećao bi se dobro jer u kuću iz 68 sigurno moš uložit još 100 000 €

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sikki
Offline
Avatar

Ukupno postova: 210
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2009. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da se mene pita ja bi sagradio još jedan stadion tik pored ovoga i pored zrinjevca još jednu šporcku dvoranu... a pored kopike još jednu kopiku da ne uzfali Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aco091
Offline
Ukupno postova: 79
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2009. 18:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zatoo onda oni ne uređuju prilaz i okoliš oko dvorane nove da se ne bacaju duplo u trošak jer će im strojevi opet uništiti sve dok budu izgrađivali bazene

_________________
www.bicikl-portal.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Imagio
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2009. 19:10 
Naslov:  Re: Stadionsko naselje: Zbog novih bazena rušit će se pet kuća!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel sam ja to sanjao ili mi već imamo gradske bazene? Šta nam trebaju drugi? Pogotovo što bi bili udaljeni 300 metara.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2009. 7:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kruha i igara.

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2009. 19:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aco091 je napisao/la: ›
Zatoo onda oni ne uređuju prilaz i okoliš oko dvorane nove da se ne bacaju duplo u trošak jer će im strojevi opet uništiti sve dok budu izgrađivali bazene


sumnjam da oni tako razmišljaju... mislim da im mozgovi još nisu evoulirali u taj stadi razmišljanja... nešto je drugo tu posrijedi...

zaper je napisao/la: ›
Jel sam ja to sanjao ili mi već imamo gradske bazene? Šta nam trebaju drugi? Pogotovo što bi bili udaljeni 300 metara.


pa jbt kak ne kontaš... stvar je u tome da baciš novac bzvz da se onda ne može slučajno nešto korisno napraviti... jbg, zašto bi sada oni nešto korisno mogli napraviti, kada mogu ovako bzvz potrošiti...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2009. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovaj bazen što imamo dugačak je samo 25 m, dakle treba nam veliki bazen od 50m naravno u zatvorenoj dvorani sa tribinana.
bilo bi lijepo da se to izgradi, dal je to sad neophodno....pa naravno da nije, jer ljudi nemaju šta jesti a ovo bi gradili bazene.

a ovo za stadionsko naselje....pa već 10 godina se priča da če se rušiti...

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pajser
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2009. 0:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja bi samo potopio dvoranu, ionako se nekoristi. Eto ti bazen sa tribinama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: