Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U samo pet dana ljekarna prodala 340 maski za lice

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65769
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2009. 13:09 
Naslov:  U samo pet dana ljekarna prodala 340 maski za lice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Osječko-baranjskoj županiji do sada je evidentirano 230 slučajeva gripe H1N1, a samo je kod sedam osoba ova bolest i laboratorijski potvrđena. Iako ni jedna osoba do sada nije hospitalizirana, opća panika uzela je maha. Tu činjenicu potvrđuju nam u i u većini ljekarni na području grada, gdje se dnevno proda i do 50 medicinskih maski za lice.

- U samo pet dana prodali smo 340 maski. Moram priznati da ih kupuju svi, od mladih do starih, a ipak prednjače osobe starije životne dobi. Cijena jedne maske je 40 lipa, a većina odmah kupi nekoliko komada. Što se tiče lijekova, nismo primijetili da kupci prave kućne zalihe, a možda se samo nešto malo više prodaju lijekovi na bazi paracetamola, poput Andola. Većina se interesira, kolika je stvarna opasnot od bolesti, a mi ih nastojimo umiriti, priča mr. Drenka Škugor, iz ljekarne Škugor u Radićevoj ulici. Slična je situacija i u ljekarni Prima Pharme u Županijskoj ulici gdje kažu, kako dnveno prodaju dvadesetak maski za lice.

- Istina je da ih još nitko ne nosi, ali ljudi žele imati masku u slučaju da se situacija pogorša. Također postoji i interes za lijekom Tamiflu, pa ga kupuju najčešće oni koji idu na put, kako bi ga imali uza se za svaki slučaj. Lijek je skup i stoji 206 kuna, a nemoguće ga je dobiti bez recepta. No, ako se mi farmaceuti ne bojimo i ne nosimo maske, iako smo u svakodnevnom kontaktu s kupcima, nema potrebe da strahuje ni većina inače zdravog stanovništva, poručuju iz ljekarne Prima Pharme.

Tekst: N.Zekić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2009. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi smo mi Michael Jackson!!!!!

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2009. 0:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel to ima raznih vrsta maski s raznoraznim motivima, kao što je to prikazano na slici ili su to samo one obične ružne bolničke? osijek031.com smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.11.2009. 0:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ti bi kupila neku "hello kitty"? Very Happy

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2009. 0:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la: ›
ti bi kupila neku "hello kitty"? Very Happy

Mislim da takvih kod nas nema. Napravit ću si sama ako dođe do potrebe za tim, ali nadam se da neće.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.11.2009. 0:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisu samo maske te na kojima se diže zarada od ove bezrazložne histerije oko gripe... predviđa se da će farmaceutska industrija zaraditi preko 7 milijardi dolara od cijele ove priče i panike koju su prouzročili mediji koji si dižu tiražu koja je u ovo recesijsko vrijeme poprilično opala, pogotovo u tiskanim izdanjima...

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.11.2009. 0:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...a negdje na 150. katu, direktori farmaceutskih tvrtki zadovoljno trljaju ruke....

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Daj5
Offline
Avatar

Ukupno postova: 34
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2009. 8:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › ...a negdje na 150. katu, direktori farmaceutskih tvrtki zadovoljno trljaju ruke....


istu stvar su napravili i s AIDS-om, masovnu histeriju......
btw. više ljudi je umrlo od sezonske gripe nego od ove svinjske, čisti biznis niš drugo

jučer gledam na TV-u, onaj tajkun što je prodao Luru Švicarcima, gradi tvornicu lijekova u Sisku.... jel potreban komentar??!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.11.2009. 9:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daj5 je napisao/la: › istu stvar su napravili i s AIDS-om, masovnu histeriju......

AIDS protiv kojeg nema učinkovitog lijeka je nešto oko čega bi možda trebalo malo histerizirat.

Gripu pobijediš s 3 litre čaja, 2 limuna i malo bijelog luka.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.11.2009. 9:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Daj5 je napisao/la: › istu stvar su napravili i s AIDS-om, masovnu histeriju......

AIDS protiv kojeg nema učinkovitog lijeka je nešto oko čega bi možda trebalo malo histerizirat.

Gripu pobijediš s 3 litre čaja, 2 limuna i malo bijelog luka.


il umreš osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: