Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novi bazeni gradit će se prema ideji autora dvorane 'Gradski vrt'

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
kalimero7
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2009. 14:45 
Naslov:  Re: Novi bazeni gradit će se prema ideji autora dvorane 'Gradski vrt'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile hihihihhi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2009. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
kalimero7 je napisao/la (Pogledaj post): › Mladim ljudima koji se bave sportom bazen bi puno značio, a možda bi se i kod ostalih građana digla svijest o zdravlju i bavljenju sportom makar rekreativno...jedva čekam otvorenje!


ja mislim da bi ipak bilo prioritetnije napraviti jos jednu dvoranu za rukomet.

Idealna lokacija bi bila kraj ove stare dvorane gradski vrt. Time bi se digla svijest o zdravlju i bavljenju sportom i gradjani osijeka bi mogli birati u kojoj ce se dvorani loptati.


Naravno. Pa znao je Antun Vrdoljak o čemu priča. Treba za svaki sport zidati objekt, da se ljudi tim sportom mogu baviti.

Nitko nije primjetio, ali u Osijeku nema hokeja na ledu, a sad je to u modi. Nova dvorana! Nema ni skijaških skokova - skakaonica! (barem ona sa umjetnom podlogom). Brdo za skijanje teško ćemo sagraditi (možda tek uz jedno dobro javno privatno partnerstvo ala dvorana Gradski vrt), a zaboravljaju se i veslači, koji nikako da zaveslaju na mirnim vodama - pravo je čudo, kako kaže Vrdoljak, da uz tako očajne uvjete hrvatski sportaši - najbolji ambasadori Hrvatske u svijetu - ostvaruju tako divne rezultate (evo ovi iz Iktusa, naprimjer).

Poznato je od davnih vremena, da su ulaganja u sport važnija od ulaganja u infrastrukturu ili recimo obrazovanje (pismenost).

Srećom pa se ovi bazeni neće graditi tako skoro. Nisam ja protiv olimpijskog bazena, naravno, ja bih samo odgodio projekt za nekih 50 godina. Dotad bi dostajalo izdubiti onu plitku stranu bazena na Kopici, malo ga proširiti, i natkriti balonom - ako su u Dubrovniku pod balonom stasali svi ovi trofejni vaterpolisti, valjda mogu i u Osijeku.

No tako ekipa ne bi puno zaradila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kalimero7
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2009. 15:04 
Naslov:  Re: Novi bazeni gradit će se prema ideji autora dvorane 'Gradski vrt'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Može i to rješenje s kopikom....bilo što....samo da u Osijeku postoji 50 metarski bazen...to je cilj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.11.2009. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›

Nitko nije primjetio, ali u Osijeku nema hokeja na ledu, a sad je to u modi. Nova dvorana! Nema ni skijaških skokova - skakaonica! (barem ona sa umjetnom podlogom).


...ali zato imamo stazu za nordijsko hodanje, tu činjenicu izgleda svi zaboravljaju...koliki su tu novci dani?

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2009. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jebate... gdje se otvara anketa?

1. novi bazeni
2. klizalište
3. američki nogomet
4. baseball
5. ???

osobno se lomim između 2 i 3 iako bi volio vidjeti i prijedloge pod 5... u svakom slučaju mislim da ovakav projekt osijeku NE TREBA u slijedećih desetak godina!

mislim da bi klizalište bilo za veči broj građana.........

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lancelott
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2009. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="W.M. Felt";p="279365"]
Ingo je napisao/la: ›
Nisam ja protiv olimpijskog bazena, naravno, ja bih samo odgodio projekt za nekih 50 godina. Dotad bi dostajalo izdubiti onu plitku stranu bazena na Kopici, malo ga proširiti, i natkriti balonom - ako su u Dubrovniku pod balonom stasali svi ovi trofejni vaterpolisti, valjda mogu i u Osijeku.

No tako ekipa ne bi puno zaradila.


Felt, nisam se nadao da ću od tebe pročitati ovako nesuvisal post!
Nikako nebi dostajalo "izdubiti onu plitku stranu bazena na Kopici", i što uopće znači "malo ga proširiti"?
Kopika nije opcija za krpanja i nadogradnje, jer problematičan teren i razina Drave, te nepostojanje rekuperacijskog bazena stvar vraćaju na početak.
Drugim rječima, za postavljanje balona potrebno je izvesti (i financirati) sve radnje kao i za gradnju novog objekta..nova bazenska školjka, instalacije za pripremu (i grijanje) vode, svlačionice...ukratko sve. I ponovo nismo rješili najveći problem - nemogućnost obuke plivanja. Posebna priča je lokacija i mogućnost dolazaka male djece na trening u zimsku pustoš kopike...
I molim te, pokušaj bar u mislima usporediti Dubrovačku klimu i zimske temperature i našu situaciju...samo troškovi grijanja zraka pod balonom kroz par godina isplatili bi zidanje objekta.
Dakle, trenutna situacija je jedno, potrebe su drugo, a mogućnosti su treće. Nažalost, realizacija ove priče još nije niti stigla na četvrto mjesto.
Toliko o ovoj temi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2009. 19:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lancelott je napisao/la: ›
Felt, nisam se nadao da ću od tebe pročitati ovako nesuvisal post!


Eto, događa se.

Malo sam se šalio. Nemam pojma o mogućnostima gradnje bazena na bilo kojoj lokaciji, niti o potencijalnim troškovima i potrebama. No znam da je financijska situacija u Gradu takva da će se prvi plivači trenirati u tim bazenima tek za Olimpijadu 2020. Kako kažeš, jedno su želje, a drugo mogućnosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2009. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

doktorica je napisao/la: ›
Znači, nisi rođo, a braniš bedastoće? Živa tragedija! hahahaha
Izgradnja olimpijskog bazena i sportsko-plivačkog kompleksa u gradu koji se raspada i životari? Koja sebičnost i budalaština! Baš ste dečki crno-humorno raspoloženi.
Toliko se trudite obraniti ove gluparije da bi trebali razmišljati o karijeri odvjetnika koji će zastupati pedofile, ubojice, silovatelje i ine...ili možda o karijeri stand-up komičara?
Bili ste simpatični sa blesavim argumentima, ali sada kada me otvoreno vrijeđate, još ste urnebesniji! Znači sada sam glupa, bedasta...uh, šta neće sve čova reći u nedostatku pravih argumenata?
Iako, prednost dajem lancelottu zbog njegovih presmiješnih patetika...šta je ono bilo...djeca koja se nisu utopila...tako nešto. Još ti samo fali violina! hahahahaha


dobro sad stvarno... jesi ti tolko plava (da ne kažem nešto drugo) ili koji k... ? ne kreće se u gradnju tih bazena sutra i neće se preksutra iskeširat par stotina milijunčića iz gradske blagajne. lijepo ti piše u tekstu da će samo priprema trajat nekoliko godina i da će za silnu papirologiju nagodinu izdvojit kolko budu mogli, što znači da projekt nije prioritet i da se prvo rade drugi, važniji projekti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2009. 22:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oftopik je napisao/la: ›
Nisu stari ni pokvareni da bi se morali popravljat... a ako si već mislila na nadogradnju živo me zanima na koju stranu bi krenila s kopanjem, tj. što bi prvo srušila i proširila postojeći kompleks... Bijelo-plavi, Wilsonovu, paviljon (koji je i ovako već ruševina, al vald će se obnovit jednog dana) ili speedwaya tj. pomočnog nogometnog terena?

između ponuđenog, ja bih odabrao pomoćni nogometni teren.

dakle, na taj teren proširiti već postojeći kompleks gradskih bazena i izgraditi olimpijski i sve ine potrebne bazene, a novi pomoćni teren eventualno napraviti na mjestu gdje sad žele raditi bazene. čini mi se ekonomičnije i logičnije. dobro, kontam da se na takvom projektu ne bi moglo baš puno uzeti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: