Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Umjesto dječjeg igrališta, ispod prozora 'četverolista' žele novo parkiralište!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2009. 9:00 
Naslov:  Umjesto dječjeg igrališta, ispod prozora 'četverolista' žele novo parkiralište!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stanari "četverolista" - zgrade na Vijencu Ivana Meštrovića 102 nezadovoljni su što je igralište ispred zgrade postalo u vrijeme kada ga djeca ne koriste okupljalište sumnjivih i besposlenih ljudi koji im ometaju kućni red i mir pa su odlučili pokrenuti inicijativu da se to igralište ukloni!

Predlažu inicijativu kojom se žele otarasiti igrališta ispred zgrade te su je poslali prije nekoliko dana vijećnicima Gradske četvrti Tvrđa. Žele da djeca zabavu i prostor za igru potraže u novouređenom igralištu "Doline" te da na mjestu dječjeg igrališta Grad sagradi parkiralište.

Inicijatori ove ideje iz najviše stambene zgrade u Osijeku imaju velike probleme s parkiranjem, a iza zgrade na cesti ne smiju parkirati jer je to protupožarni put. Koliko se suvlasnika stanova u zgradi na kućnom broju 102 slaže s ovom idejom, vidjet će se na skorom sastanku koji planiraju održati. Naime, da bi gradska četvrt službenu inicijativu poslala Gradu, potrebna je podrška većine susjeda.

Zbor stanara za uklanjanje dječjeg igrališta sa sjeverne strane "četverolista" održat će se uskoro u prostorijama Gradske četvrti Tvrđa na Vijencu Ivana Meštrovića 26/f, gdje će inicijatori pojasniti suvlasnicima svoj prijedlog i pokušati dobiti njihovu suglasnost.

Tekst: D.Pejić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Lang OS

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Otofx
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2009. 9:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam apriori protiv!

_________________
http://similarpetshop.blogspot.com
http://twitter.com/IzSesira
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2009. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma koji debilizam
za sumnjive i besposlene ljude postoji institucija koja se zove POLICIJA, koju kitu oni ne rade svoj posao i rastjeraju sumnjivce, opale 2-3 kazne?

zaboli me kita što nemaju gdje parkirat, što kupuju auta kad nemaju parking. Zanimljiv mi je slučaj razvijenog Japana i gl. grada Tokia. Tamo naime kada želite kupit auto morate imat dokaz da imate garažu ili parking. nema toga nema ni auta.
znam da je to jedan od najvećih gradova na svijetu i da je gužva nepodnošnjiva, pa zato gospodo ne budimo TUKCI i guske u magli već učimo na tuđim greškama.
živijo

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2009. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ja smatram da je Promenada s obližnjim zelenim površinama postala okupljalište ljudi koji u kasnim noćnim satima u toplo vrijeme dangube, piju i izgledaju sumnjivo, pa predlažem potpisivanje peticije da se to ukine i da čitav navedeni dio postane jedno veeeeliko betonirano parkiralište...a ako više ne bude mjesta, lako se Park kulture da pretvoriti u isto...a o onome što se tek tamo događa po noći, bolje da ne pričamo.....sve to treba zalit betonom....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2009. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...ja smatram da je Promenada s obližnjim zelenim površinama postala okupljalište ljudi koji u kasnim noćnim satima u toplo vrijeme dangube, piju i izgledaju sumnjivo, pa predlažem potpisivanje peticije da se to ukine i da čitav navedeni dio postane jedno veeeeliko betonirano parkiralište...a ako više ne bude mjesta, lako se Park kulture da pretvoriti u isto...a o onome što se tek tamo događa po noći, bolje da ne pričamo.....sve to treba zalit betonom....


da da
treba odmah te sumnjivce zalit betonom i eto nam novim gradskih statua osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2009. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja predlažem da se sve sruši i napravi parkiralište

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.11.2009. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ta zgrada je radjena u doba kad svaka obitelj nije imala auto-dva i tada je broj parkiralista bio dovoljan. Danas je situacija sasvim drugacija i vjerujem da ti ljudi imaju problema.

Zgrada je u zelenilu, i povecanje parkiralista ne bi oduzelo potrebno zelenilo i mjesto za igru djece.

Slican je problem i sa 'ljepoticom' na trpimirovoj. Ogromna zgrada ima smjesno malo parkiraliste.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2009. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...Ingo, sve pet - u pravu si....ali ako se jednom dijelu grada dozvoli uništavanje zelenih površina i dječjih igrališta, za par godina će se zaista dogoditi situacija poput one koje sam par postova iznad u ironiji napisala....
....Divaltova je divan primjer, vidim da se sad sviđa svima: od onih kojih kojima je drveće smetalo, jer je bilo staro, pa do onih kojima je zelenilo oku ugodno...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2009. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo
da je vlada (odnosno MI) pametnija davno bi se tu moglo riješit podzemno parkiranje, i na još x lokacija, i sve sretni i zadovoljni, nažalost sad je to skupa investicija a možda i nije.

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2009. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to dječje igralište je i tak u malo žešćem raspadu i ne služi ničem i nikom... osim očigledno naveće ponekom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pavijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 413
Lokacija: oblokacija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2009. 11:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve je jasno kud ovo svaki dan sve više vodi... u beton-čelik dehumanizaciju prostora... prije se vjerovali ili ne parkiralo na središnjem trgu, pa opet nije izgledalo toliko pretrpano automobilima i bilo je više zelenila...

_________________
lošije je bolje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2009. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

beton do tokija!!!!!!!!!!!

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Otofx
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2009. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam apriori za:


_________________
http://similarpetshop.blogspot.com
http://twitter.com/IzSesira
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2009. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hehehe, oteo mi spot sa mišom Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2009. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
ta zgrada je radjena u doba kad svaka obitelj nije imala auto-dva i tada je broj parkiralista bio dovoljan. Danas je situacija sasvim drugacija i vjerujem da ti ljudi imaju problema.

Zgrada je u zelenilu, i povecanje parkiralista ne bi oduzelo potrebno zelenilo i mjesto za igru djece.

Slican je problem i sa 'ljepoticom' na trpimirovoj. Ogromna zgrada ima smjesno malo parkiraliste.


Potpuno se slažem. Osim što je nekad bilo puno manje automobila, treba znati da su se igrališta gradila u vremenu kad su se djeca igrala na igralištima. Usputnim pregledom igrališta iz automobila, onih koja postoje i nisu parkirališta, primijetit ćemo da se današnja djeca na igralištima ne igraju. Njihov je sport pred televizorom.

Barem da im roditelji imaju gdje uparkirati svoja dva automobila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: