Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Operation Flashpoint 2 : Dragon Rising

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.11.2009. 13:42 
Naslov:  Operation Flashpoint 2 : Dragon Rising
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Ovoga tjedna govoriti ćemo o, još uvijek, novitetu u svijetu igara. Operation Flashpoint 2 : Dragon Rising. Surfajući po netu zapala mi je za oko, a pošto volim FPS-ove odmah sam si nabavio igricu pa reko da je i podijelim s vama.

Igra

OP2 je modern warfare FPS proizašao iz Codemasters kuće, što automatski garantira i neku kvalitetu, kojoj ćete moći posvjedočiti ako zaigrate.
Radnja je jako zanimljiva i odvija se na Aljaškom otočju Skira (u RL Kiska), 2011. god., nakon svjetske ekonomske krize, pogađate oko čega, pa oko nafte naravno.
Glavni zlikote su vražji kinezi koji povjesno svojataju to otočje od 1400 i neke godine, a amerčke snage u suradnji sa, pazite sad, rusima, da da rusima, nedaju kinezima to naftom bogato otočje, a pošto su ih kinezi napali obratili su se za pomoć amerima. Ma urnebes što da vam kažem.



To je onako ukratko što se nekog zapleta i radnje tiče. Sama "animacija", ako se to može tako nazvati, i uvod u igru je fenomenalno izveden, "comic like" ali u to ćete se sami morati uvjeriti.

Sučelje

Mislio sam da je OP2 klasični FPS kada sam ga nabavljao, no u to sam se razuvjerio iste sekunde kako sam i počeo igrati. Mislim da bi nekakva stroga definicja igre bila Taktički FPS.
Ako ste ikada igrali igre poput Tom Clancys : The Sum of all Fears i Ghost Recon te novije verzije SWAT-a znat ćete o čemu pričam.
U igri ste team leader jedinice specijalaca koja se sastoji od 4-5 vojnika i u potpunosti ste odgovorni za sve njih. Izdajete im sve moguće komande, gdje da se kreću, na koji način da pucaju ili ne, šta da rade, koju formaciju da održavaju, održavate ih na životu, ma sve u svemu prava strategija iz prvoga lica.
A ako ste mislili da je to to. Tu nije kraj. U igri možete i baratati sa svim mogućim vozilima, iz prvog lica naravno i sa bilo kojeg mjesta. Ovisi o vama hoćete li biti gunner na džipu, vozač, suvozač ili putnik, a broj vozila je stvarno impresivan. U to se možete uvjeriti i na sljedećem clipu.




No na vaše čuđenje to nije kraj. U igri je omogućen multiplayer kampanje. Što to znači ? Pa znači da se možete umrežiti s vaša 3-4 prijatelja i igrati kampanju što čini ovu igru još nevjerovatnijom i igrivijom.

Grafika

Grafički je igra uistinu predivna i ako imate jaču mašinu ovo će biti prava poslastica za vas to vam ja garantiram. Sve je dotjerano do maksimuma i izgleda fenomenalno.
Malu zamjerku imam na fiziku u igri jer nisam primjetio da ispucani metak ostavlja rupe na vozilima, no uzimajući sve u obzir takvu sitnicu u igri poput ove ni ne primjetite.
Igra dopušta da vidite u daljinu i do 35 km. Vatra, dim, eksplozije su simulirani ovisno o oružju tako da su jedinstveni za svako oružje. Npr. mornarička će artiljerija dići toliko prašine da neće apsolutno ništa vidjeti stoga ćete paziti gdje usmjeravate podršku artiljerije i aviona (da, da ima i toga).
U igri je uključena i aktivna smjena noći i dana koji stvarno izgledaju impresivno. No u igri nisam vidio kišu ni u jednoj misiji, doduše igrao sam samo 3 misije no ne bi se čudio da kiše uopće ni nema s obzirom na količinu detalja u igri.
Sve u svemu jako, jako impresivno.



Igrivost

Došli smo i do igrivosti koja je u ovoj igri jednostavno nevjerovatna, ALI ne s početkom igranja. Sad se sigurno pitate na šta mislim.
Kada počinjete igrati igru imate toliko komandi i akcija, što za svoga lika, što za pratnju, da se jednostavno unezvjerite, izgubite i uhvatite se da stojite ko panjina na po neke njive, pokušavate izdati naredbu da podrška otvori vatru po određenoj poziciji dok oni sjede u polju. Vatate se za glavu jer 10 kosookih govnara puca iz svog raspoloživog arsenala, a zvuk fijukajućih metaka postaje neizdrživ, vata vas panika i naposljetku ležite u lokvi svoje krvi dok vaša ekipa i dalje pilji u obližnje drvo i divi se povjetarcu na brežuljku.
Po meni kontrola u igri ima stvarno previše i mislim da se to moglo malo srezat. Realno nisu trebali stavljati u kontrole i vražje paljenje auta. Mislim ako sjednete u auto ne idete nikud ako ga ne upalite i ubacite u brzinu, a to su još dvije vražje komande za zapamtiti.
Ako izuzmemo opterećenost komandama, kada se svladaju, igra postaje remekdjelo.

Minimum requirement
Operating system: Windows XP SP2 or later
GPU: DirectX 9.0c GPU: Shader 3.0 (GeForce 7900 GT / 256 MB VRAM or higher)
Sound Card: DirectX Compatible
1 GB Memory: 1 GB
8 GB Hard disk: 8 GB
CPU: Dual Core CPU 2 x 2.4 GHz
DVD-ROM DVD drive: Dual Layer DVD-ROM

Recommended System
Operating system: Windows XP SP2 or later
GPU: Shader 3.0 (GeForce 8800 GT / 512 MB VRAM or higher), DirectX 9.0c
Sound Card: DirectX Compatible
Memory: 2 GB
Hard disk: 8 GB
CPU: Quad Core CPU
DVD drive: Dual Layer DVD-ROM

Zaključak

Stvarno impresivna, dorađena i realno jedna od najboljih igara na tržištu. Za razliku od recimo COD serijala OF pruža puno veću zabavu, veću igrivost, ljepšu grafiku, više opcija i misija ... ma COD je naspram OF igica za djecu od 10 godina.
Moja iskrena preporuka, tko zaigra neće se razočarati, samo mora malo dati šanse igrici.

Ocjena: 7/10




Zadnja promjena: Monstrum; 19.11.2009. 9:08; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.11.2009. 17:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
www.kohorta.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.11.2009. 19:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cohors je napisao/la (Pogledaj post): › http://max.tportal.hr/Flashpoint-2-Dragon-Rising-Video_5859_0__0.aspx


likovi su šupci i seru jer nemaju šta pametno za reći.
mislim seru na spike kao što su :

- priča je baljezgarija - a oni baš znaju što će bit 2011. ko zna možda bude baš to što je u igri navedeno, seru bez veze

- "prilično realistična" puškaranja - pa jebote diš realističnije ako metak prati pravu putanju pravog metka tzv. parabolu, izgleda da su šupci navikli dijelit headshotove s 2km nekim luzerima pa ih malo ovo jebe

- "ako vam se netko prišulja malo bliže recite baj baj živote" - po ovome vidiš da su pičke, eto ja igram već 3 dana i niko mi se nije prišuljao malo bliže i ako je, dobio je metak u čelo ili od mene ili od ekipe (igram na hard i istina je da je 1 metak dovoljan za game over, jebeno realno)

- "zbog šumovito travne konfiguracije mape neprijatelji će se skrivati" - a šta bi on da ko pilići trče okolo ofarbani u kričavo roza boju da ga možeš ubit s 500m, baš zbog toga mi se igra jebeno sviđa jer moraš provest prvo 5 minuta u blatu pribijen uz zemlju da bi skonto gdje se nalazi neprijatelj jer ako ulećeš ko čoban ko da igraš COD mrtav si u sekundi, a na hard u misiji ima svega 1-2 checkpointa

- premalo vojnika u navali, samo 10-20 za razliku od prijašnjih 50 - pa dobro da su stavili 50-100 ljudi u navali i 10 transportera tko bi mogao igrat igru ? nitko !!! samo par likova koji imaju 100GB RAM i GTX 295 SLI povezane 4 kartice

ma uglavnom likovi malo previše seru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2009. 20:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Monstrum

Sve vezano ut T-sranje su šupci i seru itd pa tako i ta dva jebivjetra. Njihovi komentari mogu biti zanimljivi i smješni djeci do 7 godina.
Svaka ti čast na kratkom osvrtu. Evo stavio sam da se skida pa ću da probam.
Baš gledam ovo zadnje vrijeme COD6 ilitiga MW2, i izgleda da je to još jedno isto sranje drugo pakovanje, možda i gore. Budem pričekao par dana da vidim kako će ekipa reagirat, jer mi se ne da bezveze trošit struju. Nego reci ti meni jel ti imaš oriđiđi ili krek. Ako imaš krek jel ti radi MP?

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.11.2009. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imama krekirano. nisam probo multiplayer jer nemam s kim igrat a još uvijek sam na 10gb prometa (jebemti tscum ali ne još zadugo muahahahhaha). mislim da bi trebo MP radit bez problema osim možda kod servera s ključevima al zato je tu all seeing eye pa si nađeš šta treba.
MP me zanima isključivo radi spike igranja kampanje u MP s dodatna 3 frenda tak da bi to moglo bit jako jako dobro.
sviđa mi se spika u igri da nema skakanja (ko i u AA3) tako da bi MP mogao biti i zbog toga odličan.
no sve u svemu iskreno ne mislim igrat OF2 u MP jer za dobar MP imam AA3 koji je jednostavno nenadjebiv. ni jedna igra u MP mu nije ravna.
ako nisi probo obavezno probat vjeruj mi neš se moć odljepit

EDIT:
evo sad sam probo MP.
1. uđeš
2. napraviš acc
3. igraš bez beda s gomilom nekih likova, ne znaš ko pije ko plaća sam ideš i rokaš Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2009. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hehe ovo moram jednostavno podijelit s vama Smile
igra je fenomenalna. malo podsjeća na COD ali vjerovatno samo izgledom. činjenica da rukovodite s par ljudi je predobra i nisam se ovako dobro zabavio još od ghost recona.

za razliku od svih ostalih pucačina gdje ste dio tima, bilo UI ili da ih vi vodite, ovdje se doslovno morate napatit da ubijete nešto jer ako date naredbu "fire at will", ovi vaši pobiju sve, a vi ko goljo možd skupite 1-2 killa Very Happy pa predobro. taktička formacija wedge, combat spread i fire at will i nema tog boga ko će vam oduzet poziciju Very Happy dobro jedino ako se zaleti neko oklopno vozilo, a onda ako nemate AT oružje NA JE BA LI STEEEEE Very Happy

tajna misija, mrak, morate doći u poziciju oko naftnog depota, ne smijete biti opaženi, čekate diverziju da uđete u depo i raznesete generator za struju. momak stoji u kolibi, metak u potiljak, čekam, signal, juriš u depo, c4 na generator, napada me džip s .50 cal, srećom sam oteo nekom jadniku SAW, pobijem ih sve i ulećem u džip, naredba mojim krebilima da ulaze, da pucaju, vozam se prema extraction pointu i sjetim se da sam zaboravio detonirat C4, u vožnji skačem iz auta, auto nastavlja s mojom ekipom tko zna gdje, sam ko prut ostajem zbunjen na po ceste s detonatorom u ruci Very Happy neprocjenjivo osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2009. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2009. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zamjerka : hodanje, brate al se nahodaš u ovoj igrici kru te jebo ovo je užas Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.11.2009. 2:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto vidiš, a 1. si igrao? prolazio? nešto?
Jer tamo je bilo misija tipa 4-satnog puzanja po blatu, šumama, preoblaćenja u civilku, bježanja, krađa helikoptera i vojnih đipova, pa jope bježanja da bi te na kraju pregazio glupi tenk dok se skrivaš u grmu od ophodnje...
No, natrag na topic; co-op mode? Što s njim? Meni se čini da je najveći adut taj što u 2. igrač više nije lone wolf (ok, bilo je i u 1. upravljanja jedinicom - rudimentarnog) nego može skupa sa ekipom prelazili nivoe. Mene zanima - je li to moguće izveti sa crackanom verzijom?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.11.2009. 9:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joe nisam probao još Sad al koliko sam upoznat s codemasterom, njima skoro sve crackano radi online Smile
nek nam monstrum potvrdi!

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.11.2009. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Eto vidiš, a 1. si igrao? prolazio? nešto?
Jer tamo je bilo misija tipa 4-satnog puzanja po blatu, šumama, preoblaćenja u civilku, bježanja, krađa helikoptera i vojnih đipova, pa jope bježanja da bi te na kraju pregazio glupi tenk dok se skrivaš u grmu od ophodnje...
No, natrag na topic; co-op mode? Što s njim? Meni se čini da je najveći adut taj što u 2. igrač više nije lone wolf (ok, bilo je i u 1. upravljanja jedinicom - rudimentarnog) nego može skupa sa ekipom prelazili nivoe. Mene zanima - je li to moguće izveti sa crackanom verzijom?


pa tis mi dao 1. Very Happy jašta da sam igro, prolazio, nešto. i da i mene je pregazio glupi tenk u grmu Very Happy
i ovdje ima gmiljenja po blatu (misije gdje moraš recimo proć kroz dolinu neopažen), odradiš zadatak i onda do extraction pointa pola sata trčanja od grma do grma jer nedo bog da te vidi gunship.

co-op. mislim da je moguće s crackiranom verzijom. ako je moguće igrat online bez problema mislim da je i co-op moguć.

oćemo probat ? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.11.2009. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oćemo!
kad mi kupiš novu grafičku
osijek031.com smile

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.11.2009. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › oćemo!
kad mi kupiš novu grafičku
osijek031.com smile


kupi si sam Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: