Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



GPP-ovci potpisali novi Kolektivni ugovor [Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2009. 22:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a ne znam tocno al ima vec duze vrijeme da je karta 10kn, oko 2mjeseca

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2009. 22:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajde fina im cifra.. Danas me skoro šlogiralo..

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mat
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2009. 8:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kolega forumašu, vjerovao ili ne, neki se ovdje trude mjesecima objasniti (iako se zapravo nema što objašnjavati) da je naknada za nezaposlene na birou višestruko manja od bruto plaće koju bi primao da nije dobio otkaz, te da naknadu za nezaposlene plaća država, pa se svakako radi o velikoj uštedi, čak i za državu, a kamoli za firmu koja je višak otpustila. No, evo nam recimo Brick Topa, koji to i dalje ne shvaća.

A gdje sam ja to molim vas rekao da je apsolutno isto za nas ostale građane plaćati nečije radno mjesto ili mjesto na birou? Možda ste me krivo shvatili vas dvojica, ali dobro znam šta je jeftinije za nas ostale poreske obveznike plaćati.
No nisam se zato ovdje uključio u raspravu, nego me jednostavno živcira kako netko toliko može biti zaluđen jednom strankom i jednom politikom (ti Felt sa HDSSB-om da ne bude zabune) da bez ikakvih i najmanjih problema i grižnje savjesti može opravdavati davanje otkaza ljudima (iza kojih stoje i ovise čitave obitelji - znam da je ovo patetično, ali je potpuno istinito) i poskupljenje svega živoga. Ajd kako uspijevaš?


Svi mi imamo obitelji, i svi plaćamo danak razmišljanju po kojem bi gradska tvrtka trebala biti socijalna ustanova. Ako se ne varam, u GPPu su se spominjali slučajevi dolaska na posao u vidno alkoholiziranom stanju, brda lažnih bolovanja itd. I takvi djelatnici imaju obitelji, misliš da bi ih zato trebalo ostaviti na poslu?
Umjesto spika o partizanima, ustašama, HDSSBu, HSPu, HDZu i ostalim parazitskim oraganizacijama, probaj dati konkretan prijedlog kako riješiti ovakve probleme. Smanjivanje troškova otpuštanjem viška (ne)radnika je neizbježno u ovakvim slučajevima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bastro
Offline
Ukupno postova: 154
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2009. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › Kad smo kod GPP-a.. otkad je cijena jedne karte 10 kn? I zašto?


Otkad je Medić vratio stari tarifni sustav.
Tako, doduše, cijelo vrijeme priča, iako je jednokratna karta u starom tarifnom sustavu koštala 8 kuna, a danas 10. Dakle - laže. 8 kuna se danas skida s Butre, ali jednokratna karta, kupljena u tramvaju ili busu je 10 kn.

EDIT: Zapravo, ne laže da su vratili tarifni sustav: jednokratnog plaćanja, ali laže o vraćanju na stare cijene. To sam htio reći.

Iako će ga ovdje forumaši usporediti sa Jack Welchom Rolling Eyes , mislim da je Medić ništa drugo nego nesposoban voditi GPP i osigurati sredstva za rad. Tri poteza za "spašavanje" GPP-a su: 1. Smanjenja plaća radnicima, 2. Otkazi, 3. Brutalno poskuljenje, do tad hvaljenog, čak i iz drugih zemalja (što i sam Medić priznaje), i tada najpoštenijeg sustava naplate gradske vožnje "po kilometru". Dakle preko leđa građana.
Za ova tri poteza ne treba škola.

A da se ne priča o njegovim baljezgarijama kako je širenje tramvajske mreže u gradu, koji je preopznat po tramvaju - loše, te optuživanje liječnika (koji su valjda u ovoj državi krivi za sve?!) zbog bolovanja njegovih radnika. Ti su se ljudi ipak školovali, čak i nešto više nego Medić. Trebao bi to znati i uvažiti, ako ne već zbog razuma, onda zbog pristojnosti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.11.2009. 15:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mat je napisao/la (Pogledaj post): ›
Umjesto spika o partizanima, ustašama, HDSSBu, HSPu, HDZu i ostalim parazitskim oraganizacijama, probaj dati konkretan prijedlog kako riješiti ovakve probleme.

Moj konkretan prijedlog je otpustiti što više radnika i poskupiti usluge prijevoza te pozatvarati neprofitabilne linije. Eto Rolling Eyes Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: