Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Parkiranje KBO: Sveučilište Gradu ustupa deset tisuća četvornih metara u campusu za parking

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2009. 14:46 
Naslov:  Parkiranje KBO: Sveučilište Gradu ustupa deset tisuća četvornih metara u campusu za parking
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čelnici Grada i Sveučilišta napokon su postigli načelni dogovor oko ustupanja dijela zemljišta u sveučilišnom campusu za potrebe uređenja parkirališta, čime bi se, bar privremeno, riješio problem parkiranja u krugu oko Kliničke bolnice Osijek.

Grad taj golemi problem dugoročno planira riješiti izgradnjom višeetažnog parkirališta između bolnice i rijeke Drave, na prostoru sadašnje Luke Tranzit. No do tada gradski oci moraju pronaći privremeno rješenje, a najbolju opciju vide u ustupanju dijela campusa.





Sastanak o toj temi ponovno su održali rektorica Gordana Kralik i gradonačelnik Krešimir Bubalo sa suradnicima.

- Ne želim ništa komentirati dok sporazum ne bude službeno potpisan. Mogu samo reći da je Sveučilište pokazalo veliku spremnost za suradnju, rekao je Bubalo.

No detalji dogovora "procurili" su sa Sveučilišta.

- Imamo veliko razumijevanje za probleme parkiranja, pri čemu prostor campusa jest logično rješenje. Budući da campus uređujemo sredstvima iz kredita Ministarstva znanosti i obrazovanja, od njih smo morali zatražiti dozvolu za ustupanje dijela prostora za parking. To smo i učinili prije otprilike mjesec dana i sada čekamo odgovor, kaže Rudolf Emert, prorektor za strategiju razvoja.

Traži se koncesionar

Riječ je o površini od oko 10 tisuća kvadrata zemljišta, točno prekoputa zapadnog ulaza u bolnicu, gdje je prostornim planom uređenja campusa predviđena velika zelena površina. Ona će privremeno biti uređena za približno 1.000 parkirališnih mjesta, koja će se vjerojatno naplaćivati, ali po sniženoj cijeni. "Čim stigne odgovor Ministarstva, raspisat ćemo natječaj za iznajmljivanje toga prostora za parking. Očekujemo da se javi koncesionar, koji bi potom uredio taj prostor", zaključuje Emert.

Autor: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: cacan/svibanj 2009.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
visa
Offline
Ukupno postova: 41
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2009. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja molim Boga da Ministarstvo znanosti i obrazovanja ne da prostor za parkiranje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2009. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Radije neka poploče pristup studentima računalnog djela ETF-a da ne moraju kroz blato na faks, kao prek neke oranice nakon kiše.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Danchy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2009. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O jadni studenti! A bake sa štakama neka hodaju kilometrima do bolnice...one su ionako navikle kroz oranicu, jel?! Djecu do pedijatrije ionako nose roditelji, pa je svejedno gdje će parkirati, trudnicama ionako dobro dođe fizička aktivnost pa neka hodaju... I neka medicinke sestre dolaze na posao u 6, nema veze, mada rade od sedam...i neka budu na usluzi svih 12 sati svog radnog vremena, što će im parking, pa Bog će im platiti...Ljudi, ne vjerujem što čujem! Pa uskoro postajemo KBC, nismo li barem zaslužili imati pošten parking za bolesnike, posjete i osoblje u krajnjoj liniji!

_________________
Frankly my dear I don´ t give a damn
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2009. 15:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Doista me iznenadjuju kritike.

Em je ovo privremeno rjesenje [nece usporiti npr. gradnju fakulteta u kampusu], em je parking oko bolnice rak rana Osijeka vec godinama. Istih onih godina kojih ogroman prostor na mjestu bivse vojarne zjapi potpuno prazan.

Ovako nesto je trebalo biti dogovoreno prije 15 godina.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.11.2009. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danchy je napisao/la: › Pa uskoro postajemo KBC, nismo li barem zaslužili imati pošten parking za bolesnike, posjete i osoblje u krajnjoj liniji!

Pa i bit će pošten parking, kad se napravi taj višeetažni kod Tranzita.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LaLe
Offline
Ukupno postova: 20
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2009. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danchy je napisao/la: ›
O jadni studenti! A bake sa štakama neka hodaju kilometrima do bolnice...one su ionako navikle kroz oranicu, jel?! Djecu do pedijatrije ionako nose roditelji, pa je svejedno gdje će parkirati, trudnicama ionako dobro dođe fizička aktivnost pa neka hodaju... I neka medicinke sestre dolaze na posao u 6, nema veze, mada rade od sedam...i neka budu na usluzi svih 12 sati svog radnog vremena, što će im parking, pa Bog će im platiti...Ljudi, ne vjerujem što čujem! Pa uskoro postajemo KBC, nismo li barem zaslužili imati pošten parking za bolesnike, posjete i osoblje u krajnjoj liniji!



Ja neam nista protv parkinga u campusu, ionako već jako puno ljudi koji radi u bolnici i parkiraju u campusu iza ETF-a, ali se slazem s Isisom da nam i naprave put do fakulteta jer ne postoji uopce normalna poplocena staza do fakulteta ako ste obican smrtnik koji nema svoj auto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2009. 16:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš me zanima koliko će ga naplaćivati

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.11.2009. 16:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oće parking bit 10 kn ?

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
magistar01
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2009. 17:17 
Naslov: Oh yes ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bubi je izgleda sve dogovorio s Elektromodulom! Ništa od maglovite predizborne ideje da Grad preuzma brigu o parkingu..

Bravo mi naivni! Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pero1234
Offline
Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2009. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danchy je napisao/la (Pogledaj post): › O jadni studenti! A bake sa štakama neka hodaju kilometrima do bolnice...one su ionako navikle kroz oranicu, jel?! .....


Šta bi ti htjela da bakicama dopeljaju bolnicu pred kućna vrata?

Kao što znam bakice do bolnice ne moraju hodati po blatu jer imaju pločnik do bolnice dok npr studenti ETF-a htjeli ili ne htjeli moraju hodati po blatu! Očito nikada nisi kročila u kampus, a ako jesi vjerojatno si došla autom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Danchy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2009. 18:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo nisam kročila u kampus jer nisam imala potrebu, ali ja radim s tim polopokretnim bakicama...i znam da im je strašno doći do KBO...bilo blato ili ne...a u konačnici svi mi, pa i vi iz kampusa ćemo jednom biti te bakice i djedice...ta će nam se i udaljenost od 15 min hoda činiti kao vječnost

_________________
Frankly my dear I don´ t give a damn
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
visa
Offline
Ukupno postova: 41
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2009. 19:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma neka tu naprave jedan veliki Botanički vrt Very Happy a parking ispod njega Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pero1234
Offline
Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2009. 19:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danchy je napisao/la (Pogledaj post): › Evo nisam kročila u kampus jer nisam imala potrebu, ali ja radim s tim polopokretnim bakicama...i znam da im je strašno doći do KBO...bilo blato ili ne......


Kad sam zadnji put bio kod KBO-a nisam naišao na blato. Sve je zbetonirano i asfaltirano. Ako želiš vidjeti što je blato kroči u kampus, pješice! Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Danchy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2009. 21:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne vidim da sam bilo gdje napomenula da je blato oko KBO...već da je njima svakako teško...i to je to.

_________________
Frankly my dear I don´ t give a damn
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: