Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Rušit će se Bastionova zimska terasa

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2009. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zimska terasa u bastionu je ona ista ljetna, ali natkriven je prostor samo kod prvoga šanka
tako da je prostor za plesanje čak manji nego tufna u prizemlju

a sad ajde da mi netko odgovori na ovo pitanje

dakle bastion je zaštićen spomenik bla bla bla
i kao treba se održavati i tak te šeme

molim sad realan odgovor, ako ljetna terasa ima dozvolu za rad i ne uništava bastion, kako onda zimska, koja je 4 puta manja od ljetne uništava

jedina preinaka je što je natkriven cijeli prostor iznad šanka, te onaj "ulaz", a okolo su stavljene plastične folije (ne znam kako se zovu te forice što se stavljaju kao zidovi na zimskim terasama)

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.11.2009. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: › molim sad realan odgovor, ako ljetna terasa ima dozvolu za rad i ne uništava bastion, kako onda zimska, koja je 4 puta manja od ljetne uništava

Nije stvar da nešto uništava, nego, ako je već navedeno da se za SVE zahvate mora tražit dozvola, onda je takav red.

Pa makar se radilo i o komadu cerade.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2009. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upućena sam u problematiku građevinskih dozvola

ali ovdje se počelo raspravljati kako sad taj mali dio urušava bastion itd

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.11.2009. 15:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako je dosad preživio, preživjet će i to Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2009. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chosen je napisao/la (Pogledaj post): › I za kraj.DABOG DA BASRTION PROPAO DO TEMELJ DA MORAJU PRODATI BUBREK GA GA ODRŽAVAJU.Kad je cijeli osijek počeo slušati cajke svi klubovi koji su puštali house elcetro i slične stvari su prešli na cajke KAO I BASTION KAO I KLUB Q KAO I SVI...eov nešto od mene..
DRAGO MI JE DA PROPADATE I DA IMTE PROBLEMA SA BILI ČOME!!!
Nemojmo zaboraviti.
Oxygen klub u centru je jedini JEDINI KLUB kojui je cijelo vrijeme od 1990 godine DO SADA puštao strane glazbe i sve osim cajki..svi kluovi su se povukli za cajkama....uvijek sam molio da imate neko sranje i da porpadnete...sad mi se želja ostvarila Smile))) Dabog da ga morali prodati i da nikad u životu puštali sve je to zbog lošeg vina ( ili mozka...više po mome ukusu)


e lega predosadan si vise s tim cajkama, skoro svaki post ti je vezan uz to...aj se smiri malo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.11.2009. 21:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko god da podržavam ovaj potez jer propisi se moraju poštivati pitanje je što je sa svim mogućim gradilištima koje otkako nema HSP-a nitko više ne kontrolira? Pun je gornji grad gradilišta koja su ograđena do samih cetsa (štoje protupropisno) pa i dejca koja idu u školu moraju silaziti na cestu kako bi ih prošla. Ograda gradilišta je posao za komunalno redarstvo a njih nigdje... Ili suta gradilišta nekome skolan u vhu gradske vlasti pa nitko ne mari za sigurnost djece! Neka se ruši terasa ako je protupropisno postavljena, ali neka se rješe onda svi takvi problemi a ne jedne kažnjavati a drugima i nakon 14 poziva i dalje gledati kroz prste. Zanima me samo tko će im biti kriv kada se tragedija dogodi. Možda opet Đapić...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2009. 8:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la (Pogledaj post): › koliko god da podržavam ovaj potez jer propisi se moraju poštivati pitanje je što je sa svim mogućim gradilištima koje otkako nema HSP-a nitko više ne kontrolira? Pun je gornji grad gradilišta koja su ograđena do samih cetsa (štoje protupropisno) pa i dejca koja idu u školu moraju silaziti na cestu kako bi ih prošla.

Slažem se da je ovo dostav velik problem, ali to traje već duže godina, nikako zadnjih 6 mjeseci. Sjeti se samo Rokove na što je ličila? Pa Ružine i sl. I tada je HSP bio na vlasti tako da nema tu nekakvog politikanstva
Predlažem da se ovakvi problemi upute izravno gradonačelniku ili jednom od dogradonačelnika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.11.2009. 9:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ pernabukano - je da bilo je štekanja i za vrijeme HSP-ove vlasti, ali dok su oni vladali na svaku prijavu izlazili su komunalci i rješavali problem. Tako je i propisno ograđeno 7 gradilišta. Nema više HSP-a nema više ni komunalaca na terenu pa se tako ni gradilišta ne drže svoga. Čak štoviše jedno si je dopustilo da i dio ceste zauzme... Tako da koliko god pokušavali ovaj problem ne možete svaliti na HSP. Ovaj problem ne rješava aktualna gradska vlast pa ni aktualna vlast gradske četvrti u kojoj je također HDSSB. A zašto ne rješavaju, e to je vjerojatno najzanimljviji dio priče. Sve u svemu dok god se ne dogodi tragedija ovi odreagirati neće. Samo što će onda biti kasno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2009. 9:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ Angelium
Živim u GČ Gornji grad,pa znam o čemu pričam.
Zadnjih ne 4, nego 10 godina postoje problemi o kojima ti pričaš. Čak sam i osobno slao dopise o Rokovoj, Zadarskoj i Ružinoj ulici, pa nisam dobio nikakav odgovor, a gradilišta su i dalje ostajala na cesti. Toliko o tome.
Kažem ti probaj poslati email, sa dobrom vjerom da ćeš potaknuti rješavanje problema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2009. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E još kad bi zabranili i hebeme automobile u Tvrđi, možda bi ona i ličila na nešto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2009. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Zimsku terasu koju je Nedeljko Periša, vlasnik kluba 'Bastion' napravio bez dogovora s konzervatorima Ministarstva kulture na zidinama osječke Tvrđe će ukloniti.


U cijelom nizu besmislenih institucija Republike Hrvatske Konzervatori zauzimaju značajno mjesto. Ako Konzervatori štite spomenike kulture (načelno), onda nema nikakve potrebe da se ovdje upliće Grad. No konzervatori ne štite ništa. Oni navodno imaju i nekakvu inspekciju. Nepoznato je gdje se ta inspekcija kreće i u kojem obliku. S obzirom da je Grad slučajno vlasnik prostora, sada bi se nešto moglo i spastiti.

S druge strane, investitor Nedjeljko samo ima nesreću da je pretjerao preko svih granica, pa se ruglo više ne može kriti. Ostali birtijaši u gradu, koji se mahom i nalaze u spomenicima kulture, ne moraju strahovati - dok je štele, bit će i Kroacije (odnosno, dok je nerada Konzervatora, bit će i divljanja u zaštićenim objektima). Pa nama je Mekdonald u zgradi HNK, sa svijetlećim blještećim reklamama i smradom hamburgera i preprženih krumpira, a u zgradi Galerije narodnjački noćni bar. Gore bi bilo tek da u katedrali netko otvori ćevabdžinicu, što je moguće (u Zagrebu u katedrali zamalo otvoriše restoran).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: