Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Call of Juarez 2 : Bound in Blood

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Da li želite da nastavim i dalje pisati recenzije igrica ?

Da
72%
 72%  [ 8 ]
Ne
27%
 27%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 11


Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.11.2009. 11:03 
Naslov:  Call of Juarez 2 : Bound in Blood
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Odma ću na početku reći što mislim o COJ2. SAVRŠENI FPS !!! Ova igra je čisto savršenstvo, remekdjelo, predivno, preljepo, preigrivo. Ova igra je interaktivni film. Ovo je definitivno najbolji FPS koji sam ja u životu igrao. Ovo je jedini FPS koji sam ja prešao 2X za redom. Ovo je nevjerovatno.
A sad dosta s masturbacijom. Kao i uvijek prvo ću se posvetiti samoj igri i opisivanju iste.

Igra

Call of Juarez 2 : Bound in Blood (u budućnosti zvan i kao COJ2) je nastavak popularnog vestern FPS-a Call of Juarez. Nastavak, možda gledano s datumom objavljivanja naslova, ali COJ2 je zapravo tematski prethodnica prvom dijelu igrice. Ako može George Lucas, zašto ne bi mogla i poljska programerska kuća Ubisoft.
Kao što je već spomenuto COJ2 je vestern interaktivni film u kojem glavnu ulogu vode dva brata debila Ray i Thomas. To su likovi vrlo sumnjiva morala, karakterno vrlo slabi i s vrlo nejasnim pogledom na dobro i zlo. Moglo bi se reći klasični kriminalci.
Igru počinjete kao jedan od mnogih vojnika američkog juga koji se bori za očuvanje konfederacije i prava na držanje robova, polja pamuka, mlaćenje žena, šutanje kerova po ulicama itd. No naravno snage sjevera, kao što to i povijesno priliči, približavaju se paleći sve pred sobom te silujući nejač, žene i djecu, a vi i vaš brat debil odmećete se iz vojske nebili spasili farmu na kojoj su vam uboga majka i brat peder, ispričajte me, svećenik (njim u igrici ne možete barat, možda i bolje jer ne vidim zabavu u gađanju nekoga biblijom, ajd da može udavit krunicom il da ima neke super moći egzorcizma il nešt, al ne on je ugrici uglavno gey). Naravno kako to već biva, prekasno stižete na farmu i vidite da je majka već hladna i promjenila boju, a brat okružen vojnicim sjevera drži krunicu i cmizdri.
Eto to je zaplet sve u svemu, ali igra i priča se naravno tu ne zaustavljaju. U tome i je čar igranja ove igre. Kroz priču ćete nabasati na razna plemena indijanaca, gomilu kojekakih bandita, mexičkih kriminalaca, vijanja južnoameričkog zlata, borbe s okorjelim vojnicima konfederacije koji ne žele priznati da je sjever zgromio jug pa i oni vijaju to isto zlato nebili obnovili konfederaciju. Sukobljavat ćete se s kradljivcima stoke, malo malo ćete biti izazvani na dvoboj, baratat ćete lasom i štapinima dinamita, ma šta da vam kažem, film, film.



Sučelje

O samoj igrici bi stvarno mogao pričati satima, a znam kako svi okreću očima kada vide masivan post pa ću probati skratiti što je više moguće.
Sučelje COJ2 je već navedeni FPS, znači first person shooter. No šta je zanimljivo kod ove igre ?
Monotonija klasičnog FPS razbijena je na par jednostavnih načina.
Kao prvo na početku skoro svake misije birate s kim ćete igrati i tim jednostavnim trikom dano vam je na opciju kakvim ćete oružjem baratati. Jedan brat barata dinamitom, dva pištolja i puškom, a drugi jednim pištoljem, lasom, puškom, noževima i lukom i strijelom (totalno gey).
U svakom mjestu u kojem se nalazite postoji trgovac oružjem gdje možete nadograditi svoje pucaljke ako naravno imate dovoljno novca, odnosno ako ste pobili dovoljno ljudi.
Kroz misije nalazite "special iteme" nazvane "secrets" koje onda možete zasebno zagledati dok ne igrate igricu. Sastoje se od crteža povijesti dotične obitelji ili fotografija iz rata za neovisnost. Svaka sličica popraćena je zvučnim komentarom.
Razbijanje monotonije još je omogućeno popularnim dvobojima. Svako malo nalećete na kojekakve zlikovce, ili good guyse, ali njima je svejedno oni ubijaju sve redom, i obračunavate se s njima na klasičan, točno u podne način. Znači vidite zlikotu s druge strane i mišem rukovodite rukom, kad odzvoni podne mišem povlačite na pištolj, vaš lik izvlači pištolj i gađate zlikotu. Sve u sve jednostavno fenomenalno.



Al meni je definitvno najjači adut u igrici grafika. Tako šta uistinu nisam nikada vidio. Aktivna i realna fizika, komešanje lišća i trave, voda, nebo. Neopisivo, to se jednostavno mora vidjeti.

Minimum system requirements:
• OS: Windows XP SP3 / Windows Vista SP1
• CPU: Pentium 4 mit 3.2 GHz or Pentium D 2.67 GHz / A64 3500+
• GPU: Geforce 6800 / AMD X1650 (256 MiByte and SM3.0)
• RAM: 1 GiByte (XP) / 2 GiByte (Vista )
• HDD: 4 GiByte

Recommended system requirements:
• OS: Windows XP SP3 / Windows Vista SP1
• CPU: Core 2 Duo / A64 X2 5200+ or Phenom
• GPU: Geforce 8600 GTS / AMD X1900 (512 MiByte)
• RAM: 2 GiByte
• HDD: 4 GiByte

Zaključak

Kratko i jasno. FENOMENALNO !!!! Možda najbolji FPS koji sam ikada igrao. Moja iskrena preporuka. Tko ovo zaigra garantiram da se neće prevariti.

Ocjena: 8/10




Zadnja promjena: Monstrum; 19.11.2009. 8:49; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2009. 1:26 
Naslov:  Re: Call of Juarez 2 : Bound in Blood
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel se smije komentirat? Vrhunska igra. Odigro ja i s jednim i s drugim bratom.
Čudo, da se ti i ja slažemo. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.11.2009. 8:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da odigram prvo jedinicu ili nije potrebno?

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2009. 10:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): › Da odigram prvo jedinicu ili nije potrebno?
nije potrebno jer kronološki dvojka ide prva. tako da bolje odigraj dvojku pa jedinicu, nema prevelike razlike u kvaliteti jedino što je dvojka klasična pucačina a jedinica "parkour" pucačina osijek031.com smile

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2009. 19:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni nije legla, tj rekao bih jedini FPS koji sam uninstalirao nakon manje od 2 sata igre, te mislim čak jedini uz Far Cry 2 koji sam uninstalirao a da ga nisam prešao...

Ne znam, možda nisam dovoljno ušao u priču, ali nije me se dojmilo, a posebno me se nije dojmila igrivost, te auto aim koji mi diže živac...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2009. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

auto aim ? jes ti to igro na easy ? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2009. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne, uvijek igram na srednjem skillu...nisam ga nigdje mogao izgasiti, ali to ne auto aim da kada si blizu glave da cilja glavu, nego ti pomakne aim za cetvrtinu ekrana...

ne znam, nije mi sjela igra...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2009. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cek,cek,to je FPS sa tematikom divljeg zapada koji ima autoaim? U vrijeme kada su revolverasi molili boga da im colt ne eksplodira u ruci i da nesto mozda i pogode sa udaljenosti od 20m?
Loshe...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2009. 23:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Skineš update i onda moš isključit auto-aim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.11.2009. 0:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam igro bez tog auto aima osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: