Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ovogodišnju proslavu Dana grada Osijeka režirat će Robert Raponja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65861
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2009. 15:03 
Naslov:  Ovogodišnju proslavu Dana grada Osijeka režirat će Robert Raponja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi uzvanici koji 2. prosinca dođu u HNK na tradicionalnu svečanu sjednicu Gradskog vijeća Osijeka, umjesto uobičajenog, često suhoparnog programa središnjeg obilježavanja Dana grada Osijeka, koji se mahom sastoji od govora, dodjele priznanja i zahvala, dobit će mnogo zanimljiviji i redateljski uobličen program.

Na inicijativu gradonačelnika Krešimira Bubala, režija središnje proslave Dana grada povjerena je Robertu Raponji, poznatom i nagrađivanom kazališnom redatelju iz Pule, koji već nekoliko godina živi i radi u Osijeku. Ovdje je docent na Umjetničkoj akademiji u Osijeku, gdje je i šef Katedre za glumu i lutkarstvo, režira predstave, a pokretač je i međunarodnog Dionizijevog festivala kazališnih akademija.

- U više navrata, tada kao župan, bio sam uzvanik na tim svečanim sjednicama i sve su bile nalik jedna drugoj. Jasno je da se pravila protokola mora poštovati i da te sjednice moraju imati svoj slijed i program. No, čak i u tako strogo zadanim okvirima smatramo da program mora biti zanimljiviji, a Raponju, koji je sada vezan uz Osijek, smatramo pravim čovjekom za to. Dokazao se svojim dosadašnjim radom, a k tome je pristao raditi to za simbolična sredstva, praktički volonterski - ističe gradonačelnik.

Raponja je ovoga tjedna već razgovarao s predstavnicima protokola Grada, kako bi utvrdio gabarite u okviru kojih se mora "kretati". Također, već je obišao scenu HNK i sastao se s predstavnicima kulturnih društava i umjetnicima koji će sudjelovati u programu. Svoju viziju sjednice, tj. proslave, za sada ne želi otkrivati, dok ne utvrdi sve detalje koncepcije.

- Mi Raponji apsolutno vjerujemo, posebice nakon onoga što je napravio sa studentima glume. Iznijeli smo mu svoje želje, a na njemu je da sada to uobliči, zaključuje Bubalo.

Glavne zvijezde HPD “Lipa”, Big Band i solisti HNK
Prvi, dulji dio programa uglavnom će izgledati kao dosadašnji. Svečanu sjednicu vodit će predsjednik GV-a Gordan Matković (uz možda još jednog voditelja iznenađenja), dodjeljivat će se priznanja, održavati kraći govori... uz manja Raponjina "osvježenja". U drugom dijelu do izražaja će doći – umjetnici. Glavne zvijezde programa, po želji Grada, bit će HPD "Lipa" Osijek, koja je 2009. obilježila hit pop-rock koncertom "Bum! Tres! LIPA Ples", i Big Band Art club, a trebali bi nastupiti i operni solisti HNK Berislav Puškarić i Sanja Toth. Sudjelovat će i studenti glume.

Tekst: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/arhiva 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.11.2009. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Profesor mi, kolega mi Very Happy A ljudi podcjenjuju moj faks... Prfff... Very Happy

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
komarac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2009. 16:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E ovo zvuči jako dobro, gradjanski.
Inace, ovo je u inozemstvu redovna praksa za gotovo sve manifestacije tog tipa , a i u nekim hrvatskim gradovima (npr. Varazdin, Dubrovnik).

Bas me zanima kako ce izgledati u djelu Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: