Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dom HV-a: Gradska uprava ostaje u Kuhačevoj 9

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.11.2009. 7:00 
Naslov:  Dom HV-a: Gradska uprava ostaje u Kuhačevoj 9
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječka Gradska uprava do daljnjega ostaje na sadašnjoj adresi, u neadekvatnim prostorima u Kuhačevoj 9. Dom HV-a ostaje u rukama vojske, koja ga je proglasila perspektivnim i strateški važnim objektom.

- Nikad nisam čuo da je ministar jasno rekao da će Grad dobiti taj objekt, niti sam po dolasku u Kuhačevu 9 našao dokument koji bi potvrdio takav dogovor. Kao što nismo pronašli ni sporazume za južnu obilaznicu, Trpimirovu, komarce i brojne druge projekte o kojima je pričao bivši gradonačelnik Anto Đapić. Bila je to pusta, predizborna demagogija - kaže gradonačelnik Krešimir Bubalo.

Predsjednik Gradskog vijeća Gordan Matković, koji je i idejni začetnik projekta “Gradska uprava u Domu HV-a”, kaže da je obrazloženje HV-a “tanko” te da ima mnogo boljih lokacija za vojni školski centar.

- Grad Osijek nikada ništa nije dobio od države. Čak i ne treba biti dar, nego razmjena, kojom bi profitirao i Muzej Slavonije. To bi bilo kvalitetno i dugoročno rješenje u kojemu nitko ne bi bio oštećen. Dapače - kaže Matković.

HV bi se, prema toj ideji, preselio na prostor bivšeg Poljoprivrednog instituta što je, zaključuje Matković, i u skladu sa smjernicama NATO-a.

Nema alternative

- Postoje alternative, ali ni jedna nije dobra poput Doma HV-a. Nelogično bi bilo da se, pored takvog objekta i lokacije, Grad upušta u veliku investiciju izgradnje nove Gradske kuće i Vijećnice, kaže Matković i poručuje da od te ideje ne odustaje. Premda nije otkrio koje su to alternativne lokacije, u kuloarima se često znala čuti ideja da bi idealno mjesto za zgradu Gradske uprave bio prostor - Bijele lađe.

Tekst: M.Mi./Glas-Slavonije.hr
Foto: Zal Kopp/arhiva 031


Pročitajte i...
[21.03.2009.] Matković: Hoće li Osijek dobiti Dom HV-a ovisit će o političkoj volji HDZ-a
[21.10.2008.] Vlada odbila Osijeku dati Dom HV-a
[10.08.2008.] Za Dan grada Osijeku na dar Dom HV-a

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tratinchica
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2009. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ah, taj Ante Đapić!!! Koliko ćemo još dugo trpiiti zbog njega??? Smile
Mislim da je krajnje vrijeme da se ova gradska uprava prestane vaditi na njega i da konačno nešto počne raditi!!! Ne mogu dati ni jednu izjavu, a kamoli nešto napraviti da se njega ne dotaknu.
Pa, gospodine Bubalo, Vaša stranka ga je i dovela na vlast, i Vaša stranka je skupa s njim dosta dugo vodila grad. A gospodin Matković je odradio cijeli prošli mandat s Antom Đapićem... I sad je Đapone za sve kriv!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.11.2009. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upravo tako tratinchice ... opsjednuti su djapicem.

bas sam krenio i ja nesto slicno napisati

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.11.2009. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam nikad bio đapićev ljubitelj, i to se u svakom mom komentaru na tu temu vidjelo, ali ovo sad stvarno prelazi svaku mjeru. đapić je kriv za jako puno stvari u osijeku, ali se bubalo ne mora u baš svakoj izjavi osvrnuti na njega! mislim da je na vlasti već dovoljno dugo da je mogao početi ispravljati te greške.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.11.2009. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

he,he,he... U nekoliko tuđih rečenica - sve ono što sam ja pisala svih ovih mjeseci. Vrijeme pokazuje neke stvari... Demagoške finte vladajućih postaju sve otrcanije, a vlastiti nerad sve se teže može prikrivati...
Btw... Koliko se sjećam, baš nekako u vrijeme rasprava o premještanju gradske uprave u zgradu Doma HV gradonačelnik je bio upravo Matković, a partneri mu sad tvrde da - laže.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.11.2009. 10:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma svi su oni isti. sad zapravo možemo vidjeti to. svi su jako glasni pred izbore, a onda netragom nestanu kad zasjednu u stolice. jebga hrvatska stvarnost šta ćeš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.11.2009. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: ›
he,he,he... U nekoliko tuđih rečenica - sve ono što sam ja pisala svih ovih mjeseci. Vrijeme pokazuje neke stvari... Demagoške finte vladajućih postaju sve otrcanije, a vlastiti nerad sve se teže može prikrivati...
Btw... Koliko se sjećam, baš nekako u vrijeme rasprava o premještanju gradske uprave u zgradu Doma HV gradonačelnik je bio upravo Matković, a partneri mu sad tvrde da - laže.

da, pisala si to svih ovih mjeseci, samo što si pisala i još svašta drugo, đapić ovo - đapić ono. đapić je još uvijek puno gori od bubala, što ne znači da mi se sviđa itko od njih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.11.2009. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Sharon je napisao/la: ›
he,he,he... U nekoliko tuđih rečenica - sve ono što sam ja pisala svih ovih mjeseci. Vrijeme pokazuje neke stvari... Demagoške finte vladajućih postaju sve otrcanije, a vlastiti nerad sve se teže može prikrivati...
Btw... Koliko se sjećam, baš nekako u vrijeme rasprava o premještanju gradske uprave u zgradu Doma HV gradonačelnik je bio upravo Matković, a partneri mu sad tvrde da - laže.

da, pisala si to svih ovih mjeseci, samo što si pisala i još svašta drugo, đapić ovo - đapić ono. đapić je još uvijek puno gori od bubala, što ne znači da mi se sviđa itko od njih.

Ne moraš se ljutiti što sam bila u pravu... A ni ne mora ti se sviđati ni Đapić ni Bubalo, pa tko je to i spominjao?! Tko je bio za građane gori - vrijeme će ionako pokazati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.11.2009. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nedavno sam prolazio pored socijalnog i automobili su bili parkirani doslovce nasred raskrsnice, a uzduž po zelenoj površini i biciklističkoj stazi!

a parkiralište ispred i pored doma zjapi prazno! da slučajno netko od vojnih glavešina ne bi morao napraviti krug tražeći parkirno mjesto...

no i bez toga mislim da vojsci niukom obliku nije mjesto u gradu te da ih se treba što prije preseliti van njega!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.11.2009. 0:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvo kaže Bubalo kakoje to sve bila pusta demagogija a onda dalje u tekstu kaže kako je to projekt Gordana Matkovića - njegovog partnera Very Happy A dobro pričao je on priče i stanovnicima Vinogradske pa vidimo kako se to obestinilo... Al dosta je kukanja i vađenja na staru vlast.Bolje da kuka o onome tkoje opljačkao slavonsko gospodarstvo ida radi na njegovom jačanju. Ipak mu je predizborni program bio - gospodarstvo gospodarstvo i gospodarstvo.No izlgeda da gospodarstvo ide naprijed jedino politički podobnima, kao što je to bilo u slučaju Laurusa Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tibit2009
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.11.2009. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bez obzira koja politika bila na vlasti ta zgrada neće pripasti nikad, a ni tad pod gradsku upravu.
Ako nisu dali prije 15 godina, zašto bi dali sad???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: