Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Najteži psihijatrijski bolesnici u sobama koje prokišnjavaju!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65786
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.11.2009. 14:36 
Naslov:  Najteži psihijatrijski bolesnici u sobama koje prokišnjavaju!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Klinika za psihijatriju KBO-a obaviještena je kako se projekt gradnje nove zgrade klinike, zbog recesije i štednje, do daljnjeg stavlja na led.
Tako će se promoviranje KBO-a u status KBC-a dogoditi s Klinikom za psihijatriju, smještenom u derutne montažne barake iz sedamdesetih godina prošlog stoljeća.

- "Barake prokišnjavaju i vlažne su, a sada su već u takvom stanju da kod svake nove oluje ne možemo garantirati ni za sigurnost pacijenata, jer imamo osjećaj da će se sve raspasti. Već imamo i idejni projekt za zgradu na tri kata, ukupne površine 3.500 četvornih metara, koja bi bila u skladu sa zahtjevima 21. stoljeća. Gradnja takve klinike procjenjuje se na 40 milijuna kuna, ali zbog situacije u državnom proračunu, sve je stalo" - kaže prof. Pavo Filaković, pročelnik Klinike za psihijatriju.

Trenutno se klinika prostire na samo 1.432 četvorna mjesta, i to na dvije adrese, tako je Klinički odjel za dječju psihijatriju smješten u također derutnoj zgradi dvorišta Oftamološkog odjela u Stepinčevoj ulici. Klinika raspolaže s ukupno 81 bolesničkom posteljom

- "Na Klinici se godišnje u prosjeku liječi oko 650 bolesnika, a obavi se od 25.000 do 30.000 pregleda. Taj broj, bez obzira na situaciju, ne može rasti, jer smo ograničeni prostorom, a ni jedan pacijent ne može biti hospitaliziran duže od 19 dana, budući da samo toliko plaća HZZO. Unatoč vrlo lošim prostornim uvjetima, riječ je o stručno i znanstveno-nastavno vrlo jakoj klinici. Ona je sjedište Katedre za psihijatriju i psihološku medicinu sa šest doktora znanosti. Liječenje se temelji na najnovijim spoznajama iz područja psihofarmakoterapije, psihoterapije i socioterapije" - zaključuje prof. Filaković.

Na Psihijatriji objašnjavaju kako u posljednjih desetak godina više ne postoji trajno smještanje psihičkih bolesnika na psihijatrijske odjele.

- "Pojam da bi netko zauvijek bio hospitaliziran na psihijatriji više ne postoji, jer HZZO tako nešto ne želi financirati. Trajno psihički bolesne osobe smješta se u domove, poput onoga na Divaltovoj ulici. Psihički bolesnik može u bolnici biti samo 19 dana, a u slučaju da mu je stanje jako pogorša liječenje se može produžiti. Razmišlja se i o osnivanju službe mentalnog zdravlja pri ZZJZ-u, a ova služba bavila bi se prevencijom psihičkih bolesti", najavljuje prof. Filaković.

-650 bolesnika godišnje hospitalizira Psihijatrija
-30.000 pregleda godišnje obavi Psihijatrija

Piše: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/arhiva031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 03.11.2009. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa normalna stvar.gradimo nove dvorane koje nam uopće netrebaju i nikad neće biti popunjene,grade se novi trgovački centri..grade se sve moguće gluposti nepotrebne a bolnica neka samo propada i raspada se ^^
imamo bolnicu koja je u 20 stoljeću zastala :\

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.11.2009. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chosen je napisao/la: ›
Pa normalna stvar.gradimo nove dvorane koje nam uopće netrebaju i nikad neće biti popunjene,grade se novi trgovački centri..grade se sve moguće gluposti nepotrebne a bolnica neka samo propada i raspada se ^^
imamo bolnicu koja je u 20 stoljeću zastala :\


bolnicu ne gradi privatni kapital kojemu je interes dobit, kao sve ovo što si nabrojao...

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.11.2009. 16:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I tamo i na neurologiji su katastrofalni uvjeti. Evo bar se sada za nešto skuplja pa će bit obnove.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.11.2009. 16:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la: ›
I tamo i na neurologiji su katastrofalni uvjeti. Evo bar se sada za nešto skuplja pa će bit obnove.



skuplja se za JIL djece, a ne neurologiju

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.11.2009. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la: ›
nake_rado je napisao/la: ›
I tamo i na neurologiji su katastrofalni uvjeti. Evo bar se sada za nešto skuplja pa će bit obnove.



skuplja se za JIL djece, a ne neurologiju

nake_rado je napisao/la: ›
bar se sada za nešto

Kako si iz ovog protumačio da se skuplja za neuro osijek031.com smile

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 03.11.2009. 16:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la: ›
chosen je napisao/la: ›
Pa normalna stvar.gradimo nove dvorane koje nam uopće netrebaju i nikad neće biti popunjene,grade se novi trgovački centri..grade se sve moguće gluposti nepotrebne a bolnica neka samo propada i raspada se ^^
imamo bolnicu koja je u 20 stoljeću zastala :\


bolnicu ne gradi privatni kapital kojemu je interes dobit, kao sve ovo što si nabrojao...


Pa neznam baš o stvarima kojima si rekao ali imam razum i imam oči da vidim kakva je bolnica osiječka postala i da vidim ostale stvari koje se grade (nebitne) a nešto neophodno za grad ostaje da trune i neuređuje se...:\

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.11.2009. 16:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chosen je napisao/la: ›
123456 je napisao/la: ›
chosen je napisao/la: ›
Pa normalna stvar.gradimo nove dvorane koje nam uopće netrebaju i nikad neće biti popunjene,grade se novi trgovački centri..grade se sve moguće gluposti nepotrebne a bolnica neka samo propada i raspada se ^^
imamo bolnicu koja je u 20 stoljeću zastala :\


bolnicu ne gradi privatni kapital kojemu je interes dobit, kao sve ovo što si nabrojao...


Pa neznam baš o stvarima kojima si rekao ali imam razum i imam oči da vidim kakva je bolnica osiječka postala i da vidim ostale stvari koje se grade (nebitne) a nešto neophodno za grad ostaje da trune i neuređuje se...:\


moraš samo voditi računa koje su ustanove u državnom vlasništvu i nekomercijalne, a koje gradi privatni kapital... a za zdravstvo je i idućoj godini, prema proračunu, predviđeno još manje izdvajanja nego za ovu tako da ne očekuješ baš previše niti u budućnosti..

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 03.11.2009. 17:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

al zar nije žalosno? :\ mislim stani malo i samo se udalji i pogledaj Razz koliko nebitnih stvari je u os sagrađeno a stvari koje su doista bitne su puštene na sušu praktički,....:\ Barem meni bez obzira čiji novac bio,..

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: