Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Iz fontana vade mrtve mačke i dijelove bicikla

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65785
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.11.2009. 8:19 
Naslov:  Iz fontana vade mrtve mačke i dijelove bicikla
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tijekom održavanja fontana radnici Unikoma pronalazili su različit otpad, pa su tako iz njih vadili čak i ostatake bicikla i dijelove dječjih kolica! Nevjerojatno, ali vodeni gradski ukrasi za pojedince su odlagališta smeća, najčešće sitnijeg ambalažnog otpada.

- Na kružnom toku Đakovština iz fontane smo izvadili četiri kotača i metalni okvir dječjih kolica te dijelove bicikla. Svakodnevno kemijski testiramo i čistimo fontane od fizičkih nečištoća pronalazeći svašta u njima - kaže Hrvoje Vidaković, voditelj Unikomove službe za održavanje fontana. Prije pet-šest godina kada su javne površine uljepšavane novosagrađenim fontanama, događalo se nerijetko zaštopavanje i pjenjenje zbog vandalskog ulijevanja deterdženta. Iz fontane potoka u Lučkom prilazu najčešće se moraju vaditi opušci cigareta, dok su druge meta vandala.

- Iz fontane kod Rondela velikana u Tvrđi vadimo plastične čaše jogurta, ostatke menija, papire od bureka, čak smo izvadili i mrtvu mačku! Od stanovnika Tvrđe doznali smo da su mladi ubacili živu mačku u fontanu i utopli ju. U Parku kralja Držislava u četvrtastoj fontani obično vikendom nalazimo odbačene boce od vina, cole, plastične čaše i drugu ambalažu. Svaka je fontana specifična, pa tako i po sadržaju izvađenog otpada. Iz retfalačke fontane nedavno smo vadili jabuke koje je netko, vjerojatno s obližnje tržnice, istresao iz gajbe! Šokirani prizorom, pomislili smo da se netko gadno igra s nama. Na Trgu baruna Trenka bacaju boce i iz obijesti premjeste klupe u fontanu - priča Vidaković.

Opasna dječja igra
- Iz keramičke fontane u Parku kralja Petra Krešimira IV. vadimo kamenje koje djeca ubacuju uz pomoć roditelja koji ih podižu. Spomen-fontana poginulima na Trgu hrvatskih branitelja postala je igralište, jer djeca ondje premještaju kamenje koje je sastavni dio fontane. Voda je kemijski i bakteriološki ispravna, slična onoj u bazenima, ali djeca osjetljivije kože, zbog mogućih alergija izazvanih kemijskim agresivnim sredstvima, trebaju se kloniti vode iz fontana, zaključuje Vidaković.

Tekst: Nevenka Špoljarić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Ivan Sekol/arhiva 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seven-of-nine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 274
Lokacija: južno od mjesta gdje sjevera nema
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.11.2009. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čovječe,kakav smo mi to narod! radila sam svašta,ali nikad nisam uništavala gradsku imovinu. klinci su nenormalni,obijesni i opasni. roditelji nemaju kontrolu. imamo predivan grad,ali neki građani to jednostavno nisu-ponašaju se ko životinje. ovo je za svaku osudu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.11.2009. 10:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mačke se kupaju u fontanama Very Happy

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.11.2009. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
...čak smo izvadili i mrtvu mačku! Od stanovnika Tvrđe doznali smo da su mladi ubacili živu mačku u fontanu i utopli ju...

Jadna maca. Koji su to debili i zaostala stoka kad tako što idu raditi! Bolesni umovi, nema što!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dipl.razvratnik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.11.2009. 23:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maca Sad
klupa Sad
burek Sad

nadzorne kamere postaviti i kažnjavati počinitelje!
ah, utopije li.
sve sama gamad se KOTI u ovom gradu!
fuj!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.11.2009. 23:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kada bi se riješilo pitanje djece koja provode noći pijana i "svakakva" po ulicama ovoga grada, vjerujem da bi se riješilo barem 50% ovakvih problema...
ali s obzirom da se zakoni u RH ne provode, nemam daljnjih komentara....

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
žena
Offline
Ukupno postova: 93
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.11.2009. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o boze idiota utopiti macku, pa dobro koji je njima...

_________________
Da je Bog htio pedere napravio bi Adama i Stevu...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.11.2009. 0:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la: ›
kada bi se riješilo pitanje djece koja provode noći pijana i "svakakva" po ulicama ovoga grada, vjerujem da bi se riješilo barem 50% ovakvih problema...
ali s obzirom da se zakoni u RH ne provode, nemam daljnjih komentara....


i kad se provode provodjenje je uzaludno jer dodješ na sud i nikom ništ, zato ne vidim ni razlog za stavljanje nadzornih kameri kao što je gore rečeno, isto napraviš, snimi te kamera, dodješ na sud i pusti brigu na veselje Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 0:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la: ›
123456 je napisao/la: ›
kada bi se riješilo pitanje djece koja provode noći pijana i "svakakva" po ulicama ovoga grada, vjerujem da bi se riješilo barem 50% ovakvih problema...
ali s obzirom da se zakoni u RH ne provode, nemam daljnjih komentara....


i kad se provode provodjenje je uzaludno jer dodješ na sud i nikom ništ, zato ne vidim ni razlog za stavljanje nadzornih kameri kao što je gore rečeno, isto napraviš, snimi te kamera, dodješ na sud i pusti brigu na veselje Rolling Eyes


dakle još jednom, ne provode se...

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 0:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la (Pogledaj post): › kada bi se riješilo pitanje djece koja provode noći pijana i "svakakva" po ulicama ovoga grada, vjerujem da bi se riješilo barem 50% ovakvih problema...
ali s obzirom da se zakoni u RH ne provode, nemam daljnjih komentara....
nije problem u tome što su djeca pijana i svakakva, ja vjerujem da je većina nas u tim "kritičnim" godinama bila pijana i svakakva. problem je u tome što današnja djeca imaju totalno iskrivljeno poimanje stvarnosti. kad sam ja tek počeo izlazit, znači prije jedno 10 godina, neke su se stvari znale i poštovale. znao sam da sa tolko i tolko godina sam smio bit vani do tolko i tolko i vrlo sam dobro znao na koja sam mjesta mogao ići. u to vrijeme sam imao respekta i prema ovom gradu i prema starijima i prema vlastitim roditeljima. u današnje vrijeme je kućni odgoj, školski odgoj i odgoj ulice u totalnom kurcu pa se ne bi čudio da 15-godišnji klinjo nekog izbode nožem na ulici

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: