Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Obnovljena službena web stranica Grada Osijeka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Goran Flauder
Offline
Ukupno postova: 195
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2009. 20:53 
Naslov:  Obnovljena službena web stranica Grada Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naš je grad dobio novu, preuređenu i redizajniranu službenu web stranicu na već postojećoj adresi osijek.hr. Predstavljajući je danas pred novinarima, gradonačelnik Krešimir Bubalo ocijenio ju je preglednijom, s više sadržaja o aktivnostima gradskih službi i njihovim uslugama, bogatija podacima o gradskim poduzećima i povijesti grada, s mogućnosti pristupa dokumentima grada, izravnim prenošenjem sjednica… Novu, suvremeniju gradsku web stranicu izradio je i održava Escape d.o.o.

- Sada će se na jednome mjestu moći naći sve što je vezano uz Grad, gradsku upravu i potrebe građana, uz najvišu razinu transparentnosti, ustvrdio je Bubalo i otkrio da je vrijednost cijelog projekta 170.000 kuna.

- Novu web stranicu Grada izradili smo najnovijom tehnologijom višesučeljnog sustava na platformi 'EZ publish'. Sada svaki gradski ured ima pristup svome području i može ga uređivati bez bojazni da će ih omesti netko iz drugih gradskih odjela. Novi sustav omogućuje brži i lakši dolazak do potrebnih informacija, rekao nam je Miroslav Varga iz Escapea.

Escapeu i zlatna plaketa za web-shop

Zanimljivo je spomenuti da je tvrtka Escape d.o.o. na međunarodnoj konferenciji stručnjaka IT-a o izradi web shopova - Web::Strategija 4 - osvojila plaketu sa zlatnom nagradom za web-marketing rješenje u 2008. u kategoriji web-shop, uz sudobitnike: Moj Blog Grupa & Zenith Optimedia i McCann Erickson Public Relations Beograd. Na konferenciji su sudjelovali stručnjaci iz zemalja s područja bivše Jugoslavije, a nagrađeno je šest radova u različitim kategorijama.

- Nagrađen je naš inovativni pristup klijentu kojem treba web-shop. Mi smo tvrtkama predstavljali 'novog djelatnika tvrtke' sa savršenim radnim osobinama: ne ide na bolovanje niti na godišnji i dnevni odmor, nema obiteljskih obveza, ne trača na poslu, ne puši i ne pije, ne svađa se s kolegama, ne laže, ne zanemaruje kupce i narudžbe, radi u cijeloj regiji, ne treba prijevoz, mobitel, ured niti namještaj. Takvog prodavača nudimo klijentima kao web-shop preko kojeg mogu prodavati svoje robe i usluge, pojašnjava Varga i kaže da njihovi softveri stoje od 20.000 do 400.000 kuna, zavisno od zahtjeva klijenata. Lani su prodali tridesetak primjeraka – pola u Hrvatskoj, pola izvan zemlje – a nakon dobivene nagrade očekuju povećan interes.

Autor: Goran Flauder

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2009. 21:44 
Naslov:  Re: Obnovljena web stranica Grada Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Goran Flauder je napisao/la (Pogledaj post): › - Sada će se na jednome mjestu moći naći sve što je vezano uz Grad, gradsku upravu i potrebe građana, uz najvišu razinu transparentnosti, ustvrdio je Bubalo i otkrio da je vrijednost cijelog projekta 170.000 kuna....
Da informacija bude potpuna - web-stranica je samo dio projekta. Cijena web-stranice je oko 1/3 iznosa za cijeli projekt u kojem je sudjelovalo više tvrtki i pojedinaca. Svi sudionici su izabrani na natječaju.


Zadnja promjena: mvarga; 02.11.2009. 21:46; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2009. 21:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm da, toliko o recesiji i štednji.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.11.2009. 0:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Do nedavno je na stranici pisalo da je Bubalo još uvijek župan, a ne Šišljagić Smile


Zadnja promjena: Stella1989; 03.11.2009. 1:12; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.11.2009. 1:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Do nedavno je na stranici pisalo da je Bubalo još uvijek gradonačelnik, a ne Šišljagić Smile
osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.11.2009. 1:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Do nedavno je na stranici pisalo da je Bubalo još uvijek gradonačelnik, a ne Šišljagić Smile
osijek031.com smile osijek031.com smile

Ispravak, župan Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.11.2009. 1:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i u cijelom tektsu niste mogli stavit link na stranicu?

_________________
www.kohorta.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.11.2009. 1:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cohors je napisao/la: ›
i u cijelom tektsu niste mogli stavit link na stranicu?

Joooj, da sam bar spremila stranicu kad sam prije tjedan dana gledala...presmiješno, kasne samo par mjeseci s ažuriranjem vrlo važnih informacija Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.11.2009. 8:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cohors je napisao/la (Pogledaj post): › i u cijelom tektsu niste mogli stavit link na stranicu?
Goran Flauder je napisao/la: ›
Naš je grad dobio novu, preuređenu i redizajniranu službenu web stranicu na već postojećoj adresi osijek.hr.


Eo link, isprika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.11.2009. 9:51 
Naslov:  Re: Obnovljena službena web stranica Grada Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neke od fotografija na stranici su katastrofa i nije im tamo mjesto. Fotografije bolnice, hitne pomoći i kazališta su kao da su amaterski fotografirane (a i jesu), onda fotografija nekakve crne kugle koja se raspukla od lave (?), išaranog doma zdravlja na Jugu II, a 3. i 4. galerija su skoro identične. Popravite to što prije!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.11.2009. 21:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidim da su uklonili neprikladne fotografije, e sad stavite neke lijepe umjetničke fotke našeg lijepog grada, ima ih na pretek.

(Utukli tolike pare a ja tu na forumu radim njihov posao. Hoću i ja dobit koju kunu? Very Happy)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.11.2009. 21:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cohors je napisao/la: ›
i u cijelom tektsu niste mogli stavit link na stranicu?

haha, baš gledam jesam jedini koji je skontao

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.11.2009. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i stara bi bila dobra da je bila odrzavana i da je netko postavljao sadrzaje za koje je namjenjena.


ali vidim da ova vlast prepoznaje prioriteta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 1:23 
Naslov:  Re: Obnovljena službena web stranica Grada Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još uvijek ne valja foto-galerija; fotografije od prije par godina, fotografije McDonaldsa u sklopu HNK, skele na Dječjem kazalištu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 12:26 
Naslov:  Re: Obnovljena službena web stranica Grada Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Molio bih odgovorne za stranicu grada da obrate pažnju što na njoj zaista piše. Laičkim riječnikom: čitajte!

http://www.osijek.hr/index.php/cro/Turizam/Projekti-u-turizmu/TURISTICKI-TRAMVAJ

U vezi turističkog tramvaja piše ovako:
"TURISTIČKI TRAMVAJ

......

Naime, iako su se fijakeri kao redovno prijevozno sredstvo održali sve do polovice dvadesetog stoljeća, Poglavarstvo Slobodnog i kraljevskog grada Osijeka - u to vrijeme najvećeg hrvatskog grada, još je polovicom devetnaestog stoljeća nastojalo organizirati suvremeniji javni prijevoz putnika. 1883. godine taj je plan i ostvaren i osječkim je ulicama prošao prvi konjski tramvaj u Hrvatskoj. Tadašnje dvije tramvajske linije povezivale su najudaljenije krajeve grada i začele sustav današnjeg gradskog prometa. Četrdesetak godina kasnije tramvaj na konjsku vuču zamijenjen je, uslijed opće elektrifikacije grada, električnim tramvajem.

Jedina sačuvana prikolica tog prvog osječkog električnog tramvaja sada je opet u potpunosti obnovljena i osposobljena za promet. Osječkim ulicama tako kao prava atrakcija ponovno vozi tramvaj koji je Osječanima život činio udobnijim i jednostavnijim još prije više od osam desetljeća.Tramvaj je opremljen bežičnim razglasom i s dva plazma ekrana. Odore vozača i turističkog vodiča replike su iz 1926. godine te su, kao i tramvajska kola, u funkciji turističkog razgledanja grada.
Vožnja turističkog tramvaja za organizirane skupine posjetitelja može se dogovoriti s GPP-om dok se u protokolarne i promidžbene svrhe vožnja dogovara s Turističkom zajednicom grada Osijeka."

Koliko ja znam računati, ako je tramvaj život činio udobnijim prije 8 deseljeća, sad bismo bili u 1963. godini, kada je ovaj tekst očito i napisan. Dakle, promijenite to.

Također, na stranici http://www.osijek.hr/index.php/cro/Turizam/Projekti-u-turizmu klikanje na "Osječki sajam antikviteta" nas vraća na stranicu http://www.osijek.hr/index.php/cro/Turizam/Projekti-u-turizmu .

Tko god radi ovaj posao, traljavo ga radi, a mi ga plaćamo.

Sramota.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: