Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Natječaj za dodjelu stipendija Grada Osijeka za školsku godinu 2009./2010.

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65780
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2009. 14:15 
Naslov:  Natječaj za dodjelu stipendija Grada Osijeka za školsku godinu 2009./2010.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grad Osijek i ove godine dodjeljuje stipendije i druge oblike potpora srednjoškolcima (s prosjekom ocjena najmanje 4,50 u prethodnim dvjema godinama školovanja) i studentima stručnih i sveučilišnih studija (koji imaju prosjek ocjena najmanje 4,00 u prethodnoj godini studiranja) koji imaju prijavljeno prebivalište na području Grada Osijeka.

Ostali uvjeti za dodjelu stipendija utvrđuju se bodovanjem sukladno Pravilniku o stipendiranju i odobravanju jednokratnih potpora darovitim učenicima i studentima (Službeni glasnik Grada Osijeka br. 7/06 i 10/06).

Odluku o visini mjesečne stipendije donosi gradonačelnik za svaku školsku/akademsku godinu, sukladno financijskim mogućnostima Grada Osijeka. Ove godine stipendija za učenike iznosi 500,00 kn neto, za studente koji studiraju u mjestu prebivališta 850,00 kn neto te za studente koji studiraju izvan mjesta prebivališta 1.200,00 kn neto.

Natječaj za učenike traje do 7. studenoga, a za studente do 14. studenoga 2009. godine.

Molbe za dodjelu stipendije[/b] dostavljaju se u navedenom roku na adresu, s naznakom “Natječaj za stipendiju Grada Osijeka”:
Grad Osijek
Upravni odjel za društvene djelatnosti
Odsjek za prosvjetu, tehničku kulturu, djecu i mladež
Kuhačeva 9
31000 Osijek


Molbe se dostavljaju isključivo na obrascima koji se mogu dobiti u Gradu Osijeku, Kuhačeva 9, soba broj 5 (pisarnica).

Natječaj za dodjelu stipendija Grada Osijeka za školsku godinu 2009./2010.
Skriveno: 
REPUBLIKA HRVATSKA
OSJEČKO-BARANJSKA ŽUPANIJA
GRAD OSIJEK

Temeljem članka 11. Pravilnika o stipendiranju i odobravanju jednokratnih potpora darovitim učenicima i studentima (Službeni glasnik Grada Osijeka broj 7/06, 10/06 i 12/09) Grad Osijek, Odbor za stipendiranje i odobravanje jednokratnih potpora darovitim učenicima i studentima raspisuje

N A T J E Č A J

za dodjelu stipendija Grada Osijeka za školsku godinu 2009./2010.


1. Za školsku godinu 2009./2010. dodijelit će se najviše 15 stipendija učenicima i 30 stipendija studentima
2. Pravo sudjelovanja na natječaju za dodjelu stipendija Grada Osijeka imaju učenici i studenti koji udovoljavaju sljedećim općim uvjetima:
- koji su državljani Republike Hrvatske;
- koji su redovito upisani u III. ili IV. razred određene srednjoškolske ustanove, odnosno II. ili višu godinu sveučilišnog ili stručnog studija;
- koji imaju prebivalište na području Grada Osijeka;
- koji nemaju odobren kredit ili stipendiju od strane drugog subjekta;
- koji imaju prosjek ocjena prethodne dvije godine školovanja u srednjoškolskoj ustanovi najmanje 4,50, a na fakultetu najmanje 4,00 u prethodnoj godini studija.
3. Visina mjesečne stipendije iznosi:
- za učenike 500,00 kn neto
- za studente koji studiraju u mjestu prebivališta 850,00 kn neto
- za studente koji studiraju izvan mjesta prebivališta 1.200,00 kn neto
4. Mjerila na temelju kojih se odabiru podnositelji zahtjeva su:
- opći uspjeh iz svih predmeta u prethodne dvije godine školovanja za učenike, odnosno opći uspjeh iz svih položenih predmeta iz prethodne godine studija za studente;
- deficitarno zanimanje;
- paralelno pohađanje dvije srednje škole;
- paralelni studij;
- kategorizirani vrhunski sportaši;
- sudjelovanje i uspjeh na natjecanjima;
- objavljeni radovi ili priznati patenti/izumi;
- socijalni status.
5. Deficitarna zanimanja od posebnog interesa za Grad Osijek su:
1. Diplomirani informatičar;
2. Diplomirani defektolog;
3. Diplomirani inženjer farmacije;
4. Diplomirani psiholog;
5. Diplomirani socijalni radnik;
6. Diplomirani inženjer elektrotehnike;
7. Diplomirani inženjer strojarstva;
8. Diplomirani inženjer graditeljstva;
9. Diplomirani inženjer geodezije;
10. Diplomirani inženjer arhitekture;
11. Doktor medicine;
12. Doktor stomatologije;
13. Magistar farmacije;
14. Profesor geografije;
15. Profesor glazbene kulture;
16. Profesor likovne kulture;
6. Početak i kraj korištenja stipendije uredit će se ugovorom.
7. Natječaj za učenike traje do 7. studenog a za studente do 14. studenog 2009. godine.
8. Molbe za dodjelu stipendije dostavljaju se u navedenom roku na adresu:
Grad Osijek, Upravni odjel za društvene djelatnosti, Odsjek za prosvjetu, tehničku kulturu, djecu i mladež, Kuhačeva 9, 31000 Osijek, s naznakom “Natječaj za stipendiju Grada Osijeka”.
Molbe se dostavljaju isključivo na obrascima koji se mogu dobiti u Gradu Osijeku, Kuhačeva 9, soba broj 5 (pisarnica).
9. Uz molbu za dodjelu stipendije učenik ili student dužan je priložiti preslike sljedećih dokumenata:
a) potvrdu o upisu u školu , odnosno na fakultet, u školskoj godini 2009./2010.;
b) svjedodžbe prethodna dva razreda srednje škole, odnosno prijepis ocjena svih položenih ispita s prethodne godine studija;
c) dokaz o paralelnom pohađanju srednjih škola, odnosno fakulteta;
d) dokaz o kategoriji vrhunskog sportaša (Rješenje HOO);
e) dokaz o sudjelovanju i uspjesima na natjecanjima: županijsko, državno, međunarodno, ACSE (državno), ACSE (međunarodno);
f) dokaz o objavljenim radovima ili priznatim patentima/izumima;
g) rješenje ili potvrdu:
- da je član obitelji kandidata redovni učenik ili student izvan prebivališta;
- da je roditelj nezaposlen;
- da kandidata uzdržava samohrani roditelj;
- da je kandidat iz obitelji s troje i više djece;
- da je kandidat dijete hrvatskog branitelja ili invalida domovinskog rata;
- da je kandidat dijete bez oba roditelja;
- da je kandidat dijete poginulog hrvatskog branitelja ili stopostotnog invalida
Domovinskog rata;
- da je kandidat invalid;
- da je kandidat dijete nestalog ili zatočenog hrvatskog branitelja;
- o prosjeku prihoda po članu domaćinstva za proteklu kalendarsku godinu.
h) dokaz o hrvatskom državljanstvu (domovnica),
i) original potvrdu iz MUP-a o prebivalištu,
j) životopis.
10. Lista kandidata za dodjelu stipendija Grada Osijeka objavit će se na oglasnoj ploči Grada Osijeka u Kuhačevoj 9 i na službenim službenim stranicama Grada Osijeka (www.osijek.hr) najkasnije 15 dana nakon isteka roka za podnošenje molbi.
11. Molbe koje ne sadrže svu potrebitu dokumentaciju i koje nisu pravovremene neće se uzimati u obzir.
12. Priloženi dokumenti neće se po završetku natjecanja vratiti kandidatu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TheWarrior
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2009. 14:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel mislite da mi se ima svrhe natjecati za ovu stipendiju??
Imam prosjek 4.10,studiram ekonomiju,3 godina, nisam socijalan slučaj,oba mi roditelja rade... Zapravo,jedino što imam je prosjek.
Molim vas ako netko ima iskustva da mi pomogne Confused Confused

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.11.2009. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne možeš ništa izgubiti.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Princass
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2009. 19:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prošle godine sam se prijavila. Imala sam prosjek 4.5. Studiram engleski-njemački. Išla sam paralelno s fakultetom i u srednju glazbenu školu. I nisam dobila stipendiju. Nakon objave rezultata vidjela sam da nas 50 na listi ima 12 bodova ( nije mi jasno kako), nitko ne zna na što je dobio određene bodove. Sljedeći dan moja legica, koja se isto natjecala i koja isto nije dobila, otišla je u poglavarstvo vidjeti svoje bodove, i tamo je vidjela na papiru pored svojih dokumenata opciju VEZA : DA/ NE!!! Mislim da je suvišno više išta napisati. Žalosno je da jedan odličan student mora tražiti vezu kako bi dobio tih 800 kuna!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
yux031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Lokacija: p.n.v.
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.11.2009. 20:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Princass je napisao/la: ›
Prošle godine sam se prijavila. Imala sam prosjek 4.5. Studiram engleski-njemački. Išla sam paralelno s fakultetom i u srednju glazbenu školu. I nisam dobila stipendiju. Nakon objave rezultata vidjela sam da nas 50 na listi ima 12 bodova ( nije mi jasno kako), nitko ne zna na što je dobio određene bodove. Sljedeći dan moja legica, koja se isto natjecala i koja isto nije dobila, otišla je u poglavarstvo vidjeti svoje bodove, i tamo je vidjela na papiru pored svojih dokumenata opciju VEZA : DA/ NE!!! Mislim da je suvišno više išta napisati. Žalosno je da jedan odličan student mora tražiti vezu kako bi dobio tih 800 kuna!!!


strašno....
a još strašnije što ni ja nemam neku vezu u poglavarstvu.. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anica
Offline
Ukupno postova: 48
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.11.2009. 0:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije istina da se mora imati veza.
samo moras imati visok prosjek, ukoliko nemaš druge uvjete. ja nisam imala ni jedan drugi uvjet, znači ni više djece u obitelji, ni nezaposlene, ni branitelje, apsolutno ništa, ali sam imala prosjek 4, 83 i to mi je bilo dovoljno.
i stvarno nemam nikakvu vezu.
na tu stipendiju se prijavljuje jako puno ljudi jer je veća od državne pa zato mislim da ju možeš dobiti ako imas prosjek od 4,7 pa nadalje.
za niži prosjek bi preporučila državnu i možda sveučilišnu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.11.2009. 7:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam ju isto dobila bez ikakve veze, samo na prosjek...i sve koje znam, a da su stvarno imali prosjek, dobili su ju!

al recimo na prvoj godini sam trazila drzavnu stipendiju - studirala sam izvan mjesta boravka, roditelji rastavljeni, nitko zaposlen u kucanstvu, primanja 0, u srednjoj prolazila s 5..i nisam ju dobila. isto tako ju nije dobio jedan decko koji je bio samnom na faksu a bio je prvi na listi na prijemnom (a po propisima prvi na listi imaju izravnu stipendiju)...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sweet_ginger
Offline
Avatar

Ukupno postova: 51
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.11.2009. 9:17 
Naslov:  Re: Natječaj za dodjelu stipendija Grada Osijeka za školsku godinu 2009./2010.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam se prijavila prošle godine imala sam prosjek preko 4,5, to mi je bio jedini uvjet. Da bi me poslije završetka natječaja nazvao lik iz poglavartsva i pitao gdje su mi ostali papiri, pitala sam koji. Rekao pa da vam je otac branitelj, da ste socijalni slučaj.... kako da ih priložim ako ne ispunjavam te uvjete. On me je blago rečeno populjuvao i rekao što si ja umišljam, da nema smisla da me stavlja uopće na listu kandidata, da ima puno više ljudi ispred mene koji će sigurno dobiti stipendiju.
Toliko o vezama i vezicama. Javna je tajna da se stipendija grada i županije dobiva preko veze i stranačkog opredjeljenja! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.11.2009. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neznam...al ja tvrdim da milijun posto nisam imala vezu, imala sam prosjek 4,8 i nikakve druge uvjete, bila sam prva na listi i dobila. ne govorim to da se hvalim nego da potvrdim da se definitivno moze dobiti bez veze, ne znam kako, al eto meni je uspjelo....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.11.2009. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sweet_ginger je napisao/la: ›
Ja sam se prijavila prošle godine imala sam prosjek preko 4,5, to mi je bio jedini uvjet. Da bi me poslije završetka natječaja nazvao lik iz poglavartsva i pitao gdje su mi ostali papiri, pitala sam koji. Rekao pa da vam je otac branitelj, da ste socijalni slučaj.... kako da ih priložim ako ne ispunjavam te uvjete. On me je blago rečeno populjuvao i rekao što si ja umišljam, da nema smisla da me stavlja uopće na listu kandidata, da ima puno više ljudi ispred mene koji će sigurno dobiti stipendiju.
Toliko o vezama i vezicama. Javna je tajna da se stipendija grada i županije dobiva preko veze i stranačkog opredjeljenja! Smile

ne kažem da se možda neke i ne dobijaju preko veze, ali znam pouzdano za najmanje jednu županijsku koja nije išla preko veze, a stiže već drugu godinu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lanica
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.11.2009. 11:05 
Naslov:  Re: Natječaj za dodjelu stipendija Grada Osijeka za školsku godinu 2009./2010.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle, ovu mogu dobiti samo građani grada Osijeka, zar ne? Bitno je prebivalište u Osijeku, boravište s tim nema veze? Ne pitam za sebe nego za dečka Smile
Ja primam državnu i moram reći da nije bilo nikakve veze. Niti mi je otac branitelj, niti išta slično. Dobila sam jer sam bila 4. na listi i evo, primam ju već 3 godine, i još 6 mj apsolventskog staža.
Vidjela sam da je gore netko napisao za sveučilišnu, znate li kad se raspisuje natječaj za nju? Isto tako, zanima me kad se raspisuje natječaj za subvenciju?... Hvala puno Smile

_________________
"God created a few perfect people. The rest are right-handed."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lanica
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.11.2009. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nitko ništa?... :/

_________________
"God created a few perfect people. The rest are right-handed."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2009. 9:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ti znam odgovor samo na jedno od pitanja, a to je prvo: da, prebivalište mora biti grad Osijek!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MF
Offline
Avatar

Ukupno postova: 120
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.11.2009. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
Ne možeš ništa izgubiti.

Potpisujem. Prijavi se, možeš samo dobiti Smile

_________________
"KAD ČOVJEK NE ZNA ŠTO ŽELI NA KRAJU DOBIJE MNOGO ONOGA ŠTO NE ŽELI"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: