Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Svećenici prvi put ujedinjeno pozvali na bojkot Halloweena

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2009. 22:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja pozivam na bojkot svećenika,ako moze.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.10.2009. 22:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ih bojkotiram 24 godine

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2009. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

d_grassa je napisao/la: ›
Ne volim svećenike i njihovo "bojkotiranje" svega al čemu taj Helloween? Pa to nije neki "blagdan" koji se ovdje obilježava...ovo što se čini je neko forsiranje američkog šita naravno...a imam "svoje" maškare i te pizdarije...
Eto toliko.

Po tome onda treba bojkotirati sve što nismo mi izmislili. To je totalno glupo gledanje cijele situacije.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.10.2009. 23:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a djed mraz je proizvod coca-cole
zašto mali isus ne donosi darove?

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2009. 23:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chosen je napisao/la: ›
zen031 je napisao/la: ›
chosen je napisao/la (Pogledaj post): ›
zen031 je napisao/la: ›
U pravu su. Halloween je novotarija (Bida'ah) a svaka novotarija vodi u vatru pakla.


A tko vam je to rekao?Vi sami ili su vam nametnuli to razmišljanje?Tko uopće može znati i jel postoji to..
ma ova tema se može odužiti na 200 stranica tako da mislim da nema potrebe više ni pisati ništa.. :\


Pa ne može se znati, može se vjerovati. Treba razumjeti razliku između "vjerovati" i "dokazati". A između ostalog, mislim da svećenici imaju potpuno pravo reći svoje mišljenje. Ako Simonica i Ante imaju pravo reći što misle (iako se riječ "misliti" baš ne uklapa u istoj rečenici s ovih dvoje), ako sa svih strana dolaze vijesti tko je sinoć imao gaćice a tko ne i kakve su boje bile, ako sa svih strana saznajemo da je ova spavala s onim, i slične trivijalnosti, onda i oni ITEKAKO imaju pravo reći što misle.

Postavljam si pitanje vrijedi li uopće raspravljati s kroničnim neznalicama, k tome još i polupismenim.

Religija nisu ljudi koji ju (navodno) prakticiraju, oni su jedno a religija je drugo! A iz postova koji povezuju VJERU i (križarske) ratove izvire kronično nepoznavanje kako činjenica tako i osnova ispravnog zaključivanja, da i 100 postova na tu temu u glavama nekih ne bi ništa promijenilo. Isto se odnosi na postove koji tvrde da religija i religioznost koči razvoj znanosti; u nekoj drugoj temi sam naveo znanstvenike koji su istodobno bili i duboko religiozni; evo ih samo nekolicina: Ksenofan, Faraday, Ibn Khaldun, Frithjof Schuon, Ibn Sina (na zapadu poznat kao Avicena), Ibn Rušd (Averroes), Kierkegaard, Jerald F. Dirks.... E, ali za poznavanje ovih treba malo više od 8 razreda osnovne škole, lakše je bubnuti: "Religija koči razvoj znanosti". Zapravo, pomislimo samo kako bi Osijek, Slavonija i Hrvatska izgledala da nam nije bilo jednog Strossmayera.

Ja ne kažem da je religija med i mlijeko i da su njene posljedice uvijek pozitivne, ali to je tako što nju prakticiraju ljudi (ako je prakticiraju), a ljudi po definiciji čine pogreške, što namjerno što slučajno.


super....sam sebe si pobio jedno 3 puta ali nemam više ni volje to pokazivati..
uživajte u vjeri i crkvi i svim isusovim mukama koliko god ih ima...imam bitnijih stvari nego pametovati o nečemu što ni nepostoji,...


Budući da nisi naveo gdje sam to sebe sam pobio, pripisati ću takvu izjavu posljedicama koje ecstasy ostavlja na mozgu.

Htio bih još samo reći: svi mi imamo neku svoju religiju. Poznajem ljude koji su toliko vezani za cigaretu i alkohol da im je to religija (lat. re-ligare= ponovno vezati), neki toliko bolesno vole stvari, novac, moć, slavu, da im je to u principu religija. Svi mi poznamo nekog takvog, ili smo i sami takvi.

Selam aleykum.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 30.10.2009. 1:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
chosen je napisao/la: ›
zen031 je napisao/la: ›
chosen je napisao/la (Pogledaj post): ›
zen031 je napisao/la: ›
U pravu su. Halloween je novotarija (Bida'ah) a svaka novotarija vodi u vatru pakla.


A tko vam je to rekao?Vi sami ili su vam nametnuli to razmišljanje?Tko uopće može znati i jel postoji to..
ma ova tema se može odužiti na 200 stranica tako da mislim da nema potrebe više ni pisati ništa.. :\


Pa ne može se znati, može se vjerovati. Treba razumjeti razliku između "vjerovati" i "dokazati". A između ostalog, mislim da svećenici imaju potpuno pravo reći svoje mišljenje. Ako Simonica i Ante imaju pravo reći što misle (iako se riječ "misliti" baš ne uklapa u istoj rečenici s ovih dvoje), ako sa svih strana dolaze vijesti tko je sinoć imao gaćice a tko ne i kakve su boje bile, ako sa svih strana saznajemo da je ova spavala s onim, i slične trivijalnosti, onda i oni ITEKAKO imaju pravo reći što misle.

Postavljam si pitanje vrijedi li uopće raspravljati s kroničnim neznalicama, k tome još i polupismenim.

Religija nisu ljudi koji ju (navodno) prakticiraju, oni su jedno a religija je drugo! A iz postova koji povezuju VJERU i (križarske) ratove izvire kronično nepoznavanje kako činjenica tako i osnova ispravnog zaključivanja, da i 100 postova na tu temu u glavama nekih ne bi ništa promijenilo. Isto se odnosi na postove koji tvrde da religija i religioznost koči razvoj znanosti; u nekoj drugoj temi sam naveo znanstvenike koji su istodobno bili i duboko religiozni; evo ih samo nekolicina: Ksenofan, Faraday, Ibn Khaldun, Frithjof Schuon, Ibn Sina (na zapadu poznat kao Avicena), Ibn Rušd (Averroes), Kierkegaard, Jerald F. Dirks.... E, ali za poznavanje ovih treba malo više od 8 razreda osnovne škole, lakše je bubnuti: "Religija koči razvoj znanosti". Zapravo, pomislimo samo kako bi Osijek, Slavonija i Hrvatska izgledala da nam nije bilo jednog Strossmayera.

Ja ne kažem da je religija med i mlijeko i da su njene posljedice uvijek pozitivne, ali to je tako što nju prakticiraju ljudi (ako je prakticiraju), a ljudi po definiciji čine pogreške, što namjerno što slučajno.


super....sam sebe si pobio jedno 3 puta ali nemam više ni volje to pokazivati..
uživajte u vjeri i crkvi i svim isusovim mukama koliko god ih ima...imam bitnijih stvari nego pametovati o nečemu što ni nepostoji,...


Budući da nisi naveo gdje sam to sebe sam pobio, pripisati ću takvu izjavu posljedicama koje ecstasy ostavlja na mozgu.

Htio bih još samo reći: svi mi imamo neku svoju religiju. Poznajem ljude koji su toliko vezani za cigaretu i alkohol da im je to religija (lat. re-ligare= ponovno vezati), neki toliko bolesno vole stvari, novac, moć, slavu, da im je to u principu religija. Svi mi poznamo nekog takvog, ili smo i sami takvi.

Selam aleykum.


Da uzimam extasy vjerovatno bih vidio i boga i shvatio vjeru....ovako normalan jednostavno nemogu.

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.10.2009. 1:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajte spavat.
Ovakve rasprave nemaju smisLa. Ovi će i daLje ostat ateisti, a ovi vjernici, i to je normaLno. Poštujte tuđe mišLjenje i razmišLjanje i nemojte vrijeđat jbt.

Laku noć!

_________________
Dwight Schrute: Jim is my enemy. But it turns out that Jim is also his own worst enemy. And the enemy of my enemy is my friend. So Jim, is actually my friend. But, because he is his own worst enemy, the enemy of my friend is my enemy so actually Jim is my enemy. But...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 30.10.2009. 1:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja i poštujem tuđa mišljenja...za razliku od vjernika koji nevjernike tako ljepo prihvaćaju..

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2009. 6:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nego, vratimo se na temu, koja nije religija, već Halloween, i popratni komentari tipa "što se crkva miješa".

Pod 1, mi već imamo blagdan, štoviše, cijelo razdoblje u kojemu se tradicionalno maskiramo:POKLADE, tako da je po meni Halloween doveden u modu isključivo da bi se izmuzlo još malo para. Uostalom, ni ne sjećam se da se prije dvijetisućete ni slavio, nešto smo samo o njemu učili na engleskom.

Pod 2, svećenici kao pojedinci i Crkva kao grupa itekako imaju pravo reći što misli o bilo čemu i pozvati pripadnike svoje grupe da se ponaša u skladu s pravilima koje ona postavlja.

(Ćozen, moš slobodno poslat elaborat u kojem ćeš objasnit gdje sam ja to samog sebe pobio na PM.Very Happy)

P.S. Tko god bude tvrdio da su Križarski ratovi vjerski ratovi smatrat ću da ne zna što se dogodilo Zadru 1202. i Carigradu 1204.

P.P.S. Sve vas pozivam da upoznate još neke religije, pa onda sudite o religiji (pa ćete shvatiti da se čak ni sam pojam religije ne promatra jednako u svim religijama). A dok god poznajete jednu podvrstu jedne religije, i to slabašno, ne biste trebali donositi generalan sud o religiji.

Dobro jutro!Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.10.2009. 7:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

P.S. Tko god bude tvrdio da su Križarski ratovi vjerski ratovi smatrat ću da ne zna što se dogodilo Zadru 1202. i Carigradu 1204.


Ne to je bila jebena humanitarna intervencija...šta lupetaš.... btw. križari su sve muslimane koje su zatekli nabili na kolac, kad su ovi došli sebi nisu baš sve križare nabili:-D

Crkva je jedna mafijaška organizacija... muzeji vatikana skrivaju gro opljačkanih stvari... Jel pravo pojedinaca Crkve da pozivaju vjernike da glasuju za HDZ? Nakarada živa... Bitno da Srakić koji stoluje u DJ mora pravit dvorac u OS..znači ima 12min autocestom.... Kolko Vatikan izdvaja u hum. svrhe.. Pitao sam već, koliko će dati za akciju DAJ 5..ne oni, već mafijaška filijala DJ... Nisu ni ostale religije bolje, generalno..sve su sranje... Ja vjerujem da nešto postoji..ali isto tako..svi seru 1 je Bog..pa šta onda ma 4000000000000000 rligija... Još od Sumerana se zna zašto su popovi gradili hramove..da izmuzu lovu... ja ne slavim HELOUVIN Very Happy , al to se 99.99% ide proveselit...

ZAKLJUČAK: DOK TA MAFIJA VOZI AUDI A6, MERCEDES E... NEKA SE NE JAVLJAJU U PRIČAMA O SKROMNOSTI... gade mi se

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2009. 7:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema logike da se nešto nazove vjerskim ratom ako pripadnici jedne religije u tom ratu ubijaju pripadnike iste religije. Kontaš? Ili su nas samo u mojoj srednjoj učili o uzrocima rata i povodu rata, i o razlici između ta dva pojma. Ovo je ionako offtopic.

Imaju pravo govoriti što misle. I nek govore. I ne voze svi ni A6 ni Mercedes. Kako je jadno cijelu skupinu okarakterizirati prema nekim njezinim pripadnicima. Pa to bi bilo kao da netko kaže da su svi na forumu 031 polupismeni!Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2009. 7:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dan zaljubljenih, noć vještica, ... pa čak i nova godina!

sve je to osmišljeno kako bi narodu izvukli novce iz džepova!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.10.2009. 7:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ahaaaaaaa... znači palež Zadra od strane križara...to je bio Križarski rat... a ja mislio...ovi išli klat muslimane..joj, tnx lega.... Da, offtopic je..al svejedno su išli klat muslimane..osim ako i oni nisu katolici...

Da.. ne voze svi a6 i e klasu..neki voze i audi a4, 3.0 tdi od 560 000 kn ( PDV uključen)... Država im daje plaću, pljačkaju kretene po crkvama...
Jesi dobio ikada račun za posvetu kuće? NISI!! E, vidiš... Tom prigodom mafija ti pruža uslugu..za što normalan svijet izdaje RAČUN!! Jel imaš pismenu potvrdu kolko si mu love dao?? NE!!! On može u DJ poslat 10% love i rči..recesija je nemaju ljudi! Crkva ne plaća porez.. al traže povrat imovine..dao bi im ja kurac!

Popovi smiju govorit što misle i drugi smiju, al samo dok misle kao i oni... I nitko normalan ne može podržat inicijativu protiv HELOuVINA;.D
To se bude popovi i ercegovci.. isti oni koji slušaju milu kitića, imaju križinu oko vrata( u prirodoj veličini Isusovog) i deru se mi rvati...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2009. 7:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa kad već inzistiraš, i kad je Jeruzalem prvi put osvojen pobijeni su i muslimani i Židovi i katolici. Ali ti i dalje ne razlikuješ uzrok i povod. A to je kao da pokušavam objasniti nuklearnu fiziku nekom tko ne zna množiti. Uostalom, ti kažeš da su sve religije "sranje"; a razlika između npr. abrahamskih religija (hm, koje li su to?) i budizma kao nebo i zemlja, ali ti si ih, eto, sve proučio, i sve su sranje.

Na kraju krajeva: tko je prvi koga napao? Što kažu činjenice? Evo, ja, koji sam islamofil, reći ću da su Turci Seldžuci, koji su bili muslimani, prvi počeli raditi probleme.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
badman
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2009. 7:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajmo se sada svi poklat oko jeb.... halloweena. Ne idem u crkvu niti sam siguran u što vjerujem, smatram se agnostikom i nije mi ni na kraj pameti da sada tu nešto idem srat i djeliti neku pravdu, smirite strasti i odite se zajebavati, petak je ko i svaki drugi. bok!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: