Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



GISKO: javna tribina + Info dani Mreže mladih Hrvatske @ Paklena naranča

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71286
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.10.2009. 10:02 
Naslov:  GISKO: javna tribina + Info dani Mreže mladih Hrvatske @ Paklena naranča
Od 29.10.2009. 11:58 do 30.10.2009. 11:58 (uključivo)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek poziva Vas da u okviru projekta „Jačanje mehanizma za uključivanje mladih i poticanja njihova sudjelovanja u savjetodavnim i procesima donošenja odluka“ posjetite Info dane Mreže mladih Hrvatske. Jedan dio Info dana održati će se u četvrtak 29. listopada 2009. s početkom od 12 sati u Klubu mladih „Paklena naranča“ Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek. Skup će sadržavati konzultacije Mreže mladih Hrvatske s predstavnicima jedinica regionalne i lokalne samouprave o provedbi Zakona o savjetima mladih. Raspored pogledajte ispod.

Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek u suradnji sa Ženskom udrugom „Izvor“ poziva Vas da prisustvujete javnoj tribini pod nazivom „Savjetovalište za seksualno i reproduktivno zdravlje – potreba mladih Osječko-baranjske županije“. Tribina će se održati u Klubu mladih „Paklena naranča“ Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, u četvrtak 29. listopada 2009. s početkom od 18 sati. Cilj tribine je upoznati osječke srednjoškolce s njihovim seksualnim i reproduktivnim pravima te ih informirati o potrebi otvaranja savjetovališta i klinika o seksualnosti za mlade. Moderatorica tribine je aktivistica Ženske udruge „Izvor“ Andreja Juričević.

Info dani Mreže mladih Hrvatske
Osijek, 29. i 30. listopada, 2009.


Mreža mladih Hrvatske poziva vas da posjetite Info dane Mreže mladih Hrvatske koji će se održati u Osijeku 29. i 30. listopada putem javnih dogañanja o kojima možete više pročitati u nastavku. Bilo bi nam veliko zadovoljstvo da nas posjetite i sudjelujete u našim aktivnostima.

Četvrtak, 29. listopada, 12.00h, Gradska knjižnica, Europska avenija 24, Osijek

Konzultacije Mreže mladih Hrvatske s predstavnicima jedinica regionalne i lokalne samouprave o provedbi Zakona o savjetima mladih

U okviru projekta 'Jačanje mehanizama za uključivanje mladih i poticanja njihova sudjelovanja u savjetodavnim i procesima donošenja odluka', Mreža mladih Hrvatske organizira prvu od 4 regionalne konzultacije sa predstavnicima regionalnih i lokalnih vlasti odgovornih za kvalitetnu i transparentnu provedbu zakona. Nakon konzultacija, MMH će organizirati nacionalnu konferenciju za osnovane savjete mladih gradova, općina i županija te objaviti publikaciju s preporukama za efikasnu i kvalitetnu primjenu Zakona o savjetima mladih. Na prvim konzultacijama sudjelovat će predstavnici gradova, općina i županija s područja Istočne Hrvatske.

Konzultacije financijski podržava Ured Svjetske Banke – predstavništvo u Hrvatskoj.

Dnevni red:
12.00 – 12.30 Pozdravni govori
· Emina Bužinkić, predsjednica Mreže mladih Hrvatske
· Zdenka Radić, PRONI, Osijek
· Predstavnik Svjetske banke
· Predstavnik Grada Osijeka
· Predstavnik Osječko-baranjske županije
12.30 – 12.45 Zakon o savjetima mladih – standardi razvoja lokalne politike za mlade, Emina Bužinkić, MMH
12.45 – 13.00. Zakon o savjetima mladih – problemi u provedbi i preporuke, Nikola Pandurić, MMH
13.00 – 13.45 Implementacija zakona u europskim okvirima, Ante Martić, bivši politički savjetnik Europskog foruma mladih
13.45 – 14.45 Prezentacija rezultata provedbe Zakona o savjetima mladih, predstavnici JLS i diskusija o provedbi zakona
14.45 – 15.00 Zaključivanje konzultacija
Moderator: Nikola Buković, programski asistent MMH

Četvrtak, 29. listopada, 18.00h, Volonterski centar Osijek, Kardinala Alojzija Stepinca 15/1

Javna tribina ’’Fokus: mladi – aktivno sudjelovanje mladih kao ključni korak prevencije ovisnosti’’

U okviru kampanje ’Zarazi se aktivizmom’, Mreža mladih pokreće seriju tribina o modelima prevencije različitih oblika ovisnosti putem aktivnog uključivanja i poticanja mladih na sudjelovanje u društvenim procesima. Aktivno sudjelovanje mladih u društvu treba naći svoje preduvjete u odgojno-obrazovnom procesu kao i društvenim integracijskim procesima u koje su mladi uključeni. Modeli prevencije ovisnosti oslanjanju se na konstruktivne načine odgoja i obrazovanja mladih te na participativne i kvalitetne društvene procese koji razvijaju primarnu i sekundarnu prevenciju svih vrsta ovisnosti. S obzirom na utvrñene načine prevencije ovisnosti kroz adekvatne društvene, participativne procese za mlade koji osiguravaju korištenje slobodnog vremena na najkvalitetniji mogući način, dva najraširenija koncepta sudjelovanja mladih u društvu su – aktivizam i volonterstvo. Slobodno vrijeme mladih najveći je potencijal za loše iskorištavanje. S obzirom na kvalitetu slobodnog vremena, mladi odlučuju o svojim postupcima. Aktivizam i volontiranje mladima pružaju različite mogućnosti konstruktivnog i korisnog provoñenja svog vremena te učenje socijalnih vještina i stjecanje znanja koja mogu biti iznimno korisna u budućem razvoju pojedinaca i društva.

Kampanju financijski podržava Ured za ljudska prava Vlade Republike Hrvatske.

Govornici/e:
Emina Bužinkić, MMH
Govornik/ica, CnC
Goran Kezić, NeOvisnost
Ante Martić, bivši politički savjetnik Europskog foruma mladih
Predstavnik Ureda za ljudska prava Vlade Republike Hrvatske*
Moderator: Nikola Buković, Mreža mladih

Dodatne informacije možete dobiti na broju telefona „Kluba mladih Paklena naranča“: 031/211–472.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: