Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



NK Osijek lošom igrom izborio četvrtfinale Kupa

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
M.K.
Offline
Ukupno postova: 46
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.10.2009. 9:57 
Naslov:  NK Osijek lošom igrom izborio četvrtfinale Kupa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NK OSIJEK - NK INTER ZZAPREŠIĆ 1:0 (0:0, 0:0), produžetak
Pranjić 100. minuta


U sklopu osmine finala Kupa Hrvatske, NK Osijek je u Gradskom vrtu ugostio Inter iz Zaprešića. Radi se o ekipi s kojom Osječani kroz povijest hrvatskog nogometa imaju većinom lijepa iskustva. Taj podatak, ali i činjenica da su gosti u Osijek doputovali bez najboljeg dvojca, Grgurević – Dodo, naslućivala je da će Osijek rutinirano doći do pobjede.

Ali, od samog početka utakmice vidjelo se da je dosta stvari u igri Osijeka loše posloženo. Gosti su bez većih napora parirali domaćinu, ne dozvoljavajući mu da se razmaše, kao što je to bio slučaj prije samo tri dana protiv Lokomotive. Je li riječ o mladosti, umoru ili nedovoljnoj zainteresiranosti igrača za Kup, pitanje je koje će morati riješiti trener Steinbrückner. No, činjenica je da Osijek danas nije izgledao dobro. Iako je tijekom većeg dijela susreta postojala kakva–takva terenska inicijativa, pošteno bi bilo reći da Osijek za svih 120 minuta nije stvorio niti jednu izglednu priliku. S druge strane, gosti su strpljivo vrebali svoju priliku iz kontre, što je domaćine u nekoliko navrata gotovo „stajalo glave“. Pogodio je Inter čak i vratnicu, a i domaći čuvar mreže, ovoga puta Vargić, ostavljao je dojam nesigurnog čovjeka. Kako je vrijeme odmicalo, tako su igrači na terenu, ali i navijači na tribinama, bili sve nervozniji. Nije slutilo na sretan završetak...



Pošto propozicije Kupa nalažu odigravanje jedne utakmice osmine finala, nakon loših 90 minuta ušlo se u produžetke – novih 30 minuta mučenja. Ništa nije naslućivalo da će Osječani pogoditi mrežu gostiju i poštediti svoje navijače ruleta bijele točke. Ipak, uz veliku dozu sreće, Osijek je stigao do pobjedničkog gola točno u 100. minuti današnje utakmice. Nakon jedne povratne lopte u kazneni prostor gostiju, najbolje se snašao Jurica Pranjić koji je uputio bezopasnu loptu pored vrata gostiju, ali na krivom mjestu se našao igrač u žutom dresu i proslijedio loptu u vlastitu mrežu. Olakšanje na licima svih na stadionu! Osijek nije do samog kraja „mirno živio“, ali je uspio uhvatiti toliko željeno četvrtfinale Kupa. Valja nadodati da je pred sam kraj utakmice potpuno nepotrebno pocrvenio Domagoj Vida, a po završetku iste i nekoliko igrača Intera, nezadovoljnih inače vrlo lošom arbitražom sudačke trojke.



Kohorta iznova brojna i glasna na jugoistoku svih 120 minuta, uz podizanje koreografije u prvom poluvremenu i zastave u prvim redovima, koje su se vijorile cijelu utakmicu.

Osijek će morati bitno podići razinu igre misli li se sa nadolazećeg gostovanju u Varaždinu vratiti s bodovima. Ipak, nadajmo se da se večeras radilo samo o „lošem danu“.

Tekst & foto: M.K.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2009. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

po meni ovo nije iznenađenje. prije par tjedana inter je dobrano namučio osječane u utakmici u kojoj su 2x vodili...

a bolje da su sad odigrali nerješeno pa prošli u produžetku nego da tako odigraju u prvenstvu i osvoje samo bod Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.10.2009. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

igrači kao da nemaju snage, kao da ih je izmorila subotnja utakmice, pa za ovu nisu imali snage, što mi nikako nije jasno jer to su sve dečki od 20-25 godina , kako oni nemogu odigrat 2 utakmice u razmaku 3 dana i to ih odigrati kako spada, gdje im je kondicija ?

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.10.2009. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo me zanima...njima su i za vrijeme treninga (i klincima, a ovim odraslima pogotovo), popaljeni oni super jaki reflektori, novac se troši bezveze, a rezultata nema.

No, rezultat na stranu... svejedno se troše prevelike pare za to, a onda se kuka kako se za neki drugi sport nema/ne želi dati.

Koja poanta da svijetli k'o u Betlehemu, a i s jednim, a najviše dva reflektora se super dobro vidi... To igrači moraju vidjeti svaku travku i da ju mogu analizirati ili? I to čak i na treningu... Wink

Čovječe, do Tenja šljašti, ne možeš gledat koliko je jako Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.10.2009. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

draga stella, upamti ovo i shvatit ćeš zasto se novci daju samo NK Osijeku

Samo nogomet je sport, sve ostalo su igrice

Very Happy

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.10.2009. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la: ›
draga stella, upamti ovo i shvatit ćeš zasto se novci daju samo NK Osijeku

Samo nogomet je sport, sve ostalo su igrice

Very Happy

Znam, uvjerila sam se u to... Samo, toliko šljaštilo je bespotrebno...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.10.2009. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stella postoji propis koji kaže kolika mora biti osvjetljenost.nije ga nk osijek izmislio, isto kao što nije izmislio termine kad se igraju utakmice.hns je tako odredio.
a ako bolje pogledaš reflektore vidjeti ćeš da ne svijetle do kraja, tj da svijetle sa cca 60% kapaciteta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2009. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): › igrači kao da nemaju snage, kao da ih je izmorila subotnja utakmice, pa za ovu nisu imali snage, što mi nikako nije jasno jer to su sve dečki od 20-25 godina , kako oni nemogu odigrat 2 utakmice u razmaku 3 dana i to ih odigrati kako spada, gdje im je kondicija ?

meni se čini da snaga nije problem, pogotovo jer su puno bolje izgledali u produžetku od interovih igrača. ubijala je bezidejnost i premalo igrača u završnici dok su interovi igrači puno bolje dolazili u prilike i čak nekoliko puta opasno prijetili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.10.2009. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

asko je napisao/la: ›
stella postoji propis koji kaže kolika mora biti osvjetljenost.nije ga nk osijek izmislio, isto kao što nije izmislio termine kad se igraju utakmice.hns je tako odredio.
a ako bolje pogledaš reflektore vidjeti ćeš da ne svijetle do kraja, tj da svijetle sa cca 60% kapaciteta.

Svejedno šljašte previše, bespotrebno...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.10.2009. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neke mracne sile odvukle su me jucer na stadion, a prikazana igra podsjetila me zasto godinama ne odlazim na tekme i ne pratim utakmice HNL-a...
Potpuna nesposobnost igraca s obje strane, kao nadmetanje u tome tko ce biti losiji, kao da se doktori nadmecu koji ce ubiti vise ljudi, kao da se vozaci natjecu koji ce imati vise prometnih nesreca...
Ispucavanja bez ikakve ideje, napadaci koji se skrivaju da ne bi morali primiti loptu, obrambeni igraci koji ne znaju gdje stajati...
Jedini koji je licio na nogometasa bio je Vida, koji je par puta i povukao prema napadu i odma napravio pomutnju...
O kvaliteti igre najvise govori i cinjenica da se na tribinama ljutrnja pretvorila u totalnu sprdacinu pa su se svi smijali kretenski losim potezima na terenu...
U svakom slucaju, necu na utakmicu tako skoro...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.10.2009. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

circa moraš biti svjestan da je igra nk osijek u većini slučajeva isključivo za mazohiste!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.10.2009. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

igra Nk Osijeka i je samo za mazohiste, ali sagledajmo realno, NK Osijek već godina ( mislim čak 10 godina, nek me netko ispravi ako je krivo ) ne pruža nikakve igre isto kao ni protivnici koji posjećuju gradski vrt, eventualno Dinamo kao nešto igra nogomet iako ni to ne liči na ništa.. Žao mi je što to tako izgleda jer kad bolje sagledamo situaciju Nk OSijek je mlada ekipa, koja definitivno ima potencijala, pitanje je samo tko će taj potencijal usmjeriti na pravi put, jer igrači su mladi i sami do definitivno nisu sposobni Wink

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2009. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
Samo me zanima...njima su i za vrijeme treninga (i klincima, a ovim odraslima pogotovo), popaljeni oni super jaki reflektori, novac se troši bezveze, a rezultata nema.

No, rezultat na stranu... svejedno se troše prevelike pare za to, a onda se kuka kako se za neki drugi sport nema/ne želi dati.

Koja poanta da svijetli k'o u Betlehemu, a i s jednim, a najviše dva reflektora se super dobro vidi... To igrači moraju vidjeti svaku travku i da ju mogu analizirati ili? I to čak i na treningu... Wink

Čovječe, do Tenja šljašti, ne možeš gledat koliko je jako Smile


pišem ovo napamet, znači primite s rezervom... koliko se sjećam stadion ima svoj agregat i cijena koju plaća za reflektore je minimalna! čak dapače, sa neznatnim brojem ulaznica se pokrivaju troškovi noćne utakmice!
znači, sa noćnom utakmicom mogu samo prikupiti više novaca...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.10.2009. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

M.K. je napisao/la: ›
Valja nadodati da je pred sam kraj utakmice potpuno nepotrebno pocrvenio Domagoj Vida, a po završetku iste i nekoliko igrača Intera, nezadovoljnih inače vrlo lošom arbitražom sudačke trojke.

Ne bi htio biti u kozi sudaca na tako losoj tekmi. Mozda je i bilo gresaka, ali suditi igru u kojoj nema nogometa sigurno nije lako...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
russell
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: v.lj.b.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2009. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Neke mracne sile odvukle su me jucer na stadion, a prikazana igra podsjetila me zasto godinama ne odlazim na tekme i ne pratim utakmice HNL-a...
Potpuna nesposobnost igraca s obje strane, kao nadmetanje u tome tko ce biti losiji, kao da se doktori nadmecu koji ce ubiti vise ljudi, kao da se vozaci natjecu koji ce imati vise prometnih nesreca...
Ispucavanja bez ikakve ideje, napadaci koji se skrivaju da ne bi morali primiti loptu, obrambeni igraci koji ne znaju gdje stajati...
Jedini koji je licio na nogometasa bio je Vida, koji je par puta i povukao prema napadu i odma napravio pomutnju...
O kvaliteti igre najvise govori i cinjenica da se na tribinama ljutrnja pretvorila u totalnu sprdacinu pa su se svi smijali kretenski losim potezima na terenu...
U svakom slucaju, necu na utakmicu tako skoro...


nemoj me krivo shvatit,ali tvoje kritike nisu na mjestu
kazes da godinama nisi bio na utakmici,i sada kada si otiso podsjetili su te zast ne ides
ove sezone je ovo uvjrljivo bila najlosija partija osijeka nakon one s karlovcem,ovo je prva utakmica nakon par mjeseci da je bilo manje od 3 gola,ne mogu oni stalo igrat dobro,moraju nekad i slabije,tim vise sto najstariji igrac na terenu je bio todorcev s 25 godina,da si bio na lokomotivi,zadru,interu ili tako nekom ne bih to rekao,ili cak da si vidio nesto utakmice s rijekom pa cak i slavenom u koprivnici,dodi iducu subotu na zagreb i obecajem ti da ces gledat puno bolji nogomet,ako hoces ja ti i kartu nabavim Smile

_________________
fakofbolan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: