Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kužni pil do daljnjeg “sakriven” posterima folk pjevača i partyja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65848
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.10.2009. 13:40 
Naslov:  Kužni pil do daljnjeg “sakriven” posterima folk pjevača i partyja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Unatoč najavama koje su sredinom godine stigle iz Hrvatskog restauratorskog zavoda, Kužni pil ove godine ipak neće biti vidljiv turistima. Dapače, kako stvari danas stoje, slabe su šanse da jedan od simbola Osijeka ove godine dobije bar koliko-toliko primjeren “plašt” umjesto ružnih i potrganih platna te postera s najavama folk koncerata i alkoholnih happeninga u gradskim lokalima.

Spomenik koji dominira Trgom Svetog Trojstva, prema prijašnjim najavama voditelja projekta obnove Alana Vlahova do prosinca je nakon godina rada konačno trebao biti potpuno obnovljen i predstavljen javnosti u svome novom ruhu. To se, međutim, potvrđeno nam je iz Konzervatrskog odjela, neće dogoditi.

- Kozervatorski odjel za restauraciju Kužnog pila ove godine osigurao 500.000 kuna iz državnog proračuna, no nažalost Agencija za obnovu Tvrđe nije dobila odobrenje resornog ministarstva, a Grad Osijek nije uspio pronaći sredstva. Zbog činjenice da nije bilo tih sredstava, projekt se neće uspjeti završiti ove godine - kaže pročelnica osječkog Konzervatorskog odjela Ivana Sudić.

Za sljedeću godinu, dodaje, zatraženo je 200.000 kuna. Inače, njihovi stručnjaci redovito nagledaju napredak radova, koji su ovaj put, kaže, za razliku od obnove iz '70-ih temeljitiji. Upitana za postere oko spomenika (donedavno je Pil skrivao reklamni pano jedne modne kuće s fotografijom atraktivne glumice) - kaže kako je za taj dio nadležan Grad.

Slaže se kako bi bilo ljepše da je, prema uzoru na brojne europske primjere, spomenik ograđen platnom oslikanim samim spomenikom, no i da je pristojna reklama poput one koja je postojala mnogo bolje rješenje od postojećeg stanja. Otkriva, također, kako je postojao dogovor s Gradskom upravom da će dio sredstava od takvog oglašavanja biti namijenjen obnovi, no da je za spomenik Grad dao samo “nešto sitno”. Iz Gradske uprave, međutim, neslužbeno doznajemo da, ako je dogovor i postojao, ugovor izgleda - nije.

Tekst: Mario Mihaljević/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dim
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.10.2009. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kada jednom konačno bude gotov, dobro ga osvijetliti i postaviti neprimjetne ili možda bolje primjetne sigurnosne kamere tako da se taj naš biser ne ošteti od vandala, kao što je to bilo prije desetak godina. Tada nitko nije otkriven, pretpostavljam namjerno jer se znalo tko je to napravio, vjerojatno neki "tatin" sin. Inače bih bio za to da se u Tvrđi uvedu rigorozne mjere zaštite spomenika i spomenične kulturne baštine. Ništa ne treba prepustiti slučaju, puno ima zlonamjernika i pijanih budala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.10.2009. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dok ga oni restauriraju...dotle će opet trebat nova restauracija...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.10.2009. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za te pare su mogli napraviti i novi... jos vec i jos stariji ! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.10.2009. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel se meni čini ili će oni prije završiti eurodom nego ovaj kip... ? pa to se radi nekih 3 godine najmanje..šta oni tamo prave?Toranj ili obični kip....strašno...

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.10.2009. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam dal sam ja jedini koji ovdje vidi prejebenu ironiju? turbofolk plakati na spomeniku kuge? ide ko lolek i bolek
onajkocajkajebemlimumajka

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.10.2009. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kak' to ono taj spomenik izgleda ???
Smile
Kodrann je napisao/la: ›
ne znam dal sam ja jedini koji ovdje vidi prejebenu ironiju? turbofolk plakati na spomeniku kuge? ide ko lolek i bolek
onajkocajkajebemlimumajka

Hehe dobra dobra!! Cajka na spomeniku kuge...

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: