Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Građani: Tramvaj nas je udaljio od središta grada

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66411
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2009. 13:32 
Naslov:  Građani: Tramvaj nas je udaljio od središta grada
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Širenje tramvajske mreže novom linijom do Bikare donijelo je različite reakcije stanovnika Divaltove i okolnih ulica. Jedni su puni riječi hvale što im je napokon i tramvajska linija "pod nosom", dok drugi govore kako im prolazak tramvajskih tračnica nije donio bolju povezanost, a znatno je opteretio “tanku” gradsku blagajnu. Tako s Bikare, kažu korisnici gradskog prijevoza, do središnjeg trga tramvajem treba mnogo duže nego nekadašnjom autobusnom linijom do obližnjeg Trga slobode, što i nije čudno kada se uzme u obzir da tramvaj vozi puno veći krug nego autobus. Kada bi od Vinkovačke prema središnjem trgu tramvaj mogao produžiti Ulicom Hrvatske Republike ne bi bilo problema, ali kruženje prema kolodvoru i Radićevom ulicom znatno produžuje putovanje.

- Što mi znači tramvaj kada mi vožnja traje duže nego nekada autobusom. Od Bikare do Jezične gimnazije sada se vozim gotovo 20 minuta duže nego prije pa moram ranije kretati u školu, a i vožnja kući traje mi duže pa se pitam koja je uopće svrha ove linije. Uostalom, imam osjećaj da većinu putnika u tramvaju do Bikare čine umirovljenici, kojima se ionako nikamo ne žuri, a nama je ostalima uvođenje tramvajske linije korak unatrag - kaže srednjoškolac Andrej i napominje da su se za potrošen novac mogli kupiti novi autobusi, modernizirati postaje i povećati broj polazaka, što bi bilo bolje rješenje.

Drugi su putnici, pak, zadovoljni što se sada, umjesto u starim autobusima, voze u obnovljenim tramvajima, koji su čisti, uredni i udobni, a to je vrijedno nešto duže vožnje.

- Autobusi su se često kvarili ili zapinjali u gužvama pa je prijevoz bio nepouzdan, a sada tramvaji prolaze svakih desetak minuta i ne moram razmišljati o rasporedu polazaka. Malo mi smeta taj sustav s mimoilaznicama jer bude nepotrebnog čekanja, kao i zbog nepropisnog parkiranja, jer se vozači još nisu naviknuli na tramvaj u Divaltovoj, a 'pauka' nemamo. No više mi se sviđa vožnja u tramvaju nego u autobusu, kaže umirovljenica Kata.

Tekst: I.Sekol/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 26.10.2009. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni se samo čini da tramvaji od bikare prema centru idu dvostrko manje i sporije nego tramvaji od centra prema bikari...nekako stalno dok čekam tramvaj prođu barem 2 od centra do bikare više nego od bikare prema centru....

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PowerPuff
Offline
Avatar

Ukupno postova: 303
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.10.2009. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi nikad zadovoljni...
Kako ikome autobus može biti bolji ili draži? Fuj!
Tramovi su okej, radije bih se vozila 20 minuta duže nego susretala otresite vozače autobusa i propuh, jer ni jedna vrata na njima nisu kak spada..
Izlazim autom na Divaltovu sa Sjenjaka, puno je prometnije i treba bit oprezniji da ne naletiš.
Spretni vozači nece imati problema u prometu... pa nismo u Špišić Bukovici...

_________________
Beware of the Powerpuff
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.10.2009. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PowerPuff je napisao/la (Pogledaj post): ›
Tramovi su okej, radije bih se vozila 20 minuta duže nego susretala otresite vozače autobusa i propuh, jer ni jedna vrata na njima nisu kak spada..


objasni mi molim te razliku izmedju vozaca tramvaja i autobusa ? jedni su zavrsili umjetnicku akademiju smjer animatori ? ... a drugi su robijasi iz lepoglave ?

i btw. za jedan tramvaj se moze kupiti 3 predivna nov novcata autobusa, u kojima nije propuh, sa udobnim sjedalima, laganom glazbom, aromaterapijom i zonskom klimatizacijom. ... i mozda jos dobijes i metalik boju i retrovizeore u boji vozila!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2009. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
- Što mi znači tramvaj kada mi vožnja traje duže nego nekada autobusom. Od Bikare do Jezične gimnazije sada se vozim gotovo 20 minuta duže nego prije pa moram ranije kretati u školu, a i vožnja kući traje mi duže pa se pitam koja je uopće svrha ove linije.

[i]- Autobusi su se često kvarili ili zapinjali u gužvama pa je prijevoz bio nepouzdan, a sada tramvaji prolaze svakih desetak minuta i ne moram razmišljati o rasporedu polazaka. Malo mi smeta taj sustav s mimoilaznicama jer bude nepotrebnog čekanja, kao i zbog nepropisnog parkiranja, jer se vozači još nisu naviknuli na tramvaj u Divaltovoj, a 'pauka' nemamo. No više mi se sviđa vožnja u tramvaju nego u autobusu
, kaže umirovljenica Kata.


Ništa se ne događa što razumni građani nisu predvidjeli već samom najavom građenja ove pruge. Sugrađanin se opravdano pita da li ta pruga uopće ima ikakvog smisla - teško da ima.

Smisao prijevoza jest da se od točke A do točke B stigne u što kraćem roku, po mogućnosti što jeftinije i što komotnije. No brzina je prioritet. Uvijek će, međutim, biti i ljudi (besposličara ili umirovljenika) kojima je svejedno koliko se voze, dapače, što dulje to bolje - u tramvaju je toplo, štede grijanje kod kuće, nigdje im se ne žuri, a vožnja im je besplatna (ili smiješno jeftina). I takvi glasuju, to je jedini problem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 26.10.2009. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
PowerPuff je napisao/la (Pogledaj post): ›
Tramovi su okej, radije bih se vozila 20 minuta duže nego susretala otresite vozače autobusa i propuh, jer ni jedna vrata na njima nisu kak spada..


objasni mi molim te razliku izmedju vozaca tramvaja i autobusa ? jedni su zavrsili umjetnicku akademiju smjer animatori ? ... a drugi su robijasi iz lepoglave ?

i btw. za jedan tramvaj se moze kupiti 3 predivna nov novcata autobusa, u kojima nije propuh, sa udobnim sjedalima, laganom glazbom, aromaterapijom i zonskom klimatizacijom. ... i mozda jos dobijes i metalik boju i retrovizeore u boji vozila!

Ingo ti uvijek sve znaš Very Happy Very Happy Very Happy XD

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
os_os
Offline
Ukupno postova: 21
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2009. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovi sto se bune da im do Trga A. Starcevica treba duze nego prije busom, gospodo prije ste od Trga slobode do T. A. S. prosetali, sada sidjite na kruznom na Djakovstini pa ce vam voznja trajati jednako kao i prije...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PowerPuff
Offline
Avatar

Ukupno postova: 303
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.10.2009. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
PowerPuff je napisao/la (Pogledaj post): ›
Tramovi su okej, radije bih se vozila 20 minuta duže nego susretala otresite vozače autobusa i propuh, jer ni jedna vrata na njima nisu kak spada..


objasni mi molim te razliku izmedju vozaca tramvaja i autobusa ? jedni su zavrsili umjetnicku akademiju smjer animatori ? ... a drugi su robijasi iz lepoglave ?


Razgovaraš s osobom koja zaista nema predrasuda Wink
Iskustvo je pokazalo da je tako...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.10.2009. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chosen je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
PowerPuff je napisao/la (Pogledaj post): ›
Tramovi su okej, radije bih se vozila 20 minuta duže nego susretala otresite vozače autobusa i propuh, jer ni jedna vrata na njima nisu kak spada..


objasni mi molim te razliku izmedju vozaca tramvaja i autobusa ? jedni su zavrsili umjetnicku akademiju smjer animatori ? ... a drugi su robijasi iz lepoglave ?

i btw. za jedan tramvaj se moze kupiti 3 predivna nov novcata autobusa, u kojima nije propuh, sa udobnim sjedalima, laganom glazbom, aromaterapijom i zonskom klimatizacijom. ... i mozda jos dobijes i metalik boju i retrovizeore u boji vozila!

Ingo ti uvijek sve znaš Very Happy Very Happy Very Happy XD


neznam, samo moram biti svakom loncu poklopac

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tang
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2009. 15:54 
Naslov:  vozimo se djiha-djiha
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vozimo se djiha-djiha tko nas ista pita....mogli su napraviti tresku do drinovaca

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2009. 16:06 
Naslov:  Re: Građani: Tramvaj nas je udaljio od središta grada
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Kada bi od Vinkovačke prema središnjem trgu tramvaj mogao produžiti Ulicom Hrvatske Republike ne bi bilo problema, ali kruženje prema kolodvoru i Radićevom ulicom znatno produžuje putovanje. "

tramvaj nikako nemoze sa vinkovacke voziti ulicom republike,nego zupanijskom..aj malo pameti u glavu kad tipkate Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.10.2009. 8:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Promašen projekt definitivno. Za 10 milijuna E se mogao obnoviti cjelokupni autobusni fond GPP-a.

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PowerPuff
Offline
Avatar

Ukupno postova: 303
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.10.2009. 9:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la (Pogledaj post): › Promašen projekt definitivno. Za 10 milijuna E se mogao obnoviti cjelokupni autobusni fond GPP-a.


Da. Metallic aftobuse.
Sa udobnim sjedalima, laganom glazbom, aromaterapijom i zonskom klimatizacijom.
I retrovizorima u boji Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mglg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 68
Lokacija: Os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2009. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svakih 10 minuta my ass
nerjetko bikaru čekam 20-25 minuta.

_________________
But y's the rum gone?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.10.2009. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PowerPuff je napisao/la (Pogledaj post): ›
pernabukano je napisao/la (Pogledaj post): › Promašen projekt definitivno. Za 10 milijuna E se mogao obnoviti cjelokupni autobusni fond GPP-a.


Da. Metallic aftobuse.
Sa udobnim sjedalima, laganom glazbom, aromaterapijom i zonskom klimatizacijom.
I retrovizorima u boji Smile


...jedan novi MANov niskopodni bus košta 260.000 ojra....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: