Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



30 posto žena i 26 posto muškaraca u Osijeku je pretilo!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2009. 12:05 
Naslov:  30 posto žena i 26 posto muškaraca u Osijeku je pretilo!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čak 41 posto muškaraca i 48 posto žena starijih od 50 godina na osječkom području boluje od endokrinih bolesti i bolesti metabolizma i prehrane (šećerna bolest i bolesti štitne žlijezde), pokazala je analiza Zavoda za javno zdravstvo nakon prikupljanja podataka o preventivnim pregledima osoba starijih od 50 godina tijekom prošle godine.

Ovi pregledi načinjeni su u ambulantama liječnika obiteljske medicine na 624 pacijenta. Naime, prema podacima godišnjih izvješća iz primarne zdravstvene zaštite od 1990. do 2007. godine bilježi se izuzetno mali broj preventivnih pregleda, što govori kako se djelatnost obiteljske medicine potpuno okrenula liječenju, zanemarujući preventivne aktivnosti. Tako su preventivni pregledi pokazali da je od 327 osiguranica samo njih 25 posto normalno uhranjeno, dok ih čak 43 posto ima prekomjernu tjelesnu težinu, a u 30 posto ustanovljena je debljina. Ništa bolja situacija nije bila ni kod muških osiguranika, pa je tako samo njih 24 posto bilo normalne težine, 49 posto s prekomjernom težinom, a u 26 posto slučajeva ustanovljena je debljina.

Od ukupno 332 osiguranice čak njih 58 posto u posljednje tri godine nije bilo na papa-testu, a 48 posto tijekom istog razdoblja nije otišlo na mamografski pregled. Kod 65 posto preventivno pregledanih osoba postavljena je sumnja na jednu ili više novootkrivenih bolesti. Kod žena je u 48 posto slučajeva bila riječ o endokrinim bolestima, na drugom mjestu s čak 24 posto bolesti su bolesti cirkulacijskog sustava. Na trećem mjestu su bolesti mokraćnih i spolnih organa od čega je patilo čak 11 posto pregledanih žena. I kod muškaraca su na prvom mjestu bolesti endokrinog sustava i to u 41 posto slučajeva, na drugom mjestu su cirkulacijske bolesti, od kojih pati 25 posto muškaraca. Muškarci podjednako pate od bolesti mokraćnog i probavnog sustava i to u oba slučaja po šest posto pregledanih.

Na osnovi podataka o pušenju koji su dobiveni od ukupno 624 preventivno pregledanih osiguranika, 70 posto žena su nepušači, a u muškoj populaciji ne puši tek 47 posto osoba. Istovremeno čak dva posto njih konzumira više od tri alkoholna pića dnevno

Tekst: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.10.2009. 18:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a što bi vi uz svu tu silnu finu slaninicu, šunkicu, kobas'čice, čvarke, krvavicu i jozu trovača?

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pennywiser
Offline
Ukupno postova: 73
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2009. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neka manje jedu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.10.2009. 21:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja nisam debeo.

Ja sam dobro uobličen. Okruglo je oblik.

osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.10.2009. 7:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nek si kupe psa i bicikl...garantirano će se kretat... ja ne vjerujem da t ljudi nemaju 30min na dan za prošetat se.. to me nitko ne može uvjerit..

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2009. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čemu primjerice sjedati u auto i ići u McDonalds, kada se uvijek može lako do njega prošetati Smile

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2009. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
nek si kupe psa i bicikl...garantirano će se kretat... ja ne vjerujem da t ljudi nemaju 30min na dan za prošetat se.. to me nitko ne može uvjerit..

e bravo, to mi je najjači izgovor kada mi netko kaže da nema vremena za šetnjicu barem, ali za sjediti 7 sati pred tv-om ima, ljudi krećite se!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2009. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što bi tek bilo da Mc Donalds i Jozo the Trovač imaju dostavu

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2009. 17:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nekom ne koristi ni kad ima psa da prošeta s njim , viđo sam lika na bentu kako sjedne u auto i vozi se a psi trče za njim, smješno da nije tragično...ili važi i obratno

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tibit2009
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.10.2009. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije sve u jelu i piću ,kad neko oboli prvo se postavi pitanje kada ste zadnji put bili na kontroli? Svaki složeniji pregled mora se čekat po 3-4 mijeseca to je problem

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.10.2009. 7:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja razumijem da nisu svi debeli zato što žderu 20kg čipsa na dan.. al ajde malo logike.... Ne stvara se masa, u ovom slučaju salo, iz zraka...ti moraš unosit kalorije koje se, zbog poremečaja, lijepe na osobu... Al tko kaže da ljudi s tim problemom ne mogu hodati?
ja sam cijelo ljeto vozio psa na bicu..prije sam imao kondiciju da zaplaćem, a sada... jebote , šprint 200m bez da se uznojim...uzdihan minimalno... a uz to...bic bajs bicikl je zakon

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: