Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nema odmora: Bypasse u KBO-u ugrađuju i na državne praznike!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65827
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.10.2009. 14:09 
Naslov:  Nema odmora: Bypasse u KBO-u ugrađuju i na državne praznike!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Točno 25. listopada Klinička bolnica Osijek obilježit će dvije godine od prve operacije srca na Kliničkom odjelu za kardiokirurgiju.

U projekt osnivanja i opremanja Odjela kardiokirurgije Vlada RH uložila je više od 40 milijuna kuna. Nakon 24 mjeseca ova se bolnica može pohvaliti da je ustrojila jednu od najboljih kardiokirurgija u državi, a do sada je srce u ovoj ustanovi operiralo gotovo 300 osoba.

- Nakon dvije godine možemo priznati da smo rutinizirali kardiokirurgiju u Osijeku, a tjedno radimo između pet i osam operacija, odnosno svaki dan najmanje jednu. U prilog tome koliko radimo govori i angedota koja nam se dogodila za praznik, 8. listopada. Naime, zaboravili smo da je riječ o neradnom danu pa smo i za taj datum naručili pacijenta, te ga i operirali, jer nismo željeli odbiti već naručenog pacijenta. Inače, trenutačno na operaciju čeka stotinjak osoba, a prema listi čeka se oko tri mjeseca, priča dr. Ranko Ugljen, pročelnik Kliničkog odjela za kardijalnu kirurgiju KBO.

U osječkoj bolnici, uz iskusnog dr. Ugljena, koji slovi za jednog od najboljih kardijalnih kirurga u državi koji je svoj staž, između ostaloga, stekao i na zagrebačkom Rebru i u privatnoj bolnici Magdalena, operacije rade još dva kardiokirurga, uz pomoć četiri specijalizanta. Dr. Ugljenu, koji u osječkoj bolnici planira ostati još pet godina, odnosno do mirovine, želja je iza sebe ostaviti vrhunski liječnički tim.

- U Osijeku mi je sve ljepše i nemam razloga razmišljati o prijevremenom odlasku. Vjerujem kako ćemo se već sljedeće godine približiti brojci od 500 operacija. Naša je oprema nova, imamo svoju salu i izuzetno medicinsko osoblje, te mlade liječnike koji su spremni učiti, zaključuje dr. Ugljen.

Prva operirana pacijentica na Kardikirurgiji KBO-a, danas 69-godišnja Margita Žagarova, kaže da se i dvije godine nakon operacije osjeća sjajno.

- Tada mi je ugrađeno pet bypassova, a danas sam izvrsno. Radim sve kućne poslove, putujem, idem na ljetovanje, čak i planinarim. Osjećam se kao da imam tek 50 godina i neizmjerno sam zahvalna liječnicima KBO-a, koji su uistinu vrhunski specijalisti, tvrdi Margita Žagarova.

Tekst: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Glas Slavonije

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: