Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nakon bacanja kamenja i boca iz vlaka slijedi masovna tučnjava!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65827
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2009. 12:39 
Naslov:  Nakon bacanja kamenja i boca iz vlaka slijedi masovna tučnjava!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Željeznička postaja kod Naselja Petrove gore mogla bi sljedećeg tjedna biti, sudeći prema priči koja se prepričava među mladima, poprište huliganskog rata između srednjoškolaca iz mjesta u okolici Osijeka i Retfalčana.

Nakon što već danima mladi i stariji Retfalčani svjedoče nepodopštinama huligana koji putuju večernjim vlakom Osijek-Virovitica i iz posljednjeg vagona ih gađaju kamenjem i staklenim bocama, navodno ista skupina učenika putnika priprema fizički obračun s Retfalčanima, čiji uzrok nismo uspjeli razaznati u razgovoru s onima koje smo oko 19.30 sati zatekli uz postaju u tom naselju.

Bocom u glavu

Navodno su problemi za retfalačku djecu, koja se predvečer običava igrati između zgrada i željezničke pruge, počeli prošlog tjedna kada su ih huligani iz zamračenog vagona najprije zalijevali sokovima i vodom. No, iz dana u dan, priča nam jedan od roditelja, huligani iz vlaka postajali su sve brutalniji i počeli bacati mnogo opasnije predmete.

- Nisam mogao vjerovati što se događa. Prvi put mislio sam da je to tek izdvojeni slučaj, ali prije dan-dva sam doživio ponovno šok na postaji dok sam pratio punicu na vlak. Čim je vlak krenuo s postaje, na posljednjem vagonu otvorili su se prozori, a na sve strane počelo je letjeti na prolaznike kamenje i staklene boce. Prema meni je letio kamen, ali me je od ozljeđivanja spasila bandera. No, nisu svi koji su stajali na travnjaku prošli bez posljedica. Jedna je djevojka dobila bocom u glavu, prepričava nam zabrinuti roditelj.

Iskakanje iz vlaka i “šora”

U vrijeme našeg pokušaja da snimimo huligane na djelu, iz vagona koji je i tada bio zamračen kroz prozore nisu letjele boce i kamenje, ali su stizale neprimjerene uvrede i prijetnje, koje su samo potvrdile glasinu i priču jednog školarca iz Retfale da se uskoro nešto ozbiljno priprema. Zbog razumljivih razloga nećemo ovdje spominjati njegovo ime kako u školi ne bi imao problema s razularenim učenicima koji putuju vlakom na školovanje u Osijek, ali je ta informacija proslijeđena i mjerodavnim osobama.

- Prijatelj koji putuje istim vlakom kao i ti učenici koji nas gađaju čuo je da nam uskoro pripremaju i "šoranje" pa nas je upozorio. Navodno im je plan, kao u scenariju akcijskog filma, iskočiti iz vlaka na suprotnu stranu pruge, iznenaditi nas i pretući te pobjeći uskačući natrag u vlak koji polako ubrzava. Nekidan je nas umjesto njih zapisala policija dok smo se igrali na travnjaku jer je netko navodno razbio stakla na vagonu - ispričao je mladić.

Stariji su građani zabrinuti da bi se situacija mogla razbuktati i da će djeca iz Retfale uzvratiti kamenovanjem vlaka, a strah ih je i da sve ne preraste u tragičan slučaj izazvan oružjem. No, ni vožnja dalje od Osijeka ne protječe bez problema, što potvrđuju putnici. Naime, pojedinci su bezobrazni i prema kondukterima, koji im jednostavno ne mogu naplatiti putne karte.

Tekst: Darko Pejić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Glas Slavonije

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2009. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Manijaka na sve strane...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.10.2009. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ah ta dječica

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Čačovil
Offline
Avatar

Ukupno postova: 15
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2009. 16:46 
Naslov:  Re: Nakon bacanja kamenja i boca iz vlaka slijedi masovna tučnjava!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nažalost, ne bacaju se samo boce i slično, već se uništava i interijer vagona. Pred koji tjedan iz tog vlaka koji centimetar iznad moje glave je proletio onaj preklopni stolić otrgnut iz kupea, a samo sam šetao kera kraj pruge. Toliko o idiotima - trebalo bi se razmisliti o ponovnoj aktivaciji Golog otoka za takve.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MUGDIM
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2009. 16:55 
Naslov:  Re: Nakon bacanja kamenja i boca iz vlaka slijedi masovna tučnjava!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čačovil je napisao/la (Pogledaj post): › Nažalost, ne bacaju se samo boce i slično, već se uništava i interijer vagona. Pred koji tjedan iz tog vlaka koji centimetar iznad moje glave je proletio onaj preklopni stolić otrgnut iz kupea, a samo sam šetao kera kraj pruge. Toliko o idiotima - trebalo bi se razmisliti o ponovnoj aktivaciji Golog otoka za takve.


Tragedija

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.10.2009. 17:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ja bi i ja bi:-D

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2009. 17:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čačovil je napisao/la: ›
Nažalost, ne bacaju se samo boce i slično, već se uništava i interijer vagona. Pred koji tjedan iz tog vlaka koji centimetar iznad moje glave je proletio onaj preklopni stolić otrgnut iz kupea, a samo sam šetao kera kraj pruge. Toliko o idiotima - trebalo bi se razmisliti o ponovnoj aktivaciji Golog otoka za takve.

Ma treba njih malo u Sibir poslati. U neki gulag.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Čačovil
Offline
Avatar

Ukupno postova: 15
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2009. 17:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MUGDIM je napisao/la: ›
Tragedija


Istina, tragedija. Razmisli malo što se može dogoditi ako te stolić s željeznim obrubom i željeznim pričvrsnicama težine 1 - 2 kg, bačen iz vlaka pri brzini od 50, 80 ili 100 km/h, nije bitno, pogodi u glavu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MUGDIM
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2009. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čačovil je napisao/la (Pogledaj post): ›
MUGDIM je napisao/la: ›
Tragedija


Istina, tragedija. Razmisli malo što se može dogoditi ako te stolić s željeznim obrubom i željeznim pričvrsnicama težine 1 - 2 kg, bačen iz vlaka pri brzini od 50, 80 ili 100 km/h, nije bitno, pogodi u glavu.


Tragedija jos veca

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Omnia
Offline
Ukupno postova: 126
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.10.2009. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko se sjecam, nekada je postojala vlakopratnja, tj. policija u vlaku, sta je sada s time

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2009. 1:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neki mladić je napisao/la: ›

-Navodno im je plan, kao u scenariju akcijskog filma, iskočiti iz vlaka na suprotnu stranu pruge, iznenaditi nas i pretući te pobjeći uskačući natrag u vlak koji polako ubrzava.

osijek031.com smile ovo je nemoguće, vlak stoji svega pola do 2 minute na toj stanici, a i kako misle uć natrag u vlak kad se zbog zaštitne kompresije vrata ne mogu otvorit osim iznutra ali čak i onda se vrata sama zatvaraju zbog kretanja vlaka...

mislim tema nije smiješna, a zapravo i je... putovao sam tim vlakom cijelu srednju i sad me zanima koje to mjesto priprema šoru s osječanima... el ima neko informaciju, za svaki slučaj ak su ovi tu kod mene pa da ih ja mal opametim Very Happy

@Omnia, kroz četiri godine srednje + 2 godine posla u vlaku sam sreo policiju samo 6-7 puta i to najčešće u doba "krstitki" (šteta što tog običaja više nema, ovi klinci su sve bahatiji sad)

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Omnia
Offline
Ukupno postova: 126
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.10.2009. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

klinci su bahati dok ne nalete na pravu soru koja ce ih zauvijek usutkati s takvim pomislima, ali onda ce vec biti kasno.........obitelj ce oplakivati glupost balavaca

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rabitius
Offline
Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2009. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pitam se ako se sve zna, pa gdje je onda naša policija!!!

_________________
Osijek naš grad!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2009. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rabitius je napisao/la: ›
Pitam se ako se sve zna, pa gdje je onda naša policija!!!
Tko? Very Happy

To su sve budale,redom budale i idioti.Jedino mi nije jasna ona akcija iskakanja iz vlaka,tuce,pa trcanje nazad u vlak,mislim to mora biti nekakva sala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.10.2009. 12:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I Bruce fakin Lee bi imao poteškoća to sve napravit u 2 minute a gdje će oni.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: