Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bobo dobio posao i nadu u bolje sutra

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66390
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2009. 13:57 
Naslov:  Bobo dobio posao i nadu u bolje sutra
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dvije godine čekao je član nogometne reprezentacije beskućnika Slobodan Čajkovac da na pitanje "kako si?" odgovori s "evo, radno", a upravo tako je jučer odgovorio na naše pitanje. Dvadesetosmogodišnji Bobo, po zanimanju pekar, popularnost u Osijeku stekao je nastupom na Svjetskom nogometnom prvenstvu za beskućnike koje je u rujnu ove godine održano u Milanu, ali i višegodišnjim volonterskim radom u Crvenom križu. Bobo je postao dijelom populacije beskućnika nakon što je morao napustiti dom Klasje, gdje je završio kada je oduzet majci koja se za njega nije mogla skrbiti. Povremenim zapošljavanjem u polju ili dijeljenjem letaka uspijevao je nešto zaraditi pa tako u posljednje vrijeme živi u unajmljenom stanu, ali je ostao korisnik pučke kuhinje. Sportska manifestacija Slobodanu je priskrbila pažnju medija, koja je urodila plodom pa je dobio nekoliko ponuda za zapošljavanje, a na kraju je Čajkovac prihvatio posao u skladištu tvrtke Bekament te potvrdio da samo želi raditi, imati krov nad glavom, a jednog dana i zasnovati obitelj.

- Zadovoljan sam i iznimno zahvalan svima koji su pridonijeli tomu da danas imam posao. Posljednje dvije godine radio sam povremeno kao ispomoć na sitnijim poslovima te tražio nešto konkretnije i dugotrajnije. Planovi za budućnost su zadržati posao i krenuti dalje sa životom, dočekati da se uselim u svoj stan, uložiti nešto u njega, a onda sve ostalo što slijedi, kaže Bobo. Svi koji poznaju Bobu o njemu govore samo najbolje, a u vrijeme otkaza i smanjivanja plaća zapošljavanje Slobodana Čajkovca pravi je primjer kako se dobro dobrim vraća.

Iako sportski rezultat nije najvažniji dio nadmetanja na svjetskom nogometnom prvenstvu beskućnika, valja istaknuti da su hrvatski reprezentativci prošlog mjeseca zauzeli 45. mjesto. Ljubiteljima nogometa u domovini trenutno omraženi Ukrajinci osvojili su prvo mjesto, drugoplasirani je Portugal, a treće mjesto osvojili su Brazilci, koji će biti domaćini prvenstva iduće godine.

Tekst: I.Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: Glas Slavonije


Pročitajte i...
[18.09.2009.] Bobo zabio 10 golova i upoznao L. Hamiltona
[31.08.2009.] Čajkovac: Čast mi je biti reprezentativac

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ciao_bao!
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.10.2009. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

super!!! cestitam!!!

_________________
veni, vidi, i zamalo odustadoh...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissConception
Offline
Avatar

Ukupno postova: 426
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.10.2009. 18:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lijepo je bilo jutros ovo pročitati i započeti dan s pozitivnim Smile

_________________

On a Quest for Love like the Proceed drummer
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vesnica
Offline
Ukupno postova: 177
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.10.2009. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uovim gadnim vremenima da se i neka lijepa gets dogodi ali samo da decko ne radi zabadava da ga nasi vrli poduzetnici ne prevare,ali toplo se nadam da nece biti tako,
Bobo sve najbolje i ozenio mi se

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2009. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo! E ovo znači boriti se za život i ne odustajati, pa čak ni onda kad je nejteže!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Petar S
Offline
Avatar

Ukupno postova: 118
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2009. 19:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legenda Smile

_________________
Sloboda je kip u New Yorku ....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: