Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



48. godina Doma za odgoj djece i mladeži Osijek[Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.10.2009. 16:11 
Naslov:  48. godina Doma za odgoj djece i mladeži Osijek[Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječki Dom za odgoj djece i mladeži, koji je smješten na Vinkovačkoj cesti, širi se izvan granica Grada. Naime, ustanova za resocijalizaciju mladeži otvorila je novi prostor i voćnjak u Čepinskim Martincima čime je započeo program svečanog obilježavanja 48-e godišnjice osnutka Doma za odgoj djece i mladeži. Prostor i voćnjak u Čepinskim Martincima namijenjeni su provedbi projekta Doma pod nazivom "Poljodjelstvo kao radno-okupacijska aktivnost i način osposobljavanja korisnika za samostalni život". Inače, ideja se rodila prije nekoliko godina u razgovoru između odgajatelja i štićenika Doma koji su se dogovorili kako će u Čepinskim Martincima otvoriti tzv. centar za slobodne aktivnosti.




U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- na Kolegiju u gradskoj upravi vodstvo Grada, između ostalog, odbilo izvješće
revizije poslovanja GPP-a u kojem je prikazan gubitak od 5,9 milijuna kuna

- obilježava se 20 godina ambulante za liječenje boli Kliničke bolnice Osijek

- vrijeme sutra: djelomice sunčano uz umjerenu naoblaku



Osječka televizija - Vijesti, 15.10.2009.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.10.2009. 0:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel to onaj dom na Bosutskom?

Iz meni bliskih izvora čula sam kako je toj djeci tamo...jedne večeri, moj je ''izvor'' prolazio pokraj tog doma na Bosutskom i tamo su bili neki klinci iz tog doma i jedan je stalno ponavljao da će se ubiti, a oni klinci oko njega spominjali su nekog voditelja ili nekog tko tamo pazi na njih i kao da on nije tom klincu nije ništa nažao htio učiniti...ali su bili presumnjvi...

Nedugo zatim, moj ''izvor'' popričao je s policajcem i valjda je taj cipelić otišao vidjeti što se događa, jer kad sam ja tamo prolazila više nikoga nije bilo.

Tako da...tko zna što se tamo događa...kako postupaju prema toj djeci, i kako ih tamo zlostavljaju (kontam da je 100% tako)...jer, ne bi se nitko htio ubiti sam od sebe jer mu je lijepo...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Freya_os
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2009. 1:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Jel to onaj dom na Bosutskom?

Iz meni bliskih izvora čula sam kako je toj djeci tamo...jedne večeri, moj je ''izvor'' prolazio pokraj tog doma na Bosutskom i tamo su bili neki klinci iz tog doma i jedan je stalno ponavljao da će se ubiti, a oni klinci oko njega spominjali su nekog voditelja ili nekog tko tamo pazi na njih i kao da on nije tom klincu nije ništa nažao htio učiniti...ali su bili presumnjvi...

Nedugo zatim, moj ''izvor'' popričao je s policajcem i valjda je taj cipelić otišao vidjeti što se događa, jer kad sam ja tamo prolazila više nikoga nije bilo.

Tako da...tko zna što se tamo događa...kako postupaju prema toj djeci, i kako ih tamo zlostavljaju (kontam da je 100% tako)...jer, ne bi se nitko htio ubiti sam od sebe jer mu je lijepo...



Znas li ti uopce o kakvoj je djeci riječ i zasto uopce taj dom postoji? I umjesto da slusas svoje "izvore" i ovdje pises gluposti pametnije bi ti bilo prosetati do tog doma,saznati konkretne stvari,mozda cak upoznati koga pa onda pisati ovakve nebuloze...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.10.2009. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Freya_os je napisao/la: ›
Znas li ti uopce o kakvoj je djeci riječ i zasto uopce taj dom postoji? I umjesto da slusas svoje "izvore" i ovdje pises gluposti pametnije bi ti bilo prosetati do tog doma,saznati konkretne stvari,mozda cak upoznati koga pa onda pisati ovakve nebuloze...

Bez obzira kakva ta djeca bila nitko nema pravo iživljavati se nad njima!
I ne pišem nebuloze...što da se jedno od te djece zaista i ubije...tko bi bio kriv??
Vjerojatno NITKO jer su krivci navodno ''dobrice, koje pomažu toj djeci da se vrate na pravi put''..aha, moš mislit...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Freya_os
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2009. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Freya_os je napisao/la: ›
Znas li ti uopce o kakvoj je djeci riječ i zasto uopce taj dom postoji? I umjesto da slusas svoje "izvore" i ovdje pises gluposti pametnije bi ti bilo prosetati do tog doma,saznati konkretne stvari,mozda cak upoznati koga pa onda pisati ovakve nebuloze...

Bez obzira kakva ta djeca bila nitko nema pravo iživljavati se nad njima!
I ne pišem nebuloze...što da se jedno od te djece zaista i ubije...tko bi bio kriv??
Vjerojatno NITKO jer su krivci navodno ''dobrice, koje pomažu toj djeci da se vrate na pravi put''..aha, moš mislit...



A ne...po tebi su dobrice lopovi,drogeraši...isti oni koji napadaju starije ljude na cesti,unistavaju po gradu,ne odlaze u skolu??ma daj molim te,drustvo nam i jest ovakvo kad se nadju filozofirat ljudi koji nemaju pojma o takvim ustanovama....najlakse je reci da je problem u onima koji odgajaju djecu koju njihovi roditelji nisu bili u stanju odgojiti,a djeca su nevina....jos jednom ti savjetujem da probas saznati nesto o tom domu,po mogucnosti konkretno,a ne bapske price ljudi s bosutskog koji od straha tom domu ne smiju ni prici nego samo izmisljaju gluposti okolo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.10.2009. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvo...moj dečko je prolazio kraj tog doma, pokušao je pričati s klincem, a klinac je sav izbezumljen ponavljao da će se ubiti!

I kao što vidiš nisu babske priče...a ti očito znaš bolje od mene što se tamo događa...jesi možda bila tamo ili?

I btw, znam da tamo ne dolaze ''nevinašca'', ali brate...nema nitko pravo nekoga zlostavljati i sl...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Freya_os
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2009. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Prvo...moj dečko je prolazio kraj tog doma, pokušao je pričati s klincem, a klinac je sav izbezumljen ponavljao da će se ubiti!

I kao što vidiš nisu babske priče...a ti očito znaš bolje od mene što se tamo događa...jesi možda bila tamo ili?

I btw, znam da tamo ne dolaze ''nevinašca'', ali brate...nema nitko pravo nekoga zlostavljati i sl...



Ne ,nisam bila tamo smjestena,ali da bila sam tamo milijun puta jer me zanima sve vezano uz taj posao i probleme te djece...I znam da tamo nitko ne zlostavlja djecu vec im se pokusava pomoci na sve nacine...Iako mnoga od njih to odbijaju i sklona su okolo pricati sve i svasta...a kad odu iz doma onda su zahvalni na svemu sto su napravili za njih,ali tek kad se suoce sa stvarnim svijetom gdje nemaju pomoc...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.10.2009. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je lijepo, ako te zanimaju takve stvari Smile Znam da su takva djeca revoltirana, ali ovaj klinac je mislio točno na nekoga određenog tamo...mislim, u domovima za napuštenu djecu zna biti koječega (...), a ovo je ipak dom u koji idu problematična djeca, pa imam dojam da nisu svi ti odgajatelji super savršeni...bar ja tako mislim Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.10.2009. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

taj dom je dom za preodgoj ... ili kako se popularno kaze 'popravni dom'.

uglavnom su tamo djeca iz problematicnih obitelji problematicnog ponasanja.

kako je toj djeci tesko, vjerujem da je i odgajateljima jos teze.

ali stanje u tom domu, nije problem zaposlenih odgajatelja niti sticenika doma ... nego problem drustva, grada i drzave.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ja_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2009. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bezveze je prihvatiti da u Domu rade samo dobri ljudi koji zele pomoci. Nije li to prenaivno i glupo..? I na 10 dobrih ljudi dolaze najmanje 2-3 kretena! A gdje ima dima ima i vatre... Uglavnom necu vise reci, iako znam nesto malo vise o toj temi, ali vidim da je gđica freya_os prilicno osjetljiva na tu temu Wink

pozz

_________________
Breastfeeding

It Rocks!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MajaHR1
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.12.2009. 0:10 
Naslov:  Re: 48. godina Doma za odgoj djece i mladeži Osijek[Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam bivša štićenica dotičnog Doma, i mogu iz prve ruke reći kako nisu sva djeca u tom domu problematičnog ponašanje, nego zbog problema u obitelji, završe na takvoj jednoj lokaciji. Nemaju gdje otići za blagdan, na školske praznike. A što se tiče odgajatelja nisu ni oni tako loši, tako da u biti i nije tako loše, ako se štićenici znaju ponašati. Lijep pozdrav

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.12.2009. 0:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MajaHR1 je napisao/la: ›
Ja sam bivša štićenica dotičnog Doma, i mogu iz prve ruke reći kako nisu sva djeca u tom domu problematičnog ponašanje, nego zbog problema u obitelji, završe na takvoj jednoj lokaciji. Nemaju gdje otići za blagdan, na školske praznike. A što se tiče odgajatelja nisu ni oni tako loši, tako da u biti i nije tako loše, ako se štićenici znaju ponašati. Lijep pozdrav

Da sumiramo...registracija prije svega 9 minuta...prvi post pa o domu...da nisi ti možda jedna od odgajatelja/ica...ne vjerujem da su odgajatelji u popravnom domu tako super kao što kažeš...sorry, ali tako mislim...

Ako i jesi bivša štićenica doma ok...samo nitko normalan ne vjeruje da je tamo stvarno tako bajno...čak i ako se štićenik zna ponašati, što mislim da je tamo rijetkost...ali to je samo moje mišljenje... Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: