Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Darkest of Days

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.10.2009. 12:02 
Naslov:  Darkest of Days
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



I tako sam se uspio dokopati još jednoga naslova zahvaljujući bratu (fala brate brate). Riječ je o novijoj igrici, izašloj ove godine, imena Darkest of Days.

Igra

Prvo ponešto o samoj igrici i zapletu igrice. Počinjete kao neki jadnik u bitci kod Little Big Horna na strani generala Custera. Onima kojima nije poznat taj dio povijesti, general Custer, skupa sa svojim momcima, biva skalpiran kod Little Big Horna od strane ujedinjenih indijanskih plemena kojima je puko film pa su jednostavno pobili i skalpirali sve. No gdje bi bilo mjesta za igricu kada bi vi kao igrač poginuli u prvoj minuti igre. Nekim čudnim spletom okolnosti otvara se nekakva vremenska kapsula i vi bivate prebačeni u budućnost sekundicu prije nego vam je glavu raskolila indijanska strijela. Ostatak igrice provodite kao plaćenik korporacije KronoteK kojega se vraća u razne dijelove povijesti (američki građanski rat, prvi svjetski rat, drugi svjetski rat, pompei ...) kako bi omogućio sigurnu budućnost ljudskoga roda spašavanjem važnih ljudi u ljudskoj povijesti (točnije njih četvorice).

Uglavnom to je to što se igre tiče. Na prvi mah sam mislio kako ta divna i intrigantna priča može nekoga zaljepiti za stolicu više od tjedan dana usta širom razjapljenih kao djetetu od 12 godina koje prvi puta vidi sisu. E PA NE MOŽE !!!!! Izuzev odlične ideje i ljepote, igrica zapravo nema ništa pametno za ponuditi osim prosječne pucačine. Kažem prosječne pucačine jer se uistinu ne može mjeriti s ostalim FPS-ovima.


Izgled ovog prosječnog FPS-a i popularna kremenjača koja će vam popiti krv prepunjavanjem.

Sučelje

Klasični FPS. To je to. U ovoj igrici nema recimo dodataka na FPS ili nekakve detaljnije elaboracije sučelja. First person pucačina. U igrici kao ima nekih naznaka i pokušaja da se oplemeni dosadna pucačina ali ti su pokušaji vrlo nezamjetni. Riječ je o kraju misije gdje dobijate nekakve smiješne bodove za unaprijeđenje svoga oružja u vidu preciznosti/brzine pucanja/prepunjavanja i nečeg četvrtog čega se trenutno ne mogu sjetiti. Zašto ? Pa vjerovatno iz razloga jer se ta unaprijeđenja u igrici zapravo ne vide. Eto zašto.

Svijet u kojem se vaš junak kreće je poprilično lijepo napravljen, čak malo preljepo ali to je vjerovatno jedina svijetla strana igrice uz ideju. Jako me recimo zasmetalo bespuće u kojem naletite na stakleni zid pa se 10 minuta zabijate ko slijepa kokoš u njega jer ne možete naći pravi put, a 20 jenkija troši svoje olovo na vas dok vi pokušavate dokučit odakle pucaju i gdje vi trebate ići jer osim mape u koju gledate svake minute nema apsolutno nikakvog indikatora gdje bi se vi trebali kretati. Onda se uvatite kako psujete u ekran jer jednostavno ne vidite tko puca u vas, ne možete se pomaknuti, a prepunjavanje kremenjače traje pola minute. Sve u svemu, jako, jako loše.


Mapa bez koje bi se vrtili u krug satima.

Minimum System Requirements
Operating System: Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2)
Processor: 2.0 Ghz
Memory: 768 MB RAM
Hard Drive: 5 GB available hard drive space
Video: nVIDIA® GeForce™ 6600 or ATI Radeon® 9800 with at least 128 MB of video memory
Sound: a working sound device
Keyboard, Mouse

Recommended System Requirements
Operating System: Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2)/Windows® Vista
Processor: 2.0 Ghz or better dual-core CPU
Memory: 2.0 GB RAM
Hard Drive: 5 GB available hard drive space
Video: nVIDIA® GeForce™ 8800 or newer/ATI Radeon® 3000 or newer
Sound: a working sound device
Keyboard, Mouse

Zaključak

Zapravo se nema šta nadodati osim zaključiti. Darkest of Days je još jedna upropaštena dobra ideja. Igrica osim zanimljive priče i lijepe okoline ne nudi ništa novo, ništa inovativno, ništa posebno. Nudi par sati igranja od kojih će možda prva dva sata biti zabavna, a ostali će se pretvoriti u dosadno zapitkivanje "Dobro oće li ovo već završiti ?" Ako baš ne morate, nemojte gubiti vrijeme na igricu, no ako vam je dosadno zaigrajte ju čisto toliko da možete reći, "Da, igrao sam to i nije baš nešto."

Ocjena: 4/10




Zadnja promjena: Monstrum; 19.11.2009. 9:08; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.10.2009. 23:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A daj, a gamespot popljuvao Very Happy - mislim da je tamo napisano da jedino što tamo još nedostaje da bude seljački dernek jest da trčiuš kroz kuruze Very Happy - i ispod toga stavili sliku kako - trčiš korz kuruze XDXD - al ajd isprobat ću ak je hvališ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2009. 0:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvalim ? gdje si pročitao da hvalim Very Happy hvalim grafiku i ideju. ostalo je smeće Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2009. 3:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

smeće... hvala na upozorenju...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.10.2009. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uff, bem ti brzopletno čitanj Very Happy - znači šit kak su i tamo rekli? Ok nećem isprobavati Very Happy hvala...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2009. 10:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kao što sam i rekao, ako stvarno nemate šta za igrati darkest of days će vam ubiti 2-3 dana. eto mogu čak i reći da sam prešao igru al zadnje 2-3 misije sam već viko dokle više neda mi se to igrat Smile za razliku recimo od wolfensteina na kojem sam došo do 4 nivoa i reko de dobro je UNINSTALL !!!! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: