Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ružičastim vrpcama za pomoć bolesnima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66068
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.10.2009. 19:19 
Naslov:  Ružičastim vrpcama za pomoć bolesnima
05.10.2009. 10:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na Trgu Ante Starčevića i u Esseker centru subotnje je prijepodne proteklo u ružičastom tonu. Članice osječkog Mammae kluba, klub žena liječenih na dojci, i ove su se godine uključile u akciju Dan ružičaste vrpce.

Akcija se paralelno provodila u 50 hrvatskih gradova. Tako su Osječani, i to desetu godinu zaredom, imali priliku kupnjom i isticanjem ružičaste vrpce iskazati potporu brojnim ženama koje se bore protiv raka dojke. Kako je ovom prilikom istaknula predsjednica Mammae kluba Katarina Gantar, uz pomoć prikupljenih donacija za Osječanke oboljele od raka na dojci i njihove obitelji u Klubu će konačno biti organizirana psihosocijalna pomoć.

- Većina malih klubova poput našega kroz ovakve akcije vrijedno godinama skuplja sredstava na jednu hrpu za kupnju aparata koji pomažu u borbi protiv raka dojke. To smo činili i mi. No, ove smo godine odlučili novac usmjeriti na ono što našim članicama najviše nedostaje, a što ne može nadomjestiti ni jedan aparat. To je stručna, psihosocijalna pomoć uz koju će se one lakše nositi sa svojom bolešću i teškim procesom ozdravljenja - rekla je Gantar.

Volonterkama Mammae kluba u dijeljenju ružičastih vrpci pomogli su učenici Trgovačke i Medicinske škole, kao i studenti medicine pod kapom svoje udruge EMSA. Oni će u povodu obilježavanja Dana ružičaste vrpce u ponedjeljak, od 10 do 14 sati, u holu Ekonomskog fakulteta, educirati svoje kolege o važnosti samopregleda kao najbolje prevencije raka dojke.

Ovogodišnji Dan ružičaste vrpce naglasak je imao na važnosti samopregleda dojki budući da je, kako kažu iz Mammae kluba, rak dojke u 90 posto slučajeva izlječiv ako se otkrije na vrijeme. Redoviti samopregled dojki obavezan je za žene s prethodnim rakom dojke, one s rakom dojke u obiteljskoj anamnezi, nerotkinje, kasne prvorotkinje i žene s većom tjelesnom težinom.

Tekst: Ivana Kukić Solar/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hengl
Offline
Ukupno postova: 234
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 04.10.2009. 19:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam svoje pregledala i hvala Bogu izgleda da je sve OK

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.10.2009. 20:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hengl je napisao/la (Pogledaj post): › Ja sam svoje pregledala i hvala Bogu izgleda da je sve OK


ako ti je do drugog mišljenja ja se stavljam na uslugu Wink

sad bez zafrkavanja, svaka čast curama/i dečkima na ovoj akciji

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: