Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Liječnici se bore za život osječkog srednjoškolca koji je na praksi pao sa stubišta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.09.2009. 11:51 
Naslov:  Liječnici se bore za život osječkog srednjoškolca koji je na praksi pao sa stubišta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nesretni 17-godišnjak iz Čepina jučer oko 13,45 sati se teško ozlijedio na gradilištu Eurodoma u Osijeku, priopćila je Policijska uprava osječko-baranjska.

Srednjoškolac je na tom gradilištu obavljao praksu u tvrtki Vodovod. U neizgrađenom Eurodomu je pao sa nezaštićenog stubišta na donju etažu u garaži objekta. Nakon pada je 17-godišnjak prevezen u Kliničku bolnicu Osijek gdje se liječnici još uvijek bore za njegov život. Policija je obavila očevid u Eurodomu, a tijekom njega je bio prisutan i inspektor zaštite na radu.

Index.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.09.2009. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

katastrofa!

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.09.2009. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oće tko odgovarat ?

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
posmatrač
Offline
Ukupno postova: 53
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2009. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...i ako hoće netko odgovarati kasno je...
ja se pitam hoće li itko odgovarati prije nekakove tragedije,da jednom prođemo bez žrtava?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2009. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zašto bi itko odgovarao, pa to je gradilište jebem mu sunce. opasnost je sama po sebi prisutna na svakom koraku. ne vjerujem da je tu bilo nekih propusta. dečku sve najbolje i želje da se oporavi što prije

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2009. 18:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
zašto bi itko odgovarao, pa to je gradilište jebem mu sunce. opasnost je sama po sebi prisutna na svakom koraku. ne vjerujem da je tu bilo nekih propusta. dečku sve najbolje i želje da se oporavi što prije


Redakcija 031 je napisao/la: › neizgrađenom Eurodomu je pao sa nezaštićenog stubišta na donju etažu u garaži objekta.


a pošto se na svom poslu izmeđuostalog bavim i zaštitom na radu znam da zakon kaže ovo

Stubišta od 5 i više stuba moraju biti bar s jedne strane ograđena sigurnom ogradom, a stubišta od 10 i više stuba moraju s obje strane imati čvrstu i sigurnu ogradu.

Ograde stubišta moraju biti visoke najmanje 1 metar.


više informacija na http://www.zastita.com.hr/content/view/1921/127/

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.09.2009. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samo da se dečko izvuče...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.09.2009. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo da bude dobro, i ne ponovilo se nikomu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lumen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 28
Lokacija: Perivoj
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2009. 19:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nažalost situacija je slična i na ostalim osječkim gradilištima. Zaštita na radu se ne provodi, inspekcija rada normalno ne obilazi gradilišta, i ne kažnjava izvođače koji tjeraju ljude da rade na nesiguran način i mimo zakona i propisa o zaštiti na radu.
Bit će vijest kad na ovim stranicama budemo čitali da je neko gradilište zatvoreno zbog neadekvatne zaštite na radu, a vjerujte takvih je 99%.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.09.2009. 20:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bojim se da ni sada nije na sigurnom mjestu.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2009. 22:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u vodovodu učenici već godinama služe kao pomoćni radnici, a ne djeca koja bi trebala ispeči zanat. majstorima su uglavnom na smetnji jer su i sami pod pritiskom rokova i nemaju se vremena baviti djecom, a pogotovo podučavanjem. mislim da je cijeli sistem prakse krivo postavljen i da bi se i odgovorni u školama trebali pozabaviti tim pitanjem. djeci treba dati brener u ruke, nareznicu ili već ovisi o zanimanju, a ne da kao što je sad situacija služe za odlaske majstorima po doručak, skupljanje i eventualno dodavanje alata, ili u najboljem slučaju pridržavanju elemenata.

volio bih dobiti još jedan odgovor iz vodovoda. kako je moguće da djecu šaljete na takva gradilišta, a prije samo par mjeseci ste davali otkaze mladim radnicima zbog nedostatka posla?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.09.2009. 22:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam radio na eurodomu dok je još to bila rupa od 20-ak metara. i šta sam tamo u mjesec dana vidio. uglavnom, summa summarum, u tu zgradu neće kročiti jer se bojim da će se srušit na mene s obzirom da su temelj radili totalni debili kojima radni dan uključuje "seksologiju" iliti priče šefa gradilišta kako je neku tamu dernuo tako da je kamilicom morala ispirat znatevećšta mjesec dana. pijane radnike, vozače krana koji su dozvolu dobili u bosni i sl. šaroliko društvo. sve to i još više za dvoznamenkastu dnevnicu a radi se 9 sati dnevno i subotom.
da ne govorim da su mi jednom dok sam umoran ko pas završio s poslom i popeo se gore skužio da mi je ukraden bicikl iz "ograđenog prostora".
ljudi idite i prosite, dostojanstvenije je to nego dopustiti nekome da te izrabljuje!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2009. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

saba je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la: ›
zašto bi itko odgovarao, pa to je gradilište jebem mu sunce. opasnost je sama po sebi prisutna na svakom koraku. ne vjerujem da je tu bilo nekih propusta. dečku sve najbolje i želje da se oporavi što prije


Redakcija 031 je napisao/la: › neizgrađenom Eurodomu je pao sa nezaštićenog stubišta na donju etažu u garaži objekta.


a pošto se na svom poslu izmeđuostalog bavim i zaštitom na radu znam da zakon kaže ovo

Stubišta od 5 i više stuba moraju biti bar s jedne strane ograđena sigurnom ogradom, a stubišta od 10 i više stuba moraju s obje strane imati čvrstu i sigurnu ogradu.

Ograde stubišta moraju biti visoke najmanje 1 metar.


više informacija na http://www.zastita.com.hr/content/view/1921/127/
istina. kasnije sam čuo na vijestima da navodno stubište nije imalo ni minimum propisane zaštite. ja sam konto da se radilo o nesreći kakva se na takvim mjestima bez problema dogodi. daj bože da se dečko izvuče.
što se tiče ovog linka vezanog za kbo mogu samo reći da su mi staru nakon prometne otpustili sa traume sa dijagnozom kontuzija po tijelu da bi na prvom pregledu "otkrili" slomljeno rebro a na drugom pregledu dva slomljena rebra. eto toliko o kbo

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ernest1
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.09.2009. 8:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
zašto bi itko odgovarao, pa to je gradilište jebem mu sunce. opasnost je sama po sebi prisutna na svakom koraku. ne vjerujem da je tu bilo nekih propusta. dečku sve najbolje i želje da se oporavi što prije

Zato što su u Vodovodu na rukovodećim mjestima nekompetentni ljudi bez odgovarajuće stručnosti i Direktorevi poslušnici. Dokaz:
Rukovoditelj PJ Montaža Boris Grgurić nema položeni stručni ispit, a izravno je nadležan barem 15 šefova gradilišta???. Bivši ga je direktor zato i maknuo s tog mjesta.
Njegov zamjenik Goran Degoricija obični je tehničar i ne može zapovjedati inženjerima. Ljubin je miljenik i bivši dugogodišnji šef radničkog vijeća, sindikata, Grafičara i član nadzornog odbora. (Kako je to moguće?)
U Vodovodu je još čitav niz takvih jer oni sve izvršavaju bez podpitanja.
Tako nečeg nigdje nema.
Zamislite da u Bolnici bolničari i liječnici bez stručnog ispita naređuju kirurzima, specijalistima i sl.
E zato netko treba konačno odgovarati.
Samo u ovakvoj državi će opet odgovarati nedužni kao inž. Medić kad su poginula dva radnika u kanalizaciji. Namješteno mu je da bi se drugi oprali. I danas tamo pravnik naređuje inženjerima. Ma ljudi moji dokle tako?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.09.2009. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ernest1 je napisao/la: ›
Njegov zamjenik Goran Degoricija obični je tehničar i ne može zapovjedati inženjerima. Ljubin je miljenik i bivši dugogodišnji šef radničkog vijeća, sindikata, Grafičara i član nadzornog odbora. (Kako je to moguće?)
U Vodovodu je još čitav niz takvih jer oni sve izvršavaju bez podpitanja.
Tako nečeg nigdje nema.


član radničkog vijeća odlučuje o otkazima radnicima (uglavnom je postavljen od direktora koliko god to bilo suprotno zakonu), a sindikalista ga treba štititi!

tko je ovdje lud?
tko ustvari zastupa interese radnika u Vodovodu?
kako se on uopće sa tom funkcijom mogao kandidirati za sindikalistu??

btw. priča se da su povratkom Novoselića neki ljudi makuti a neki u nemilosti samo zato što nisu odstupili kad je Lijić postao direktor.
o onima koje je novi (bivši) direktor imenovao bolje da ni ne mislim...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: