Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Svaki vikend najmanje jedan akutno alkoholizirani tinejdžer

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2009. 14:00 
Naslov:  Svaki vikend najmanje jedan akutno alkoholizirani tinejdžer
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alkoholiziranje vikendom najomiljenija je, ako ne i jedina, zabava većine osječkih tinejdžera. A da nije riječ o konzumaciji tek pokoje čaše vina ili piva govore podaci osječke Hitne pomoći, čije dežurne ekipe svaki vikend bar jedno ili dvoje maloljetnika predoziranih alkoholom kupi s gradskih ulica i kućnih zabava!

Kako doznajemo od dr. Blaženka Vinkovića, voditelja Hitne, davno su prošla vremena kada je alkoholiziranje tinejdžera bilo rezervirano gotovo isključivo za norijadu.

- Prosječno svaki vikend primimo bar jedno dijete koje je toliko alkoholizirano da biva hospitalizirano na pedijatriji Kliničke bolnice. Riječ je o slučajevima kada nas u noći zovu djeca, najčešće s nekog tuluma, te od nas traže da dođemo i pomognemo prijatelju koji od alkohola ne može doći sebi. Kada vide da netko leži i ne može ga se probuditi, oni se uspaniče i pomisle na najgore, priča dr. Vinković, te dodaje kako se brojka akutno alkoholiziranih tinejdžera povećava početkom, a posebno krajem školske godine.

- Prema opsegu posla možemo reći kako je postao trend među mladima opijati se. To im je najjeftiniji način zabave u kojoj ih nitko ne sprječava budući da je roditeljski nadzor nad sve mlađom djecom sve slabiji, zaključuje dr. Vinković.

Da je alkoholizam među tinejdžerima sve veći problem na osječkom području potvrđuju u Centru za prevenciju bolesti ovisnosti.

- U četiri godine bilježimo drastičan porast prisutnosti alkoholizma u mladih. Zabrinjavajuća je činjenica da oni ne konzumiraju alkohol kako bi se opustili ili kako bi uživali u okusu, nego samo da bi se opili. Tako se pije sve što im dođe pod ruku. Pivo, vino, sva žestoka pića kojih se domognu, a u nemalom broj slučajeva na alkohol se dodaju i lijekovi iz kućnih ljekarni, mahom antidepresivi, što čini groznu kombinaciju za mladi organizam. Sve to sa sobom nosi stupanje u rizične spolne odnose koji mogu rezultirati zarazom spolno prenosivim bolestima i maloljetničkom trudnoćom, kaže dr. Marija Kribl, voditeljica Centra.

U Centru za prevenciju bolesti ovisnosti ističu kako djeca koja počnu piti u ranim tinejdžerskim godinama brže i lakše postaju ovisnici nego starije osobe.

- Ako petnaestogodišnjak redovito konzumira alkohol, njegovo će tijelo, koje je još u razvoju, lakše razviti ovisnost u odnosu na osobu koja je konzumaciju alkohola započela u 25. godini. U većini slučajeva postoji opasnost da se u kasnijoj dobi na problem alkoholizma veže problem nasilja u obitelji, kaže dr. Kribl.

Tekst: Ivana Kukić Solar/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
punk urac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 233
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.09.2009. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najgluplja stvar koju možeš napravit je zvat hitnu... kolko puta sam i ja bila u takvom stanju a i moji , pa se probudim popodne oko 3,4 ko nova... Smile ja sam svojima izričito zabranila da zovu hitnu u kakvom god da sam stanju.. et i do sad je sve bilo u najboljem redu Smile doduše više nisam tinejđer al kolko se sjećam to je funkcioniralo i u mojim mladim danima

_________________
wish you were beer.. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.09.2009. 16:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

punk urac je napisao/la (Pogledaj post): › najgluplja stvar koju možeš napravit je zvat hitnu... kolko puta sam i ja bila u takvom stanju a i moji , pa se probudim popodne oko 3,4 ko nova... Smile ja sam svojima izričito zabranila da zovu hitnu u kakvom god da sam stanju.. et i do sad je sve bilo u najboljem redu Smile doduše više nisam tinejđer al kolko se sjećam to je funkcioniralo i u mojim mladim danima
jedno je popiti dva piva, smatrati se pijanim i leći spavati, drugo je otrovati se alkoholom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
punk urac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 233
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.09.2009. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ni ne govorim o 2 piva.... govorim o padanju u nesvijest od alkohola ...

_________________
wish you were beer.. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
posmatrač
Offline
Ukupno postova: 53
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2009. 19:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...pa naravno da je glupo nazvati hitnu,jos gluplje je sto hitna sve to ne naplati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.09.2009. 0:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

posmatrač je napisao/la (Pogledaj post): › ...pa naravno da je glupo nazvati hitnu,jos gluplje je sto hitna sve to ne naplati.
da, dok se nekom nesto ne desi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.09.2009. 0:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ko da me boli kurac što netko en zna granicu, pustite ih nek pocrkaju

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mortticia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.09.2009. 3:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

de lol..ovo je pre smijesno!gdje se to jos ne radi?a mozda ta dijeca ne bi toliko pila i sta ja znam vec da u ovom Osijeku ima nesta zanimljivo,sve je pocelo propadat tak da ono osijek031.com smile....a ovakav clanak je vec prije objavljen ako ne i isti,de stavite nesta novo...smijesni ste ^^

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 24.09.2009. 8:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ak sam ja preživio sve svoje akcije i dalje sam živ i mogu tu pisati onda će i oni Razz

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fred
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.09.2009. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chosen je napisao/la: ›
Ak sam ja preživio sve svoje akcije i dalje sam živ i mogu tu pisati onda će i oni Razz


Tako i ja Very Happy mada sam se ja uvijek znao kontrolirati, kad sam totalno ubijen i više ne znam za sebe popijem još dva, tri piva i lagano kući na otriježnjenje, kakva Hitna. Eh ta današnja djeca ni piti ne znaju kako treba Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
posmatrač
Offline
Ukupno postova: 53
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.09.2009. 17:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MegaSmrT je napisao/la: ›
posmatrač je napisao/la (Pogledaj post): › ...pa naravno da je glupo nazvati hitnu,jos gluplje je sto hitna sve to ne naplati.
da, dok se nekom nesto ne desi...
..a sta kad se nekom desi ,a hitna skuplja delikvente po parkovima i ne radi sto bi trebala?!?....ma daj,svi smo bili mladi i nije nas hitna kupila,eventualno policija(citaj milicija),malo prodrmala pa pravac kuci ili ti zovu roditelje,pa da vidis otrijeznjenja.......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.09.2009. 19:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lupate ko otvoren prozor.
ovdje se govori o djeci koju alkohol totalno obeznani i o drugoj djeci koju u tom slučaju lovi panika.vi veći koji podnosite alkohol niste u toj priči.dobro je dok reagiraju i zovu hitnu, gadno bi bilo da netko krepa jer nije uočeno na vrijeme da je odnio vrag šalu.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MoNk
Offline
Ukupno postova: 66
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.09.2009. 21:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › lupate ko otvoren prozor.
ovdje se govori o djeci koju alkohol totalno obeznani i o drugoj djeci koju u tom slučaju lovi panika.vi veći koji podnosite alkohol niste u toj priči.dobro je dok reagiraju i zovu hitnu, gadno bi bilo da netko krepa jer nije uočeno na vrijeme da je odnio vrag šalu.


E baš zato bi roditeljima trebalo naplatiti izlazak ekipe te daljnje liječenje na pedijatriji...
Brzo bi se prestali ubijati od cuge.... Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fred
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.09.2009. 23:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MoNk je napisao/la: ›
morgan je napisao/la (Pogledaj post): › lupate ko otvoren prozor.
ovdje se govori o djeci koju alkohol totalno obeznani i o drugoj djeci koju u tom slučaju lovi panika.vi veći koji podnosite alkohol niste u toj priči.dobro je dok reagiraju i zovu hitnu, gadno bi bilo da netko krepa jer nije uočeno na vrijeme da je odnio vrag šalu.


E baš zato bi roditeljima trebalo naplatiti izlazak ekipe te daljnje liječenje na pedijatriji...
Brzo bi se prestali ubijati od cuge.... Evil or Very Mad


Upravo tako, krivi su oni koji su ih tako odgojili da se ni napit ne znaju Very Happy a kao da se prije nije napijalo, samo nisam čuo da ih je toliko završilo na hitnoj...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.09.2009. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fred je napisao/la: ›
Upravo tako, krivi su oni koji su ih tako odgojili da se ni napit ne znaju Very Happy

u ovom slučaju ljudi su dosta samouki i uče na greškama Smile

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: