Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gradska uprava tražit će doradu pješačkog mosta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2009. 12:57 
Naslov:  Gradska uprava tražit će doradu pješačkog mosta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

“Bolje da ga nisu ni obnavljali”, kratko ali potpuno jasno obnovu pješačkog mosta prokomentirala je jedna Osječanka nakon što ga je nekoliko puta prešla biciklom.

- Često sam na biciklu i često se vozim lijevom obalom. Prije 'obnove' prelazak preko mosta nije bio problem, a sada kada se vozim njime, bicikl se trese kao da se vozim po kozjoj stazi, ogorčeno kaže. Identične pritužbe ponudilo nam je još nekoliko biciklista s kojima smo razgovarali ovih dana - površina obnovljenog mosta jednostavno je neravna. Zanimljivo, taj su problem vozeći se na biciklima primijetili i dogradonačelnici Danijela Lovoković i Ivan Vrdoljak.

- Nekoliko sam se puta prevezao preko mosta, posljednji put u nedjelju, i moram priznati da sam uočio da je površina hrapavija nego što je bila. Pitat ću struku je li to prihvatljivo. U svakom slučaju, očekujemo izvješće nadzornog inženjera. Ako radovi nisu izvedeni u skladu s tenderima, pravilima struke i očekivanoj kvaliteti, prije primopredaje i plaćanja tražit ćemo od izvođača da korigira sve što nije dobro, kaže Vrdoljak. Slično kaže i dogradonačelnica Lovoković, ali i otkriva da će se uskoro održati sastanak s predstavnicima Osijek-Koteksa (izvođač radova), na kojemu će i kvaliteta obnove mosta biti jedna od tema.

- Tražit ćemo da se primijene sva pravila struke. Tražimo očitovanja nadzornog inženjera i izvođača radova. Smatramo da radovi nisu u redu, a ako oni smatraju da je sve dobro, angažirat ćemo neovisnog vještaka. Ako se pokaže da smo mi u pravu, morat će sanirati most ili im neće biti plaćeno, konkretna je dogradonačelnica. Radovi su vrijedni oko 350.000 kuna, a obuhvaćali su obnovu pješačke površine i antikorozivnu zaštitu metalne ograde mosta. Inače, s obzirom na to da je i donji dio mosta u lošem stanju, most će, kažu stručnjaci, uskoro trebati i temeljitiju rekonstrukciju.

Tekst: M.Mihaljević/Glas-Slavonije.hr
Foto: Jasmina Gorjanski/arhiva 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2009. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a to je, kao, završena obnova?! ja sam bio uvjeren da će se još raditi na njemu! uopće nije ofarban kako spada, a podloga je užasno izvedena! stvarno, bolje da ga nisu obnavljali!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2009. 13:03 
Naslov:  Re: Gradska uprava tražit će doradu pješačkog mosta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako se bicikl trese kao po kozjoj stazi onda nije površina hrapavija nego grbavija

Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hihili
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2009. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...šta mislite kako je tek s rolama prelaziti preko toga???? blagi užas...skoro sam se razbila par puta!
isto tako sam bila uvjerena da će na ovo ići još jedan sloj finog betona...jer ovo je katartrofa!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tratinchica
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2009. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je čudno kako to da za ovo nije optužen Đaponja... U ovom gradu za sve što ne valja on je kriv! Smile
I tako će vjerojatno za sve biti kriv još godinama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.09.2009. 13:49 
Naslov:  Re: Gradska uprava tražit će doradu pješačkog mosta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › Inače, s obzirom na to da je i donji dio mosta u lošem stanju, most će, kažu stručnjaci, uskoro trebati i temeljitiju rekonstrukciju.


nije tocno da ce most 'uskoro trebati' ... nego je most odavno trebao ... jer bi se vec ove godine mogao srusiti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eyeGuard
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2009. 15:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a ja sam se baš nado da će makar most napravit kak spada ^^ (jea raajt) Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2009. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš bi volio vidjeti račune tih radova...ako to košta 350 000 kn onda nek sve ide u *urac! bar su mogli cijeli most prefarbat, sad izgleda jadno, ofucano i nedovršeno.
katastrofa Evil or Very Mad

_________________
- ubili ga ko zeca -

"pa pogledajte Nenada Bjelicu kak ulaže u Osijek, on ulaže u nekretnine!"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hihili
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2009. 17:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kontam da bi most ispao bolje da je bila radna akcija osječana...svakome kantica boje, četka u ruke, lopata, malo šljunka i deri! kriminal!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Warlord
Offline
Ukupno postova: 52
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2009. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hihili je napisao/la (Pogledaj post): › kontam da bi most ispao bolje da je bila radna akcija osječana...svakome kantica boje, četka u ruke, lopata, malo šljunka i deri! kriminal!!!!


AMEN!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2009. 19:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

obnova će vjerovatno opet biti u vrijeme nekog epsa ili drugog pojačanog broja turista...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Warlord
Offline
Ukupno postova: 52
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2009. 19:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

c-192 je napisao/la (Pogledaj post): › obnova će vjerovatno opet biti u vrijeme nekog epsa ili drugog pojačanog broja turista...


Da, ali ako bude obnova opet ce radit sve ovo sto su sada i ode ovih cca 300 000kn. Neznam kad je imalo smisla nesto "obnavljati" do pola pa onda nakon nekog vremena opet.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hengl
Offline
Ukupno postova: 234
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 23.09.2009. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nek Osijek Koteks napravi most ko što je napravio prilaz garaži Đapićevog brata i bit će sve u najboljem redu. Ko staklo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
studenac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Slavonija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2009. 22:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hengl je napisao/la (Pogledaj post): › Nek Osijek Koteks napravi most ko što je napravio prilaz garaži Đapićevog brata i bit će sve u najboljem redu. Ko staklo

Da je samo prilaz garaži..., nego KOMAD ulice u dužini cca 100 m... od Strossmayerove do Kapelske... a ostalih 600-700 m ko j*be...
i onda samo vi i dalje branite debelog... osijek031.com smile

_________________
Dok je ovaca bit će i šišanja. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rođena u Osijeku
Offline
Avatar

Ukupno postova: 300
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.09.2009. 23:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znaš šta, sad sve više vidim, debeli je za ovu postavu koja sve mora pitati Glavaša premija. Vrdoljak i Lovokovićka, imate li vi imalo ponosa, dostojanstva i časti ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: