Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Postanite specijalist za digitalno fotografiranje u Algebri

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65646
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.09.2009. 15:00 
Naslov:  Postanite specijalist za digitalno fotografiranje u Algebri
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za područje digitalne fotografije sve do sada u Hrvatskoj nije postojala adekvatna edukacija koja bi obuvatila sofisticirane vještine fotografiranja i obrade fotografije. Pogotovo ne edukacija koja bi kao završni certifikat nudila konkretno zvanje s upisom u radnu knjižicu. No vremena se mijenjaju...

Algebrin program obrazovanja "Specijalist za digitalnu fotografiju i obradu" sveobuhvatna je edukacija namijenjena zaljubljenicima u fotografiju i budućim fotografskim profesionalcima, koji svoje vještine žele dodatno usavršiti, ali i onima koji bi željeli temeljito naučiti raditi s profesionalnim digitalnim fotoaparatom i najboljim programom za obradu fotografije Adobe Photoshopom CS4.

Tijekom edukacije poseban naglasak stavljen je na praktične radionice, trajanja 60 sati, koje kroz čak 9 tematskih susreta polaznike pripremaju za intenzivno i profesionalno korištenje digitalnog fotoaparata. Radionice su podijeljene na studijske s modelima – portretna, glamour i sl. te radionice na vanjskim lokacijama – modna, sportska, pejzažna, makro, reportažna, noćna. Ukratko, polaznici uz stručno vodstvo prolaze realne situacije gdje su primorani improvizirati, snalaziti se, ali i učiti od najboljih kako bi krajnji rezultat – profesionalna fotografija ispala što bolja.

Spomenuvši stručno vodstvo – pod mentorskom palicom profesionalnog fotografa Gorana Matoševića i Adobe Certified Experta Krešimira Pletikose, kroz predavanja i radionice polaznike očekuju školovani profesionalni fotografi.

Posebna pažnja posvećena je obradi digitalne fotografije. Koristeći već spomenuti alat za obradu – Adobeov Photoshop CS4, polaznici ovog programa obrazovanja ovladat će tehnikama potrebnim za sve vrste korekcija, manipulacija i montaže sadržaja fotografije. Na taj način konačni proizvod bit će zaokruženi, tehnički ispravan profesionalni prikaz fotografiranog objekta koji se dalje može namjenski koristiti za reklamnu kampanju, studijsku fotografiju, umjetniču fotografiju.

Za kraj bismo dodali da profesionalnu opremu osigurava partner projekta – Olympus, s različitim kombinacijama kućišta, objektiva i ostalom pratećom opremom, a program uključuje i prilično opsežan teorijski dio.

Algebra pokreće novu grupu u svom centru u Osijeku stoga požurite i osigurajte si mjesto u "školskoj klupi" već sada jer zbog velikog interesa to vrlo brzo možda neće biti moguće. Više na www.algebra.hr, na telefon 031/373-400, e-mail: [email protected] ili osobno u Algebri u Osijeku, Reisnerova 74.

Sponzorirani članak



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2009. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Super..nažalost sve osim cjene Sad

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pennywiser
Offline
Ukupno postova: 73
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.09.2009. 18:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bome, zapaprili su s cijenom...e kad bi se barem 100% moglo naći đob poslije tečaja, ne bi ni bilo žao dat toliko, ali ovako...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.09.2009. 20:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemožeš ni 10% s tim papirom naći posao, a i nemože svako biti fotograf, ipak treba oko za to imati

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2009. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš me zanima jel ulazi i Photoshop CS4 u cijenu tečaja za ponjet kući, ili će biti ono: "Živimo u Hrvatskoj, snađite se... Laughing "

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pennywiser
Offline
Ukupno postova: 73
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2009. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

možda dobiješ trial verziju od 30 dana Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2009. 16:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): › baš me zanima jel ulazi i Photoshop CS4 u cijenu tečaja za ponjet kući, ili će biti ono: "Živimo u Hrvatskoj, snađite se... Laughing "


Pa bar se glede toga lako snađeš.
There's a crazy little thing called torrent.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ch0sen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 150
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2009. 20:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la: ›
Super..nažalost sve osim cjene Sad

kolko para tolko muzike...

_________________

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2009. 9:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la: ›
muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): › baš me zanima jel ulazi i Photoshop CS4 u cijenu tečaja za ponjet kući, ili će biti ono: "Živimo u Hrvatskoj, snađite se... Laughing "


Pa bar se glede toga lako snađeš.
There's a crazy little thing called torrent.


pa na to sam i misilo pod "snađite se"

moje iskustvo sa tečajevima je da nikad ne dobiješ onoliko koliko si uložio, maksimalno 40%, pokažu osnove a za dalje guglajte. još ako se nađe neki zalutali koji ne zna ni folder napraviti, pa se uče osnove windowsa, katastrofa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marioooooooooo
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2009. 11:26 
Naslov:  rnhjsrnz
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koja glupost..baš ćeš tamo naučiti biti majstor fotografije..svašta

prije 2g sam htio u Zg upisati MCSA i masno platiti, nisu me primili, a kad su otvorili u Os poslali su mi mail da ako hoću sad mogu!

e pa baš sad neću!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2009. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la: ›

pa na to sam i misilo pod "snađite se"

moje iskustvo sa tečajevima je da nikad ne dobiješ onoliko koliko si uložio, maksimalno 40%, pokažu osnove a za dalje guglajte. još ako se nađe neki zalutali koji ne zna ni folder napraviti, pa se uče osnove windowsa, katastrofa.


A šta očekuješ od dvomjesečnog tečaja?
Oni su tu da ti pokažu osnove, a na tebi je da radiš na sebi.
Ista stvar je i kod tečaja grafičkog dizajna, web dizajna, programiranja i slično.

Ako nisi zadovoljan, onda odi u trogodišnju obrtničku školu za fotografa. Nećeš dobit certifikat, al ćeš barem imat tri godine za naučit razvijat filmove i fotkati glave za dokumentaciju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2009. 9:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad je lako biti pametan kad sam prošao te stvari, bio sam jedan od prvih na takvim tečajevima, koji su prije 4-5 godina bili puno skuplji nego sada zato što nije bilo konkurencije, i za onu lovu koju sam ispljunio za tečaj od 6 mjeseci, nisam očekivao samo osnove, plus da nismo sve ni stigli obraditi zbog ljudi koji su se upisali a nisu imali ni osnovno predznanje, što naravno predavačima nije bilo bitno, glavno da su uzeli lovu, znači obradilo se sve površno ili nikako, a za ovo što nismo stigli su rekli da pitamo gugl. po meni sramotno uzimanje novaca. pogotovo što onda nisu bile dobre internet veze i velike brzine kao danas pa da možeš skiniti tutorijale na dvd-u za par sati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2009. 17:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa ne znam kakav će biti ovaj tečaj, al činjenično je da je takav jedini u Osijeku. Ja se osobno bavim fotografijom i naučio sam sve sam tako što sam posuđivao knjige iz knjižnice. Nisam imao gdje ići na tečaj. Ako sam ja mogao sam, mislim da bi polaznicima tečeje bilo puno lakše shvatiti literaturuiz knjižnice usporedno sa tečajem. Opet, uvjeren sam da ljudi tamo idu prvenstveno jer takav certifikat dosta vrijedi i nakon njega te ne traže dodatne diplome il slično.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2009. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la: ›
Pa ne znam kakav će biti ovaj tečaj, al činjenično je da je takav jedini u Osijeku. Ja se osobno bavim fotografijom i naučio sam sve sam tako što sam posuđivao knjige iz knjižnice. Nisam imao gdje ići na tečaj. Ako sam ja mogao sam, mislim da bi polaznicima tečeje bilo puno lakše shvatiti literaturuiz knjižnice usporedno sa tečajem. Opet, uvjeren sam da ljudi tamo idu prvenstveno jer takav certifikat dosta vrijedi i nakon njega te ne traže dodatne diplome il slično.


o tome ti pričam, više naučiš sam, nego na tečaju, a i uštediš si novaca. đaba ti i papir ak nemaš npr. "oko" za fotku, tu ti onda ni papir ne pomaže, i to se odmah vidi iz priloženih radova. osim ako ne želiš štancat fotke u svatovima Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2009. 16:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Al gle, ja sam sve što znam naučio kroz 3 godine kolko se bavim time, a ovo ti je dvomjesečni crash course. Neki jednostavno nemaju vremena to učiti...
A oku te nitko neće naučiti, to dođe s praksom. Osjećaj je najteži za pridobiti, to se tek ne može naučiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: