Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Operacije bez ožiljka ubuduće i u osječkoj Kliničkoj bolnici!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.09.2009. 13:41 
Naslov:  Operacije bez ožiljka ubuduće i u osječkoj Kliničkoj bolnici!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Klinika za kirurgiju Kliničke bolnice Osijek prošlog je tjedna još jednim operacijskim zahvatom dokazala kako pripada samom vrhu zdravstvenih ustanova u Hrvatskoj.

Naime, u četvrtak je na Kliničkom odjelu abdominalne kirurgije pod vodstvom dr. Dražena Vidovića obavljena prva SILS (single incision laparoscopic surgery) operacija žuči na pacijentici u dobi od 43 godine. Riječ je o operacija koja je u Hrvatskoj prvi put obavljena prije manje od godinu dana i do sada ju je bilo moguće obaviti samo u KB “Sestre milosrdnice” u Zagrebu.

Osječka bolnica poznata je kao jedna od najjačih u Hrvatskoj po uspjesima u laparoskopskoj kirurgiji, a sve do sada operacije su se radile kroz tri otvora, što se pokazalo kao izvanredan napredak u odnosu na klasične operacije otvaranja trbuha.

- Riječ je o novom trendu u laparoskopiji, a operacija se radi kroz jednu rupicu koja se otvara na pupku, pa pacijent poslije operacije gotovo nema ožiljka, te je riječ o kozmetičkom zahvatu. Zanimljivo je što imamo tri pacijentice u istoj sobi, a svaka je operirana na drugi način. Dok je pacijentica operirana klasičnim načinom bila još u postoperativnim bolovima, pacijentica operirana SILS metodom bila je spremna za odlazak kući, priča dr. Vidović. Novi način operacija radi se posebenim rotokulatorom koji omogućava poseban kut s lijeve i desne strane za ulaz instrumenata u tijelo, a instrument kojim se radilo u KBO-u izašao je na tržište tek prije nekoliko mjeseci. Ovakava operacija traje samo 30 minuta.

- Na usavršavanju za ovu vrstu operacije bio sam u Parizu, što su mi omogućili KBO i Klinika za kirugiju na čelu s dr. Goranom Kondžom. Ovu vrstu operacije ne treba raditi kod svakog pacijenta, ali je idealna kod mlađih i mršavijih osoba. U svijetu se na ovaj način već naveliko operiraju i inhernije, odnosno bruh, a vjerujem kako ćemo i mi imati priliku uskoro napraviti takvu vrstu operacije, zaključuje dr. Vidović.

Na Klinici za kirurgiju KBO-a laparoskopske operacije rade se od 1993. godine, a u proteklih 15 godina u ovoj je ustanovi tom metodom obavljeno čak 5.500 operacija žuči, 1.000 operacija hernija i isto toliko operacija slijepog crijeva. Inače, KBO je po broju endoskopskih operacija slijepog crijeva jedna od prvih bolnica u ovom dijelu Europe.

Tekst: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Jasmina Gorjanski/arhiva 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bubamara
Offline
Avatar

Ukupno postova: 33
Lokacija: tamo gdje je sve po mom
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.09.2009. 20:21 
Naslov:  Re: Operacije bez ožiljka ubuduće i u osječkoj Kliničkoj bolnici!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na usavršavanju za ovu vrstu operacije bio sam u Parizu, što su mi omogućili KBO i Klinika za kirugiju na čelu s dr. Damirom Kondžom


Na čelu Klinike za kirurgiju je dr. Goran Kondža.
Bravo za ekipu , stručnost, entuzijastičnost i strpljenje .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.09.2009. 23:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zakaj to ni bilo prije par mjeseci kad sam ja išla na to Razz

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mengeskas
Offline
Ukupno postova: 99
Lokacija: Eszek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.09.2009. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja operiran laparoskopski: slijepo crijevo 1999.

u Osijeku

_________________
HIHIHIHIHI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ciao_bao!
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2009. 22:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sirota ona sto je na klasicni nacin operirana...nije imala srece...
2X!

_________________
veni, vidi, i zamalo odustadoh...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: