Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Za portal nije vijest da je pao Zakon o ograničavanju uporabe duhanskih proizvoda?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2009. 4:03 
Naslov:  Za portal nije vijest da je pao Zakon o ograničavanju uporabe duhanskih proizvoda?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čekam kad će ta vijest osvanuti na našem portalu. Hoće li? Smile
Pa da diskutiramo. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2009. 5:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Čekam kad će ta vijest osvanuti na našem portalu. Hoće li? Smile
Pa da diskutiramo. Smile


Što reći? S jedne mi strane na kurac idu konstantni nekakvi novi zakoni koje onda par mjeseci (ili tjedana) poslije mijenjaju pod izlikom kako su dobri, ali su smislili dodatke perkove za iste (čitaj - nesposobnost vlade)...
S druge strane, kao pušaču mi je drago što se neću smrzavati i što će konačno vlasnici kafića biti prisiljeni nešto učiniti sa ventilacijom. I to je ok... Zapravo, mislim da je zakon (novi) prilično ok za pušače i nepušače.
Ah, da, završili smo i u reutersovoj 'vjerovali ili ne' rubrici:

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2009. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, ja mislim da nikad neće postojati zakon koji će biti ok i za pušače i za nepušače, ali ne bih ovdje o zakonu, nego me zaista zaintrigiralo kako to da na portalu nije objavljena vijest da je zakon pao.

Bit će da su naši jadni ugostitelji toliko osiromašili da nemaju više čime plaćati novinare da pišu članke koji govore o njihovoj teškoj situaciji zbog ovog zakona, zbog skupog najma terasa, itd... A primjer za to je što se u Tvrđi prošli tjedan otvorio novi kafić (ironija).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2009. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...pa i nije neka vijest da je pao zakon.....
...u zadnjih par mjeseci obišao sam jedno ( pa iskreno 30-tak birtija ) i u velikoj se večini nisu pridržavali tog zakona....
..upitam gazdu u jednom, kako to...kaže lakše mu riskirat da dobije kaznu neg' da ostane bez klijentele...a kaže nitko mu nikada nije došao u kontrolu

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2009. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sokrate moj, to je vijest. Kad padne zakon, to je vijest. Sad, ne znači da to nekom mora predstavljati vijest, u smislu da mu nešto to predstavlja u životu ili ne.

Više se neće govoriti "puši ko Turčin", nego "puši ko Hrvat". I onda smo mi kao spremniji za EU od njih. Plju.

Evo kad već naš portal ne prenosi, razvoj situacije:

"Ugostitelji niti ne pomišljaju na kupnju ventilacija čija se cijena kreće i do 400 tisuća kuna, već su u potrazi za plinskim grijalicama."

Dalje na:

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2009. 11:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...shvaćam što si želio reći,ali to tako mora biti...važniji su kojekakvi kafići,glavaši i đapići....gluposti....a to što nas Vlada j....e nije nam bitno....
.................................
...meni se čini da za nas ( Hrvate ) više ništa nije vijest....
..svi se žalimo kako nam nije dobro,a nitko ništ ne poduzima.....

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.09.2009. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko ja znam ... portal ne pise clanke. Oni samo prenesu neke lokalne vijesti iz glasa ili nekog drugog medija.

a svatko moze otvoriti novu vijest, linkati na neki portal gdje je to objavljeno i komentirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2009. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Niti ne rekoh da portal treba napisati članak. Pogledaj prvi post.

A npr. u Glasu nije bila ova vijest? Ne znam, pa pitam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.09.2009. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › Niti ne rekoh da portal treba napisati članak. Pogledaj prvi post.

A npr. u Glasu nije bila ova vijest? Ne znam, pa pitam.


evo Wink


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.09.2009. 0:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
"Ugostitelji niti ne pomišljaju na kupnju ventilacija čija se cijena kreće i do 400 tisuća kuna, već su u potrazi za plinskim grijalicama."

Sto ce reci da nikad,ali bash nikad vecina ugostitelja nije ni rasmisljala o necemu sto se zove ventilacija. Sto opet potvrdjuje staru seljacku o birtijasima i nogometasima...
Da bude zanimljivije,na trulom sam zapadu bio u pusioni jedne firme koja nije fizicki odvojena od ostatka kantine,no u ostatku kantine nema dima. Bas se pitam koliko bi rvacki birtijas rekao da to kosta? Miljon necega?
Radi se o tjedan dana proucavanja,izracuna i na kraju tehnickoj izvedbi koja zadovoljava min. tehnicke uvjete. Svaka cast vlasnicima kafica koji znaju kako izvesti ventilaciju relativno jeftino,ostali su zasluzili propasti!
Kad smo vec kod propalih birtija,te su brojke iste vec desetak godina. Birtije se otvore i zatvore,pa vidjamo to svakodnevno,samo sto je ovaj puta ceh ugostitelja napisao gore 'zbog zakona o zabrani pusenja'. Kakva tragedija...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2009. 1:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Budući da si rekao da si pušač, drago mi je da vidim da i među vama ima ljudi koji ovako razmišljaju: "Kad smo vec kod propalih birtija,te su brojke iste vec desetak godina. Birtije se otvore i zatvore,pa vidjamo to svakodnevno,samo sto je ovaj puta ceh ugostitelja napisao gore 'zbog zakona o zabrani pusenja'. Kakva tragedija."

Palac gore! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2009. 5:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jedini zakon koji je donio milinović a da je valjao...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2009. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i sad nakon dva mjeseca...

postoji li u osijeku koji kafić za nepušače??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2009. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slastičarnica u Hotelu Osijek. Very Happy
Odličan slamboš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2009. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile treba sam napisati i da nema hrane u blizini osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: