Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zapaljene palete ispod skele uz katedralu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2009. 14:50 
Naslov:  Zapaljene palete ispod skele uz katedralu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svakodnevni posao profesionalnog vatrogasca je da po dojavi o požaru ili nekoj drugoj intervenciji, bez razmišljanja izlazi na teren. No, prekjučerašnji večernji poziv podigao ih je na noge, jer je dobijena informacija glasila: “Gori katedrala!”.

Dežurna ekipa je do Trga Ivana Pavla II., stigla za nekoliko minuta. Olakšanje je nastalo kada su vidjeli da gore tek palete ispod skele koja se nalazi tik uz osječku konkatedralu. Gasitelji su uzeli vatrogasne aparate i pjenom brzo spriječili širenje požara, a potom ga i u potpunosti ugasili.

Na požarište je uz vatrogasce stigla i policijska patrola koja je odmah počela ispitivati maloljetnike koji su se zatekli u blizini. Iako službene informacije o uzrocima požara, s obzirom na to da je očevid u tijeku, još uvijek nema, neslužbeno doznajemo da je palež prouzrokovao netko od djece kojima je Trg Ivana Pavla II. svakodnevni poligon za igru. U nekoliko navrata na problem s neodgovornim pojedincima je upozorio i konkatedralni župnik Adam Bernatović. Prema njegovim riječima, djeca su se znala penjati po skeli koja je sada prebačena do sakristije i knjižnice da bi se sanirali krovovi koji prokišnjavaju. Opet je naglasio da doista ne zna što da radi s djecom, iako ih uzaludno upozorava na moguću opasnost. Ovaj put, srećom, nije bilo ozlijeđenih. Što se tiče požara, na samoj skeli nije nastala veća materijalna šteta, no pitanje je koliko je dim oštetio samo pročelje konkatedrale.

Iz PU osječko-baranjske doznajemo da djelatnici Prve policijske postaje Osijek svake noći patroliraju središtem Osijeka, no oko konkatedrale ne mogu biti 24 sata. U ovom slučaju najveću pomoć trebali bi pružiti roditelji djece koja se igraju na trgu uz konkatedalu. Oni bi svoju djecu trebali naučiti što smiju raditi, a što ne.

Tekst: M.Bugarić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/arhiva 031

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.09.2009. 16:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la: › Iz PU osječko-baranjske doznajemo da djelatnici Prve policijske postaje Osijek svake noći patroliraju središtem Osijeka,

osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.09.2009. 17:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nandino je napisao/la: › Iz PU osječko-baranjske doznajemo da djelatnici Prve policijske postaje Osijek svake noći patroliraju središtem Osijeka,

osijek031.com smile


Razz Wink Rolling Eyes Very Happy Shocked Laughing no comente.......

ja odustala od zvanja njih, jer kad god sam pokusala....nisssssss.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ch0sen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 150
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2009. 18:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobro je da se zna da su maloljetni ^^ 100% xD

_________________

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
babilon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.09.2009. 19:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovu danasnju djecu kao da je Mate Sabic Saban pravio,ili su otkaceni il brezobrazni,samo za sve ima lijeka,palica pa po bubrezima,podrum policiske uprave i opleti,ako je tata mu brezobrazan i njega.GO POLICIJA GO!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alanosijek
Offline
Ukupno postova: 23
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.09.2009. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Maloljetnici 100%...neki dam sam se vozio s legom tamo prosli iza katedrale rdi su oni covjece to je ko u zooloskom vrtu skacu,deru se,prenju se po skelama ma uzas a svi imaju oko 12-13 godina...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ch0sen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 150
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.09.2009. 1:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nek je meni policija dala kaznu jel sam u 2 ujutro prešao zebru jel je bilo crveno... ^^

_________________

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.09.2009. 2:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ch0sen je napisao/la: ›
Nek je meni policija dala kaznu jel sam u 2 ujutro prešao zebru jel je bilo crveno... ^^


prekršio si zakon u cemu je problem ? oćemo anarhiju u stilu " e nisi kaznio onog a mene jesi " ?

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.09.2009. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...nisam na strani policije, obično ne rade sjajno svoj posao....no ključna je rečenica na samom kraju teksta:
Iz PU osječko-baranjske doznajemo da djelatnici Prve policijske postaje Osijek svake noći patroliraju središtem Osijeka, no oko konkatedrale ne mogu biti 24 sata. U ovom slučaju najveću pomoć trebali bi pružiti roditelji djece koja se igraju na trgu uz konkatedalu. Oni bi svoju djecu trebali naučiti što smiju raditi, a što ne.

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ch0sen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 150
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.09.2009. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la: ›
ch0sen je napisao/la: ›
Nek je meni policija dala kaznu jel sam u 2 ujutro prešao zebru jel je bilo crveno... ^^


prekršio si zakon u cemu je problem ? oćemo anarhiju u stilu " e nisi kaznio onog a mene jesi " ?


ne nego zato što državi treba novaca pa uzima na sve strane.....

_________________

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: