Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ukida se autobusna linija za Bosutsko naselje!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2009. 2:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Osijeku sam 6. godinu, i otkad sam tu priča se kako će bit, evo samo što nije tramvaj do bosutskog - ali nemože proć ispod podvožnjaka jer su se kao zafrkali nešto ....sjećate se te priče!? Ali nekako su to riješili pred izbore...Isto tako su cestu u mome selu odakle dolazim obećavali 20 godina, ali se tek nedavno završila - pred izbore, slučajno, zar ne!?

Pa naravno da je gradsko poduzeće i da građanima služi za prijevoz, ali ako neki bus paše nekom za vpg, meni recimo paše bus mačkamama! Htio sam reći da NISU trebali ukinuti taj bus. Da NETREBAJU ukidati gradske linije busa, nego povećavati! Promijeniti rute i slično. Jer bi to bilo funkcionalnije od tramvaja - trenutno! Jer da bi tramvaj funkcionirao treba povezati sve dijelove grada - tj. više od 2-3 linije... Taj tramvaj što ide od mačkamame do bikare nema povezanost prema bolnici, ne spušta se na jug...Sve 5 ali, to je jedna trasa kojom ide tramvaj u dva smijera - polu rješenje! Zar ne bi bilo bolje da ide sa svake strane ulice tramvajska pruga. i da se penje gore prema stucu da se poveže sa tvrđom. Pa sa bolnicom...Pa se spusti na jug... Ako nisu imali u gradu novca za takvu infrastrukturu - čemu i ova pruga u divaltovoj, pa bio je bus...jednako se dođe, čak i brže...ako je puno putnika, uvede se još jedan bus...ali nije bilo puno putnika!!! Kada se pitam zašto su to sada izgradili - jedini mi se odgovor nameće: izbori! Besplatne karte za studente...zašto to: izbori! Prošli izbori, istekle i besplatne karte!

A sve to u krizna vremena: dijele se karte, prave se pruge, udžbenici džabe...Prošli izbori-nema više, kriza je! Pa nije kriza preko noći došla...To je duži period, a sada je vrhunac!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2009. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la: ›
U Osijeku sam 6. godinu, i otkad sam tu priča se kako će bit, evo samo što nije tramvaj do bosutskog - ali nemože proć ispod podvožnjaka jer su se kao zafrkali nešto ....sjećate se te priče!? Ali nekako su to riješili pred izbore...Isto tako su cestu u mome selu odakle dolazim obećavali 20 godina, ali se tek nedavno završila - pred izbore, slučajno, zar ne!?

Pa naravno da je gradsko poduzeće i da građanima služi za prijevoz, ali ako neki bus paše nekom za vpg, meni recimo paše bus mačkamama! Htio sam reći da NISU trebali ukinuti taj bus. Da NETREBAJU ukidati gradske linije busa, nego povećavati! Promijeniti rute i slično. Jer bi to bilo funkcionalnije od tramvaja - trenutno! Jer da bi tramvaj funkcionirao treba povezati sve dijelove grada - tj. više od 2-3 linije... Taj tramvaj što ide od mačkamame do bikare nema povezanost prema bolnici, ne spušta se na jug...Sve 5 ali, to je jedna trasa kojom ide tramvaj u dva smijera - polu rješenje! Zar ne bi bilo bolje da ide sa svake strane ulice tramvajska pruga. i da se penje gore prema stucu da se poveže sa tvrđom. Pa sa bolnicom...Pa se spusti na jug... Ako nisu imali u gradu novca za takvu infrastrukturu - čemu i ova pruga u divaltovoj, pa bio je bus...jednako se dođe, čak i brže...ako je puno putnika, uvede se još jedan bus...ali nije bilo puno putnika!!! Kada se pitam zašto su to sada izgradili - jedini mi se odgovor nameće: izbori! Besplatne karte za studente...zašto to: izbori! Prošli izbori, istekle i besplatne karte!

A sve to u krizna vremena: dijele se karte, prave se pruge, udžbenici džabe...Prošli izbori-nema više, kriza je! Pa nije kriza preko noći došla...To je duži period, a sada je vrhunac!


Meni osobno je prije busom s bosutskog do bikare trebalo sat vremena a sad tramvajem mi treba 10min...pa ti vidi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2009. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je trebalo 11 min od malog kružnog toka na bosutskom do stanice na vukovarskoj, do bolnice... i kad idem nazad, pričekam taj isti bus koji je točan, i za 10-15 min sam kući. A kad idem tramvajem treba mi pola sata i više do bolnice, moram čekati, stajati jer nema mjesta u tramvaju za sjesti. I kad idem kući ista priča - čekanje, pa ga nema, pa presjedanje u centru ako nisam pogodio za mačkamamu....uglavnom umoran dođem kući uvijek nakon tramvaja. Za ovu novu linije neznam jel nisam išao - sumnjam da ću i ići...bicikli pobjeđuje svaki tramvaj i auto!

Ova linija je bila dobra jel je bila točna i išla svakih recimo pola sata. I mogao sam se osloniti na to da ću doći točno, bez problema. Stramvajem nikad neznam - ili sam samo ja to baksuz pa se baš meni parkira budala na prugu pa moramo svi van iz tramvaja. Dok čekam 10-15 min tramvaj već sam mogao pola puta prijeći pješke!

Ovaj bus je lijepo kružio i zahvaćao i povezivao dosta velik dio grada - mogao sam s njime otići i u centar i u stuc i u kaufland i u bolnicu i u bendek... Sumnjam da je ostvarena velika ušteda ukidanjem te linije - mogli su ga ostaviti ali da vozi rjeđe, recimo svakih sat ili dva... Ili da vozi 2-3 sata ujutro kada ljudi idu na posao, na faks...i navečer kada se vraćaju!

Sreo sam prijatelja koji je inače redovito išao tim busom, psuje jer su ukinuli taj bus, sad se mora okolo naokolo vozikat tramvajem i presjedat, pješačit...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2009. 19:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la (Pogledaj post): › Meni je trebalo 11 min od malog kružnog toka na bosutskom do stanice na vukovarskoj, do bolnice... i kad idem nazad, pričekam taj isti bus koji je točan, i za 10-15 min sam kući. A kad idem tramvajem treba mi pola sata i više do bolnice, moram čekati, stajati jer nema mjesta u tramvaju za sjesti. I kad idem kući ista priča - čekanje, pa ga nema, pa presjedanje u centru ako nisam pogodio za mačkamamu....uglavnom umoran dođem kući uvijek nakon tramvaja. Za ovu novu linije neznam jel nisam išao - sumnjam da ću i ići...bicikli pobjeđuje svaki tramvaj i auto!

Ova linija je bila dobra jel je bila točna i išla svakih recimo pola sata. I mogao sam se osloniti na to da ću doći točno, bez problema. Stramvajem nikad neznam - ili sam samo ja to baksuz pa se baš meni parkira budala na prugu pa moramo svi van iz tramvaja. Dok čekam 10-15 min tramvaj već sam mogao pola puta prijeći pješke!

Ovaj bus je lijepo kružio i zahvaćao i povezivao dosta velik dio grada - mogao sam s njime otići i u centar i u stuc i u kaufland i u bolnicu i u bendek... Sumnjam da je ostvarena velika ušteda ukidanjem te linije - mogli su ga ostaviti ali da vozi rjeđe, recimo svakih sat ili dva... Ili da vozi 2-3 sata ujutro kada ljudi idu na posao, na faks...i navečer kada se vraćaju!

Sreo sam prijatelja koji je inače redovito išao tim busom, psuje jer su ukinuli taj bus, sad se mora okolo naokolo vozikat tramvajem i presjedat, pješačit...


e to se moze rijesit vracanjem linije zp-mackamama sam sto pametnjakovici u gpp ne zele Twisted Evil

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2009. 21:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ne treba se uznemiravati takvim problemima, koji nastaju zbog stranačkih i političkih interesa, zbog lopova, nesposobnosti kako god... Treba tražiti alternativna rješenja: recimo kupiti si skuter mali, koristiti bicikli, pješačiti više... Ne samo zbog uštede novca, nego i zbog zdravlja, malo usporiti...Ako mi ne pašu linije gpp-a, ako mi ne paše politika gpp-a, a onda ga neću koristiti - što zbog uštede, što iz inata. Isto tako i za INU - stalo povećavaju cijene goriva i vuku nas za nos - a onda ću smanjiti potrošnju goriva, pa vi povećavajte cijene! A kao posljedica poskupljenja goriva raste cijena prijevoza! Kad je ono prvi puta gorivo naraslo na 9 kn, cijene prijevoza u panturistu narasle - karte poskupile za desetke kuna...Pale cijene goriva na stare cijene, cijena karte ostala ista. Ponovo gorivo poskupi - ponovo poskupe karte...i tako svako malo.... Zato više ne putujem Panturistom, nego vlakom - daleko jeftinije i daleko brže!

Meni je sada svejedno što gpp radi, koliko ima buseva, koliko tramvaja, svakih koliko prolazi tramvaj, i kolika je cijena karte i hoće li poskupiti opet. Koristim bicikl i to je to!

Evo, stalno spominjem taj bicikl, ali kad je to potcijenjeno prijevozno sredstvo! A osim toga, volim alternativna, besplatna i jednostavna rješenja - recimo linux ubuntu umjesto windowsa! Mnogi će se iznenaditi ali linux je zapravo bolji, jednostavniji, brži, sigurniji od windowsa - a bespla! A firme troše novac na windowse i komercijalni softwer...Baš me zanima što koriste u gpp-u!?

Skrenuo sam s teme,ali u dobroj namjeri... Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: