Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nezaposleni: Besplatnu kartu plaćamo 50 kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65861
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2009. 14:45 
Naslov:  Nezaposleni: Besplatnu kartu plaćamo 50 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od 1. rujna GPP naplaćuje gradski prijevoz prema novim cijenama na temelju tarife u zonskom sustavu, a ne prema prijeđenim kilometrima. Među novinama je visina mjesečne karte za nezaposlene čija stvarna cijena za vožnju u 1. zoni stoji 230 kuna, a u 2. zoni 250 kuna.

S obzirom na to da prijevoz nezaposlenih subvencionira Grad sa 180, odnosno 190 kuna, za mjesečnu kartu putnik treba platiti 50 ili 60 kuna. Brojni, među 6.872 nezaposlena, čuli su za povlašteni prijevoz misleći da se napokon mogu voziti besplatno, jer su kartu plaćali 10 kuna, ali razočarali su se kada su došli u GPP po “besplatnu butru”.

- Zadnjih godinu dana ne primam naknadu s burze rada. Čime da platim prijevoz? Došla sam na GPP-ovu blagajnu u pothodniku gdje su mi rekli da donesem karton sa Zavoda za zapošljavanje i potvrdu da nemam primanja pa će karta biti besplatna. Kad sam sve prikupila, trebala sam platiti 70 kuna, od čega 20 za izradu karte. To me šokiralo, jer je nelogično dokazati nepostojanje prihoda, a plaćati kartu - kaže Osječanka Nada.

Već deset godina nezaposlena Dušanka Lizačić prima trajnu naknadu za nezaposlene, koja zadnjih godinu dana iznosi 1.046 kuna mjesečno i ogorčena je što mora platiti kartu.

- Nije pravedno da umirovljenik s primanjem do 2.000 kuna plaća prijevoz 20 kuna, a nezaposlena osoba 50 i 60 kuna. Imam 58 godina, 28 godina radnog staža i starosnu mirovinu trebam čekati do 2011. godine, a sin srednjoškolac i ja živimo od 1.046 kuna naknade s biroa. Donijela sam svu dokumentaciju i u GPP-u su rekli da besplatnu kartu imaju oni s naknadom nižom od 500 kuna!? Zar ima i takvih? Meni je 50 kuna bogatstvo, a kad sam ipak htjela to platiti, rekli su mi da mogu kupiti samo radničku kartu za 230 kuna. Potpuno sam šokirana - zaključuje Lizačić.

- Mislili smo na nezaposlene. Cijena prijevozne karte za nezaposlene je snižena i vrlo povoljna, jer je smanjena za 180 kuna i sada stoji 50 kuna. Ako je putnik socijalni slučaj i nalazi se na popisu korisnika socijalnog program Grada koji nam daje popis, vozi se besplatno, jer mu Grad plaća prijevoz. Sada je karta dva i pol puta jeftinija nego u Đapićevo vrijeme, a zašto nije besplatna, pitajte njega koji je ostavio gubitke, kaže direktor GPP-a Igor Medić.

Piše: Nevenka Špoljarić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.09.2009. 14:54 
Naslov:  Re: Nezaposleni: Besplatnu kartu plaćamo 50 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › Sada je karta dva i pol puta jeftinija nego u Đapićevo vrijeme, a zašto nije besplatna, pitajte njega koji je ostavio gubitke[/i], kaže direktor GPP-a Igor Medić.

Piše: Nevenka Špoljarić/Glas-Slavonije.hr


ne mogu vjerovati kakva arogancija i drskost

izgleda da jos malo treba pisati o GPPu kako je u katastrofalnom stanju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.09.2009. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KAKVI PROSERI!!!

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tibit2009
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.09.2009. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što hoćete draga gospodo besplatan pevoz a dijelatnicima gpp-a ukidaju sve moguće čak su ukinuli kuhinju gdje su kupovali za dorzčak

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jean-pierre
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2009. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvarno je katastrofa ovaj novi cjenik. Do sada su nezaposleni plaćali 130 Kn mjesečnu kartu i nitko se nije bunio, ali ovih 50 Kn je stvarno prestrašno i prevršilo je svaku mjeru.
Mislim, tko je ovdje lud?!? Cijena smanjena sa 130 na 50 Kn, a ljudi se bune.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
s1504975
Offline
Ukupno postova: 93
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.09.2009. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A što se nezaposleni trebaju uopce voziti? Ako nemaju posao, ima da sjede kod kuce, a ne oni kao na birou, rade na crno a onda bi se vozili đabe!

Bolje da zaposleni imaju besplatan prijevoz, jer pridonose ovom gradu(citaj placaju porez), a ne kojekakve dangube!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2009. 16:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što više čitam ovakve teme i komentare sve si više mislim...

...ljudi moji napaćeni, ili se vi promijenite i prilagodite ili promijenite vlast. Odlučite se.

A koliko ja čitam statistike, ima se u Hrvatskoj para ko blata. Koja zemlje, primjerice, ima više mobitela po lubanji stanovnika nego Hrvatska... Samo jedan primjer.

Narod se žali da je gladan a troši se nemilo...

Farbajte vi kuhinju a ne mene.

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.09.2009. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s1504975 je napisao/la (Pogledaj post): › A što se nezaposleni trebaju uopce voziti? Ako nemaju posao, ima da sjede kod kuce, a ne oni kao na birou, rade na crno a onda bi se vozili đabe!

Bolje da zaposleni imaju besplatan prijevoz, jer pridonose ovom gradu(citaj placaju porez), a ne kojekakve dangube!


-ma da, ti si izgledaj ovdje najbistriji i najintelignetniji do sada. Evo pljesak Bravo i šaljem kikiriki. Možda je tvoj sljedeći prijedlog da pobugimo sve nezaposlene? Pa i tako ćemo rasteretiti državni proračun jer više neće biti davanja. Izgleda da se ti držiš onog natpisa sa Auschwicha - Arbeit macht frei!- rad oslobađa a svi koji ne rade - metak u čelo. Ali jbga i meci koštaju opet će to netko morat platiti. Ili možda da kao u Kini naplatimo preživjeloj rodbini?

Bolje bi bilo da napdaš one zbog kojih ti ljudi nemaju posla, one kojisu popljačkali već jedanput salvonsko gospodarstvo, a akako su krenuli i drugi puta će. Ili to ili si odi posjetiti KB Osijek, zapadni ulaz, odmah ona zgrada sa desne strane...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porto
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2009. 17:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Donijela sam svu dokumentaciju i u GPP-u su rekli da besplatnu kartu imaju oni s naknadom nižom od 500 kuna!?
Znači ipak postoji besplatna karta za one nezaposlene koji ne primaju nikakvu naknadu ili..manju od 500 kn?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
abrakadabra
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2009. 18:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

porto je napisao/la: ›
Donijela sam svu dokumentaciju i u GPP-u su rekli da besplatnu kartu imaju oni s naknadom nižom od 500 kuna!?
Znači ipak postoji besplatna karta za one nezaposlene koji ne primaju nikakvu naknadu ili..manju od 500 kn?

Ma krivo si shvatila, oni koji imaju ispod 500Kn s biroa imaju pravo na karticu za nezaposlene koja je 50 ili 60Kn ovisno o zoni. Oni koji imaju više nemaju pravo na karticu za nezaposlene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
freedom.fighter
Offline
Ukupno postova: 199
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2009. 18:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Medić raus!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ch0sen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 150
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2009. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja neznam šta vi svi prigovarate ja sma ljepo otišao na biro uzeo potvrdu da nemam primanja veća od 500Kn otišao u GPP i mjesečna butra me izašla sveukupno 70kn evo stalno se zovikam i sve šljaka..kako ljudi jedu govna pa to je neviđeno!

_________________

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mikka
Offline
Ukupno postova: 95
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.09.2009. 23:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s1504975 je napisao/la: ›
A što se nezaposleni trebaju uopce voziti? Ako nemaju posao, ima da sjede kod kuce, a ne oni kao na birou, rade na crno a onda bi se vozili đabe!

Bolje da zaposleni imaju besplatan prijevoz, jer pridonose ovom gradu(citaj placaju porez), a ne kojekakve dangube!


Ajde da tebi tako inteligentnom nešto objasnim. U Gradu imaš recimo izvanredne i redovne studente. Redovni studenti imaju pravo na studentsku kartu. Izvanredni koji rade plaćaju radničku. A VEĆINA izvanrednih studenata niti radi, niti (logično) ima pravo na studentsku kartu. I takvom studentu je karta za nezaposlene jedina opcija ( znaš, studenti idu na predavanja svaki dan pa im treba mjesečna karta) . Jasnije?!?!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zbunjena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Lokacija: OSIJEK
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.09.2009. 23:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a uuuu studenti inzvaredni koji ce cijeli zivot studirat njima je potrebno kakve gluposti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mikka
Offline
Ukupno postova: 95
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.09.2009. 1:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zbunjena je napisao/la: ›
a uuuu studenti inzvaredni koji ce cijeli zivot studirat njima je potrebno kakve gluposti


Tko to studira cijeli život?? Informiraj se malo bolje, izvanredni studenti su u prosjeku uspješniji od redovnih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: