Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Repriza koncerta 'Bum! Tres! LIPA Ples' HPD Lipa 24. rujna - vrata se otvaraju u 19:20!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65890
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.09.2009. 11:36 
Naslov:  Repriza koncerta 'Bum! Tres! LIPA Ples' HPD Lipa 24. rujna - vrata se otvaraju u 19:20!
24.09.2009. 20:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatsko pjevačko društvo „Lipa“ Osijek u četvrtak 24. rujna 2009. godine, s početkom u 20:20 sati, u Športskoj dvorani „Jug“ organizira "reprizu" iznimno posjećenog i uspješnog koncerta „Bum! Tres! LIPA Ples“, kojega je premijerno izvelo 7. srpnja u 21:21 sati u sklopu Osječkog ljeta kulture 2009., u dvorištu Rektorata u Tvrđi.

Galerija 031: Repriza koncerta 'Bum! Tres! LIPA Ples'
[Foto: Daniel Antunović][24.09.2009. Športska dvorana "Jug"]

Zbog visokih troškova organizacije, za razliku od koncerta na OLJK-u, kada je ulaz bio besplatan, ovaj put naplaćivale su se ulaznice po cijeni od 20 kuna. No, očito je kako Osječanima i drugim građanima nije bio problem platiti ulaznicu da bi vidjeli ovaj glazbeno-scenski spektakl, odnosno "Lipu" u neuobičajenom pop-rock izdanju. To dokazuje podatak kako su sve ulaznice, koje su u srijedu, 16. rujna, u prodaju puštene na dva pretprodajna mjesta – Klub-galeriji "Magis" i na recepciji Hotela "Central" – rasprodane za manje od jednog dana. Stoga je Upravni odbor "Lipe", u dogovoru s upraviteljem dvorane "Jug", u subotu, 19. rujna, u prodaju pustio ulaznice, za dodatnih 300-tinjak sjedećih i stajaćih mjesta u parteru, koje su također rasprodane za tri sata. Interesa je, po našim saznanjima, bilo za dvostruko više ulaznica, ali nismo mogli prodavati više ulaznica, kako ne bismo prekapacitirali dvoranu. Naglašavamo kako smo od vodstva gradske tvrtke Športski objekti, koja upravlja dvoranom, doznali kako je gotovo 1.600 posjetitelja rekord, odnosno dosadašnja najveća zabilježena posjećenost na nekom događaju u dvorani "Jug"!

U skladu s tim, ali i zbog sigurnosnih razloga, upozoravamo kako će u dvoranu moći ući samo oni s kupljenom ulaznicom, te da ulaznica za prodaju više nema! Što se tiče predstavnika medija, pravo na akreditaciju dobio je po jedan novinar i snimatelj iz svake redakcije. Popis njihovih imena nalazit će se kod redara na ulazu, a potrebno je da svaki akreditirani novinar ili snimatelj ponese osobnu ili "press" iskaznicu, zbog identifikacije. Također, ponovno naglašavamo kako mjesta u dvorani nisu numerirana, ali problema ne bi smjelo biti, jer je ulaznica za sjedeća mjesta prodano točno koliko će biti sjedalica. Vrata dvorane "Jug" otvaraju se točno sat vremena prije početka koncerta, dakle u 19:20 sati.

HPD "Lipa" Osijek obavještava sve zainteresirane da su predviđene ulaznice za pop-rock koncert "Bum! Tres! LIPA Ples" 24. rujna 2009. u športskoj dvorani "Jug" - koje su puštene u srijedu 16. rujna - u pretprodaji rasprodane za manje od jednog dana.

Zbog ovakvog neočekivano velikog interesa, Upravni odbor HPD "Lipa" je s upraviteljem dvorane "Jug" dogovorio tiskanje i prodaju dodatnih gotovo 300 ulaznica za koncert.

Prodaja dodatnih ulaznica za parter-sjedenje po cijeni od 20,00 kuna te parter-stajanje po cijeni od 10.00 kuna započet će u subotu 19. rujna 2009. godine, u 8:00 sati na istim pretprodajnim mjestima - u Klub-galeriji "Magis" (Europska avenija 6) i na recepciji hotela Central.

Molimo Vas da požurite s kupnjom ulaznica, jer su ovo posljednje moguće ulaznice za koncert (bit će iskorišten maksimalni dopušteni kapacitet dvorane), a nitko bez ulaznice neće moći ući na koncert.

Unaprijed hvala na razumijevanju. S radošću Vas išćekujemo na koncertu.

Upravni odbor HPD "Lipa" Osijek

U srijedu, 16. rujna 2009. godine, u 7,30 sati počinje pretprodaja ulaznica za "Bum! Tres! LIPA Ples", pop-rock koncert Hrvatskog pjevačkog društva "Lipa" Osijek i gostiju, koji će se 24. rujna točno u 20,20 sati održati u Sportskoj dvorani "Jug". Ulaznice stoje 20 kuna, sva mjesta su sjedeća, a pretprodaja će se obavljati na dvije lokacije: u Klub-galeriji "Magis" (Europske avenije 6) i na recepciji Hotela Central. Zbog velikoga interesa molimo građane da požure s kupnjom!


Show se nastavlja! Zbog velikog interesa građana i brojnih upita, Hrvatsko pjevačko društvo „Lipa“ Osijek u četvrtak 24. rujna 2009. navečer u Sportskoj dvorani „Jug“ održat će reprizu iznimno posjećenog i uspješnog koncerta „Bum! Tres! LIPA Ples“, kojega je premijerno izvelo 7. srpnja, u sklopu Osječkog ljeta kulture 2009., na glavnoj pozornici u dvorištu Rektorata u Tvrđi.

Podsjetimo, bio je to prvi cjeloviti pop-rock koncert u 133 godine povijesti „Lipe“, na kojemu su članovi zbora, s koreografijama, izveli 20-ak pop-rock hitova legendarnih inozemnih izvođača, kao što su U2, Madonna, Cher, Pink Floyd, Nirvana, The Beatles, Queen, Eurythmics i drugi, uz pratnju benda te goste plesače i vokalne soliste.

Koncert je izazvao nezapamćen interes građana Osijeka i okolice, pa je dvorište Rektorata bilo puno već sat vremena uoči koncerta, a u njega se na koncu uspjelo natiskati maksimalnih više od 1.000 osoba, što je dvostruko više od kapaciteta gledališta, u kojemu ima petstotinjak sjedećih mjesta. Na taj način pop-rock koncert „Lipe“ ostvario je i rekord po posjećenosti događaja u tom prostoru u prvih devet godina Ljeta kulture.

Pola sata uoči koncerta organizatori iz OLJK-a morali su zatvoriti ulazna vrata, jer se u dvorište Rektorata više uopće nije moglo ući, a po procjenama, još je najmanje 1.000 osoba željelo, ali nije uspjelo pogledati i poslušati ovaj glazbeno-scenski spektakl. Cijeli koncert pak održan je u sjajnoj atmosferi. Nije ju uspjela pokvariti niti kiša, koja je pala čak dvaput tijekom nastupa „Lipe“ i gostiju, jer velika većina publike nije željela napustiti gledalište. Mnogi posjetitelji cijela dva sata trajanja koncerta proveli su stojeći, a svi su kraj dočekali na nogama, priredivši izvođačima prave ovacije i pozvavši ih na čak dva bisa.

Koncert je izazvao brojne pozitivne kritike i komentare, kako publike, tako i stručnih osoba, a vodstvu OLJK-a i „Lipe“ stigli su brojni zahtjevi i zamolbe za njegovom reprizom odmah na Ljetu kulture. No, slobodni termini OLJK-a – čijem Organizacijskom odboru i tehnici još jednom zahvaljujemo što su nam omogućili premijernu izvedbu - i dvorišta Rektorata nikako se u srpnju nisu mogli uskladiti sa slobodnim terminima svih 60-ak izvođača (45 članova zbora, prateći bend, vokalni solisti i plesači), pa je HPD „Lipa“ najavilo ponovnu izvedbu ujesen, po završetku sezone godišnjih odmora.

To ćemo i učiniti 24. rujna u SD „Jug“, kako bi, ovaj put bez vremenskih nepogoda, svi koji to žele, mogli doći na koncert i uživati. Naglašavamo da će se izvođači okupiti u punom sastavu, kao 7. srpnja, a i program će biti gotovo jednak. Uz pjevački zbor, pod vodstvom dirigentice prof. Valerije Fischbach i kodirigentice prof. Ozane Tomić ponovno će se predstaviti isti prateći bend: Krešimir Crnković Bibi (gitara), Dario Hleb (bas gitara), Vlatko Gorjup Vlac (bubnjevi) te Vedran Gorjup (klavijature). Posebni gosti su osječki multiinstrumentalist Ivica Murat (saksofon, flauta, udaraljke), vokalni solisti Dubravka Perković Brković i Igor Delač te plesači Športsko-plesne udruge „Feniks“ Osijek. Dvije trećine autorskih zborskih aranžmana raspisao je Vedran Gorjup, a nekoliko aranžmana raspisao je i Damir Marinić, obojica mladi Osječani i „lipaši“. Koncert će ponovno pratiti i video-projekcije, čija je autorica prof. Željka Fuderer-Levak, mlada osječka akademska umjetnica. Podsjećamo, na koncertu će opet, kao solisti ili u duetu nastupiti čak 15-ak članova „Lipe“. Dakle, naglašavamo, ovo je po sudionicima i suradnicima u cijelosti osječki projekt. Koncert 24. rujna održat će se pod pokroviteljstvom Grada Osijeka, a medijski pokrovitelji su Glas Slavonije i Slavonski radio.

Valja istaknuti i kako će se ovaj put naplaćivati ulaznice, po nevelikoj cijeni od 20 kuna. Naime, prihod od ulaznica poslužit će za pokrivanje prilično visokih troškova organizacije koncerta, a i svatko tko kupi ulaznicu siguran je da će ga čekati njegovo mjesto u dvorani „Jug“ te neće morati opet dolaziti sat i pol prije koncerta, kao ljetos. Kapacitet dvorane je oko 1.300 sjedećih mjesta.

Ponavljamo - iznimno nam je žao što mnogi 7. srpnja nisu uspjeli ući u dvorište Rektorata, a ponajviše zbog njih, ali i svih ostalih koji (ponovno) žele doći pogledati i poslušati "Lipu" u zanimljivom i neuobičajenom pop-rock izdanju, organiziramo ovu reprizu. Ujedno ističemo da pozive za gostovanje s ovim koncertom već imamo iz Vinkovaca, Našica, Zagreba i drugih gradova, ali prvi će, naravno, biti - Osijek. Pritom obećavamo da će članovi „Lipe“ 24. rujna publiku dočekati još raspjevaniji i rasplesaniji nego na premijeri. Dođite na „tulum“ i zaplešite s nama!

Za HPD "Lipa" Osijek:
Tomislav Levak, dopredsjednik i glasnogovornik


Zadnja promjena: Redakcija 031; 23.09.2009. 11:59; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruprecht
Offline
Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.09.2009. 11:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moram priznati, moja ekipa i ja jedva cekamo na taj koncert 24.09... Nisam bio 7. srpnja u dvoristu Rektorata, ali sam cuo puno dobroga o tom projektu "Lipe" (uz kritike jedino ozvucenju), koji je bio krcat ljudima, unatoc kisi i grmljavini... U svakom slucaju, treba podrzati nesto tako novo i dobro u gradu... Idem odmah sutra ujutro kupiti ulaznice za ekipu... Idemo plesati i, nadam se, uzivati s DOBRIM ozvucenjem ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slevak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 89
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.09.2009. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
sva mjesta su sjedeća


sumnjam da ćeš se naplesati, ali dobre glazbe i zanimljivih aranžmana neće nedostajati.

_________________
KISIK JE OTKRIVEN TEK 1874. NIJE UTVRĐENO KAKO SU LJUDI PRIJE DISALI.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruprecht
Offline
Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.09.2009. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bio sam danas odmah ujutro kupiti karte za koncert na recepciji Hotela Central, i cini se da sam dobro napravio. Prijatelj mi je upravo javio da je bio oko 13 sati i da ih vise uopce nema u Centralu, gdje su mu rekli kako ih ljudi od jutra kupuju kao ludi... Ima ih navodno jos samo u Magisu... Cini se da bi Lipa mogla rasprodati sve ulaznice za koncert samo za dan-dva... Puna dvorana, i to iskljucivo za osjecki projekt, svaka cast... No, mozda nije ni cudno - jako dobar i zanimljiv program, prihvatljiva cijena ulaznica, odlican odjek koncerta od 7. srpnja na OLJK-u... Neka, barem da je takvih stvari vise, posebno u ovoj recesiji... No, "lipasi", sada kada ste napunili dvoranu - opravdajte nase povjerenje i pokazite se sto bolje mozete.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seven-of-nine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 274
Lokacija: južno od mjesta gdje sjevera nema
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.09.2009. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj,nemoj mi reci da nema karata...jutros sam mislila stati u central i zaboravih. idem sad do magisa...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Petar S
Offline
Avatar

Ukupno postova: 118
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.09.2009. 23:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i meni su rekli da vise nema Sad

_________________
Sloboda je kip u New Yorku ....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seven-of-nine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 274
Lokacija: južno od mjesta gdje sjevera nema
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.09.2009. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja idem!!! i imam stajaca mjesta,pa cu moci baciti cagicu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.09.2009. 2:48 
Naslov:  Re: Repriza koncerta 'Bum! Tres! LIPA Ples' HPD Lipa 24. rujna - vrata se otvaraju u 19:20!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Galerija 031: Repriza koncerta 'Bum! Tres! LIPA Ples'
[Foto: Daniel Antunović][24.09.2009. Športska dvorana "Jug"]

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Petar S
Offline
Avatar

Ukupno postova: 118
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.09.2009. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vrhunski je bilo ... čak su se ljudi i na noge podigli Smile

_________________
Sloboda je kip u New Yorku ....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.09.2009. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Petar S je napisao/la: ›
vrhunski je bilo ... čak su se ljudi i na noge podigli Smile

hm, meni nije bilo baš toliko vrhunski... čak štoviše, dosta mi stvari nije štimalo. istina, ja to gledam s laičkog gledišta, ali, s druge strane, takvi se koncerti i rade za laike, zar ne?

dakle, što mi se nije svidjelo...

prvo i najviše - rasvjeta! rasvjeta je bila iznimno loše napravljena! često je zasljepljivala publiku i onemogućavale gledanje pozornice, a još češće uopće nije osvjetljavala samu pozornicu! bilo je trenutaka kad je pozornica bila u potpunom mraku, a kao je i bila "osvijetljena" to je bilo s nekim mračnim zelenim i žutim svjetlom. zbor, koji nije bio samo pratnja nego zvijezda večeri, je 90% koncerta bio u nekoj polusjeni i uopće nije vizualno dolazio do izražaja. općenito je cijeli koncert bio premračan za nešto što je trebalo biti veselo i poletno!

uz rasvjetu, dojmu prevelike statičnosti pridonosio je i sam zbor. najavljivane su starke, ležernost i čaga, ali toga nije baš puno bilo. malo ljuljanja lijevo-desno i to je uglavnom bilo to (osim par izuzetaka).

zvuk... imam dojam da nije bio dovoljno glasan. čulo se dobro, ali nekako nedovoljno da bi potaklo na kretanje i uživljavanje. da to patetičnije kažem - ulazio je u uši, ali ne i u srce.

tek je levak napravio atmosferu kakvu sam očekivao od cijelog koncerta, šteta što je to bilo tek na zadnjoj pjesmi. samo je i to tonac uprskao, jer se nije potrudio prilagoditi zvuk govoru, pa se govor uopće nije čuo, uz pozadinsku glazbu, pjevanje i pljeskanje.

dakle, na stranu to što su neki solisti bolje a neki lošije iznijeli svoje pjesme i što je zbor dobro pjevao, koncert je bio premračan i prestatičan, a zvuku se nije obratila nužna pažnja.

ukratko, jednostavno sam očekivao nešto više.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seven-of-nine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 274
Lokacija: južno od mjesta gdje sjevera nema
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.09.2009. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni bilo čist okej.ne znam kad sam se tak dobro provela za cenera kuna. imam i ja zamjerke,ali ne trebamo biti oštri,ipak je ovo svojevrstan pilot-projekt Lipe,koja inače ima sasvim drugačiji repertoar. Levaku svaka čast,nisam ni sumnjala...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruprecht
Offline
Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.09.2009. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na premijerni pop-rock koncert Lipe 7.7. u Rektoratu nisam stigao doci, ali sinoc sam bio i meni je zbilja bilo - odlicno!
Prije koncerta, kada sam cuo da je rasprodan, apelirao sam na lipase da se pokazu u sto boljem svjetlu. I moram priznati - zbilja jesu. S Don Quijoteom, koji je lijepo i konstruktivno iznio kritike, slazem se u dvije stvari koje, istina, nemaju veze sa samim zborom - ozvucenje i ton majstor na zalost su varirali od pjesme do pjesme (govor na kraju bio je pomalo nerazgovijetan, na zalost), a rasvjeta je mogla biti PUNO bolja. No, mislim da je to u prvom redu prica o osjeckoj tehnici i nespremnosti na suradnju. Imam dosta prijatelja koji organiziraju slicne stvari, pa znam sto pricam...
No, cini mi se da su se lipasi ipak uspjeli solidno izboriti s tim i priustiti nam koncert za pamcenje. Meni je osobno najljepse bilo vidjeti da koncert nije samo to, vec da ima cijeli glazbeno-scenski koncept - od spektakularnog ulaza uz dobru glazbu, dim i tada efektnu rasvjetu, preko filmica i video-projekcija do zanimljivog kraja, kada clanovi Lipe preuzmu instrumente, a "cistac" s metlom sve prekine.
Cinjenica da je da solisti nisu ujednaceni (gosti su sjajni, posebice Dubravka Perkovic Brkovic), ali svaki je svoj posao odradio barem solidno, a dio njih i izvrsno. Tu najvise mislim na simpaticnog i lezernog "Monty Pythona" i ono dvoje "opicenih" na kraju. Publika se cijeli koncert njihala, smjeskala, pljeskala i klicala, ali je sjedila. Mislio sam da ih nece uspjeti podici na noge, ali jesu, i zato svaka cast.
Izbor pjesama takodjer je jako dobro pogodjen (možda malo još brzih stvari), a bend je odlican, osobito gitarist. Covjek "pojede" gitaru na Pink Floydu... I jako mi se svidjelo sto je "Bohemian Rhapsody", kao meni najbolja rock stvar svih vremena, i jako kompleksna za pjevati i svirati, ostavljena za bis. To je bilo atraktivno.
Malo sam se raspisao, jer sam jos pod dojmom koncerta, pa da zavrsim. Svidja mi se sto se neki zbor, i to bas osjecki, odvazio izvoditi uzivo zbilja legendarne pop-rock stvari. Mislim da to ne radi nijedan zbor u Hrvatskoj, a jos manje da puni sportsku dvoranu s 1.500-1.600 ljudi. Uz male korekcije, ovo moze postati "izvozni" osjecki proizvod. Steta bi bilo da ga ne pokazu i u Zagrebu. A ako ga opet budu izvodili u Osijeku - dolazim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.09.2009. 11:38 
Naslov:  Re: Repriza koncerta 'Bum! Tres! LIPA Ples' HPD Lipa 24. rujna - vrata se otvaraju u 19:20!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja zelim kupiti tu 'lipa' majicu i na taj nacin dati skromni doprinos i podrsku! Da li je to moguce?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: