Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Letovi za Egipat krcati, Zračna luka želi ih još

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65861
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.08.2009. 13:05 
Naslov:  Letovi za Egipat krcati, Zračna luka želi ih još
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako izuzmemo debakl po pitanju odaziva na sezonske letove Croatia Airlinesa za Zagreb, Zračna luka Osijek ovoga ljeta zabilježila je značajan porast zračnog prometa, a najveći prihod donose joj letovi koje su praktički dobili – slučajno.

Naime, popunjenost redovitih tjednih letova za Split (Croatia Airlines) i njemački Frankfurt Hahn (Ryanair) je oko 80 posto, ali s gotovo 100-postotnom popunjenošću znatno prednjače charter letovi za Egipat ponedjeljkom.

- Počevši od 15. lipnja, prema egipatskom ljetovalištu Hurgada, iz Osijeka odletjelo je već deset zrakoplova tipa Airbus 320, egipatske aviokompanije Lotus Air, a gotovo svaki put bili su krcati, s maksimalnih 177 putnika. Za četiri leta u rujnu ostalo je samo nekoliko mjesta pa srpska agencija Spirit Travel i njezini hrvatski partneri već pune i zrakoplov za 5. listopada - zadovoljno ističe Blanka Strahonja, direktorica ZLO-a.

Podsjetimo, tih se iznimno isplativih charter letova Zračna luka “domogla” zahvaljujući sukobu i međusobnoj zabrani letova srpske direkcije civilnog zrakoplovstva s egipatskom. Agencija Spirit Travel, kod koje su brojni turisti već ranije uplatili jednotjedne ili dvotjedne ljetne turističke aranžmane, potom se okrenuo osječkoj Zračnoj luci, te dogovorio da će te turiste prevoziti autobusima do Osijeka, odakle lete za Egipat. Oni osječkom aerodromu donose odličnu zaradu (12 eura aerodromskih taksi po svakom putniku, plus naknada za prihvat i otpremu svakoga zrakoplova), pa smo Strahonju upitali ima li šanse da se ti aranžmani produže i nakon 26. listopada.

- To su ljetni aranžmani. No, budući da je Egipat cjelogodišnja destinacija, već smo kontaktirali agenciju Spirit Travel i izrazili veliku želju da nastavimo suradnju. To sada isključivo ovisi o njima, mogu li te aranžmane popuniti i u jesen i u zimu. Čekamo odgovor - zaključuje Strahonja.

Zrakoplovi za Egipat iz Osijeka polijeću ponedjeljkom, a istoga dana i dovoze putnike iz Hurgade. Na službenoj web stranici Spirit Travel može se vidjeti da 15-dnevni aranžman, put, smještaj i izleti, za egipatska ljetovališta i lječilišta Hurgada i El Guna, stoji od 279 eura naviše, a sedmodnevni već od 229 eura, ovisno u kojem hotelu ste smješteni. U to za hrvatske turiste nisu uključene samo zrakoplovne pristojbe u Osijeku i Hurgadi, a mjesta ima još za letove u listopadu.

Piše: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Goran Flauder/arhiva 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.08.2009. 13:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....pitam se kolika bi popunjenost letova bila da srbi i inače nemaju jeftine aranžmane i da nisu "slučajno" uletili.....cijena hrvatskih turističkih agencija za egipat je od 5 kilji nadalje....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.08.2009. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
već smo kontaktirali agenciju Spirit Travel i izrazili veliku želju da nastavimo suradnju. Čekamo odgovor


Evo "već" su ih kontaktirali.

Nadam se da su već kontaktirali i sve druge turističke agencije, prijevozničke tvrtke, i sve ostale potencijalne korisnike aerodromskih usluga na području šire okolice Osijeka, dakle Hrvatske, BiH, Srbije, Mađarske, a i dalje. Jer što će biti kad jednog dana Srbija i Egipat ne budu u aero-sukobu? Vjerojatno će se nastaviti crpiti novci iz regionalnih proračuna, kao i dosad, da bi mogli reći da imamo sve te aerodrome.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krtica
Offline
Ukupno postova: 47
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.08.2009. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uvedite letove za LONDON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.08.2009. 14:08 
Naslov:  Re: Letovi za Egipat krcati, Zračna luka želi ih još
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › Ako izuzmemo debakl po pitanju odaziva na sezonske letove Croatia Airlinesa za Zagreb,...

[i]Piše: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr


samo ova prva recenica vrijedja inteligenciju prosjecnog citatelja ... ili govori da ljudi koji planiraju letove nemaju mozga u glavi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 31.08.2009. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krtica je napisao/la: ›
Uvedite letove za LONDON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1


+1

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2009. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I jab u Egipat za 300 evrića...

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2009. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sad sam pogledao tu ponudu i kontam da je idući godišnji u Egiptu za mene. Jbt prejeftino je. Većina ponude je all inclusive za 3-3.5 tisuće kuna.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2009. 19:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dajte Dublin iz Osijeka!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.08.2009. 21:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la: › Dajte Dublin iz Osijeka!
Dublin mozes iskombinirati Ryanairom: Osijek-Hahn-Dublin ili Budimpesta-Dublin...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 31.08.2009. 23:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): › Sad sam pogledao tu ponudu i kontam da je idući godišnji u Egiptu za mene. Jbt prejeftino je. Većina ponude je all inclusive za 3-3.5 tisuće kuna.


samo problem je sto je to kod komsija sve rasprodano, kad su krenile spike da ce krenuti sa prijevozom iz osijeka ja zvao i bili su full jer ocito je da mnogi koriste njihove usluge iz RH... nije samo egipat oliko jeftiniji rijec je i o grckoj, i o turksoj... opcenito sva putovanja... ja sam cak dojma da nase agencije od njih uzimaju aranzmane i kod nas ih samo preprodaju po skupljoj tarifi Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2009. 23:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lavic je napisao/la: ›
cane je napisao/la (Pogledaj post): › Sad sam pogledao tu ponudu i kontam da je idući godišnji u Egiptu za mene. Jbt prejeftino je. Većina ponude je all inclusive za 3-3.5 tisuće kuna.


samo problem je sto je to kod komsija sve rasprodano, kad su krenile spike da ce krenuti sa prijevozom iz osijeka ja zvao i bili su full jer ocito je da mnogi koriste njihove usluge iz RH... nije samo egipat oliko jeftiniji rijec je i o grckoj, i o turksoj... opcenito sva putovanja... ja sam cak dojma da nase agencije od njih uzimaju aranzmane i kod nas ih samo preprodaju po skupljoj tarifi Rolling Eyes

A kontam da treba rano bookirati...

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
babilon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.09.2009. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krtica je napisao/la: ›
Uvedite letove za LONDON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
i sta ce i london za 3 putnika ??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
babilon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.09.2009. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da nema linije za Frankfurt nebi ovaj aerodrom u klisi bio otvoren jos 28 godina.
Gastarbajteri su nas opet spasili,i najvise letova i je bilo za Frankfurt,a jos da se otvori Minhen,Studgart bilo bi za sve dobro,od cistacica do pilota,svi zadovoljni.
Samo da podsjetim,u Njemackoj zivi 400 tisuca nasih Hrvata,pa onda racunajte ,nek svaki 4 ide za Osijekx30 eura dobiju se milioni.a ove gluposti za London,Irsku,Urugvaj,Pakistan i ostale destinacije koje nemaju ni kune zarade nevolim ni citat a ne da se uvedu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.09.2009. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

babilon je napisao/la (Pogledaj post): › Da nema linije za Frankfurt nebi ovaj aerodrom u klisi bio otvoren jos 28 godina.
Gastarbajteri su nas opet spasili,i najvise letova i je bilo za Frankfurt,a jos da se otvori Minhen,Studgart bilo bi za sve dobro,od cistacica do pilota,svi zadovoljni.
Samo da podsjetim,u Njemackoj zivi 400 tisuca nasih Hrvata,pa onda racunajte ,nek svaki 4 ide za Osijekx30 eura dobiju se milioni.a ove gluposti za London,Irsku,Urugvaj,Pakistan i ostale destinacije koje nemaju ni kune zarade nevolim ni citat a ne da se uvedu.


...živjela dijaspora!!!!!!!

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: