Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Napokon puštena u promet tramvajska pruga do Bikare [Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.08.2009. 16:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znam da nisu pitali nijednog, zato i pitam.

Baš je super kad imaš cijeli jedan grad da ti bude pješčanik u kojem se možeš igrati. Kao SimCity.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2009. 0:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije li velikim mozgovima ovog foruma palo na pamet da ova pruga još nije gotova. Da će se jednog dana spajati s prugom na zelenom polju ili negdje drugdje. Nije li vam palo na pamet da je tramvaj puno ekonomičniji i ekološki prihvatljiviji prijevoz nego autobusi.

samo pljuvati i pametovati, bez obzira na stranačku i inu pripadnost ...

naravno, kao generali poslije bitke ...

eh da, koji ste vi to fakultet završili kada si date za pravo komentirati stručne poslove oko prometa ???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.08.2009. 0:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bavaria je napisao/la: › eh da, koji ste vi to fakultet završili kada si date za pravo komentirati stručne poslove oko prometa ???

Nismo završili prometni, a očito ni projektanti pruge.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
salva
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2009. 1:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba ukinuti sve tramvaje u Osijeku, jer ionako na svim tim pravcima mogu voziti autobusi.
A vozačima dat internet iznad volana, da vide na ovom forumu koji put je najekonomičniji..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gppterminator
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 26.08.2009. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bavaria....`JEDNOG DANA` hahahahah `JEDNOG DANA spajati....` do onda ni ziv ni mrtav....`JEDNOG DANA CE OSIJEK IMATI I METRO` hahahah `V E L I K I M O Z G U`.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2009. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo vidiš terminatoru da ljudi hvale prugu ... čak im nije niti problem platiti cijenu kako bi ti mogao dobiti svoju plaću ... jednog dana ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2009. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bavaria je napisao/la: ›
eh da, koji ste vi to fakultet završili kada si date za pravo komentirati stručne poslove oko prometa ???


ja sam doktorirao na pošumljavanju kaštelanskog zaljeva...nego da se vratim na temu...pruga je mogla otići trpimirovom prema evropskoj i spojit se na postojeću...ali neeeeeee

morali su produžit novom divaltovom da se građani malo voze kroz prirodu...

pa tamo treba niknut novo naselje izveđu divaltove i obilaznice...koji su vlasnici zemljišta...zamisli slučajnosti...uspješni "osiječki" "poduzetnici" i baš se pitam zašto pruga ide na vinkovačku...

a još nešto...zašto se nitko ne pita zbog čeg je pruga sa sjeverne strane a ne s južne...
pa sa sjeverne već ima objekata i stanara...a južno je ravnica...Wink

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.08.2009. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

beziljy je napisao/la (Pogledaj post): ›
ja sam doktorirao na pošumljavanju kaštelanskog zaljeva...nego da se vratim na temu...pruga je mogla otići trpimirovom prema evropskoj i spojit se na postojeću...ali neeeeeee


svaciceva bi bila jos bolje rjesenje ... cca 950 m do stare pruge i ima dosta mjesta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2009. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
beziljy je napisao/la (Pogledaj post): ›
ja sam doktorirao na pošumljavanju kaštelanskog zaljeva...nego da se vratim na temu...pruga je mogla otići trpimirovom prema evropskoj i spojit se na postojeću...ali neeeeeee


svaciceva bi bila jos bolje rjesenje ... cca 950 m do stare pruge i ima dosta mjesta


nebi baš...problem je kod samog spoja divaltove i svačićeve...al je isto dobar primjer

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.08.2009. 16:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da sam negdje pročitao da se pruga na Divaltovoj treba spojiti s prugom na Gupčevoj tamo negdje iza šećerane i INE kod medicinske škole. Navodno je u planu nekakav spojni most. Inače, najbliži spoj tih dvaju pruga bi bio Huttlerovom.
No trebalo bi možda razmotriti opciju da se pruga produži do kraja Divaltove te da se zaokruži cijela industrijska zona (Žito, Kruna, Gradnja, Zubak, HEP, MIO, Benetton, Pivovara...) i tek onda spoji s Gupčevom kod Lidla. Ta opcija je vjerojatno najskuplja.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2009. 19:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaboravljate u tim svojim kalkulacijama da osim tramvaj spomenutim pravcima prometuju i obična vozila. ubacivanje tramvaj na Svačićevu ili Trpimirovu zahtjevalo bi još veće radove (podvožnjak/nadvožnjak) nego što su to sad napravili.a koliko bi nas tek to onda koštalo...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gppterminator
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.08.2009. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koju placu Bavaria? hahahahah..GPP nezivi od prodaje karata nego od subvenciranja grada...pa u dugu smo 70 mil kuna radi HSPovih zaduzenja...Ta pruga je SILNO bila potrebna da se `dobiju izbori`,ali malo se zaj*bo Dapic,jer cijela Divaltova je glasala protiv njega...Idi redom i pitaj ljude koji zive uz prugu kako je njima `pametnjakovicu jedan` pa ces dobiti samar od njih.A gosp.Medic nece dugo biti ovdje jer su mu se izjalovili planovi,nije ni on jadan kriv...Ni takav `ekonomski guru` poput njega nemoze iscupat firmu iz shita,jer su ovi degeni iz HSPa sve pokrali......a najgore od svega sto i dalje drzi odgovorne ljude na istim radnim mjestima....al nece dugo....ko visoko leti......pozdrav svim napacenim radnicima GPP-a.Prebrodit cemo mi i ovu krizu i stati ponovo na noge sa ili bez tog Medica....on je tu mjesec dana a mi smo tu desetljecima i bit cemo do mirovine a ON nece i jos ce se promijeniti 10 diretkora sto losih sto dobrih......A sto se tice pruge,TO CE VRIJEME POKAZAT dal je ona PROFITABILNA! ako bude profitabilna ko linija OS-BIZOVAC onda smo u dicku......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.08.2009. 9:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bavaria je napisao/la (Pogledaj post): ›
eh da, koji ste vi to fakultet završili kada si date za pravo komentirati stručne poslove oko prometa ???


za komentiranje te pruge ne treba fakultet. dovoljan je zdrav razum i natruha logike.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.08.2009. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › zaboravljate u tim svojim kalkulacijama da osim tramvaj spomenutim pravcima prometuju i obična vozila. ubacivanje tramvaj na Svačićevu ili Trpimirovu zahtjevalo bi još veće radove (podvožnjak/nadvožnjak) nego što su to sad napravili.a koliko bi nas tek to onda koštalo...


mda...
bolje i da su veći radovi al da se napravi kako treba...podvožnjak/nadvožnjak nije nikakav problem jer ako se rješilo na vinkovačkoj može i u trpimirovoj...

ja sam osobno mišljenja da se i neki radovi naprave skuplje (kvalitetnije) nego da budu jeftiniji i traljavi pa nas sanacija na kraju ispadne mnogo skuplja nego da smo u startu platitli skuplju (kvalitetniju) varijantu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.08.2009. 18:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

beziljy je napisao/la: ›
podvožnjak/nadvožnjak nije nikakav problem jer ako se rješilo na vinkovačkoj

to je bilo u neko drugo vrijeme kad su se gledali dugoročniji interesi građana i imala se vizija razvoja grada.današnji "vladari" razmišljaju samo od izbora do izbora a što će ostati iza njih i po čemu ih će se pamtiti ih manje zabrinjava.
danas su sposobni riješiti probleme u gradu tako da njihovo rješenje izazove još 10 novih problema njihovim nasljednicima i građanima.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: