Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



GPP: Zonski sustav naplate i novi cjenik

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65827
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.08.2009. 13:56 
Naslov:  GPP: Zonski sustav naplate i novi cjenik
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od 1. rujna 2009. GPP uvodi nekoliko bitnih novina u odnosu na dosadašnje poslovanje, i to kako slijedi:

· Cijene pojedinačnih vožnji (vrijednosna kartica) vraćaju se na zonski sustav (jedinstvena cijena prijevoza u cijeloj zoni), a ne izračunava se više prema prijeđenim kilometrima. Mjesni odbor Sarvaš se premješta iz III. u II. zonu.

· Jednokratne karte plaćene u vozilu povoljnije su, te umjesto 12 kn iznose 10 kn za I. zonu i umjesto 14 kn iznose 12 kuna za drugu zonu.

· Kada se korisnik vozi unutar jedne općine ili zone primjenjuje se cijena od 8 kn na vrijednosnoj kartici odnosno jednokratna karta 10 kn.

· Sustav naplate (vrijednosne i personalizirane kartice, prijava i odjava na validatorima) ostaje isti.

· Umirovljeničke mjesečne kartice za umirovljenike s primanjima manjim od 3.000 kuna povoljnije su od 60 kuna do 120 kuna u odnosu na punu cijenu umirovljeničke karte.

· Mjesečna kartica za nezaposlene povoljnija je za 80 i 90 kuna te sada iznosi 50 i 60 kuna.

· Uvodi se „65+ kartica“ za građane starije od 65 godina s područja grada Osijeka.

· Cijena mjesečne „65+ kartice“ iznosi 20 kuna u I. zoni i 30 kuna u II. zoni.

· Novina u Cjeniku su i popusti na količinu za tvrtke koje će za svoje radnike ugovoriti kupovinu općih kartica:
- tvrtke koje za svoje djelatnike ugovore između 40 i 300 općih mjesečnih kartica ostvaruju popust od 20%,
- tvrtke koje za svoje djelatnike ugovore više od 300 općih mjesečnih kartica ostvaruju popust od 30%.

· Pojedine općine sufinancirat će karte za svoje sugrađane sukladno posebnim ugovorima s GPP-om.

S 1. rujnom 2009. ukidaju se SVE počasne kartice koje je GPP izdao.

Cjenik (klik na sliku za uvećanje)



Zonski sustav (klik na sliku za uvećanje)



Izvor: GPP Osijek
Foto: cacan [arhiva031]



Nakon pet mjeseci primjene GPP-ovog cjenika gradskog i prigradskog prijevoza, novo poslovodstvo Gradskog prijevoza putnika Osijek na čelu s mr. sc. Igorom Medićem najavljuje korekcije tarifnog sustava i vraćanje staroga cjenika prije uvođenja butri. S predloženim promjenama vraćanja zonskog sustava naplate, ukidanjem plaćanja prijevoza po kilometru i drugim novinama suglasio se gradski Odbor za praćenje i pružanje javnih usluga potrošačima, a GPP još čeka odluku gradonačelnika Krešimira Bubala. Prodaja karata za rujan počinje 25. kolovoza i odobrenje cjenika može biti najkasnije idući ponedjeljak. Prema novome, Osječani bi se gradom vozili za 8 kuna, vožnja u prigradskim osječkim naseljima u 2. zoni stajala bi 9 kuna, dok bi prijevoz za nezaposlene pojeftinio, a osječki umirovljenici bi, ovisno o visini mirovine plaćali prijevoz najviše 110 kuna mjesečno.

- "O predloženom tarifnom sustavu članovi Odbora ne odlučuju nego razmatraju, savjetuju i predlažu u svrhu zaštite korisnika prijevozne usluge. GPP-ov prijedlog djelomice je socijalno osjetljiv, a umirovljenici bi snosili dio prijevoznoga troška u okviru imovinskog cenzusa, što je i pravično. Jeftiniji bi prijevoz bio za nezaposlene i stajao bi 50 kuna u 1. zoni, te 60 kuna u 2. zoni, jeftiniji i za studente, a cijena učeničke karte ostaje 55 i 60 kuna mjesečno. Kolega u Odboru iz Udruženja stanara Grada Osijeka osvrnuo se na sufinanciranje prijevoza studenata i socijalno ugroženih građana. Odbor je suglasan sa svim smanjenjima prijevoznih troškova građana, posebno vodeći računa o građanima s nižim primanjima, odnosno nezaposlenima", pojašnjava članica Odbora Vlasta Radaković, savjetnica u Udruzi za zaštitu potrošača "Potrošač".

- "Predloženi tarifni sustav ne znači poskupljenje nego vraćanje staroga cjenika prije primjene butri i zonskog sustava u kojemu više ne postoje tri zone, nego dvije", ističe GPP-ov direktor.

Prema predloženom umirovljenici u kategoriji +65 plaćali bi mjesečnu kartu 20 kuna, a jedino bi se besplatno vozili umirovljenici s mirovinom do 1.000 kuna. Ostali umirovljenici mlađi od 65 godina s mirovinom od 1.000 do 2.000 kuna plaćat će 20 kuna, s mirovinom od 2.000 do 3.000 plaćat će 50 kuna, a 110 kuna oni s mirovinom iznad 3.000 kuna.

Autor: Nevenka Špoljarić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kišni čovjek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.08.2009. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... kako bi neki rekli kazem i ja sada - sto sam se vozio, vozio sam se ... sada vise necu ... novi sustav naplate mi je odgovarao jel dokle ja idem iznosilo mi je 5 kuna ili cak i manje ... a osam maltene je dupla cijena ... auto je opet isplativiji ...

_________________
... svatko ima pravo da slobodno živi nesmiju se tlačiti koji nisu krivi ; sloga mir i ljubav blagoslov su pravi ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debelodjubre
Offline
Ukupno postova: 128
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.08.2009. 15:02 
Naslov:  Re: GPP: Vožnja jeftinija za studente i nezaposlene, ali ne i za učenike
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidi kako to Glas Slavonije prenese, znači po njima će biti još jeftiniji prijevoz nego dosad. Zamisli ,a to što cijena skače na 8 u 1. i 9 u 2. zoni, to ćemo prešutiti. Dosad se 95 % građana vozilo 4 km i manje, to ih je izašlo 5 kuna i manje, sada će 8 i 9. Ali to je pojeftinjenje. Ili kako to vrhunski stručnjak Medić kaže, to nije poskupljenje nego vračanje na staro, bravo, vrhunski odgovor. Poskupili prijevoz, komunalije i vodu digli 10 % , čestitam osječani. Dobar Glavaš nema šta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
redlady6
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8
Lokacija: prva do komšije...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.08.2009. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma nek se ja vozim još u rujnu za bespla... a za 10. će bit red napokon kupiti bajs Smile

_________________
Postoje ljudi koji vam izvade srce i postoje ljudi koji ga vrate na mjesto. Zbog onog tko nam ga izvadi ostatak zivota provedemo trgajuci drugima njihova srca. Jer moramo nekako ostati zivi.
Elizabeth David
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puckooo
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.08.2009. 19:16 
Naslov:  Re: GPP: Zonski sustav naplate i novi cjenik
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

opet imamo gradski prijevoz penzionera..............nazalost

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sedmi_patuljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 94
Lokacija: Tamo daleko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.08.2009. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dokle će u Hrvatsko trajati ta suluda nekonzistentnost, donose se zakoni koji se ubrzo ukidaju, mijenjaju se pravila pa se onda vraćaju na staro, i tako stalno...to je suludo...očito ljudi koji nas vode nisu tome dorasli

_________________
Sultan od Bruneja
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eyeGuard
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.08.2009. 19:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aha dat ću 90 kn za mjesečnu ^^

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
abcd
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.08.2009. 19:57 
Naslov: Bad ! Re: GPP: Zonski sustav naplate i novi cjenik
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Onda mi je jeftinije taksi unajmit... bar cu se vozit u kakvom takvom autu, u busevima u kojima se mi vozimo neki nebi ni stoku prevozili, a kamoli ljude. Sramota. Samo cu to rec. Jedva cekam da odem iz Osijeka, ma bilo gjde.. bit ce bolje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.08.2009. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne bi se baš složio, novi busevi su sasvim oke

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
abcd
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.08.2009. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): › ne bi se baš složio, novi busevi su sasvim oke


da, za nove buseve nemam nikakav prigovor, ali obrati paznju na ove koji ide za Bilje, Dardu, Ivanovac, Laslovo i ta okolna mjesta.. pa ces vidjet na sta mislim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lucy
Offline
Ukupno postova: 22
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.08.2009. 22:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije mi jasno zašto studentska mjesečna karta košta 90kn, a učenička 50kn (za prvu zonu). Zašto ne bi bila ista cijena i studentske i učeničke?

_________________
''Shoot for the moon. Even if you miss it you will land among the
stars''. Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puckooo
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.08.2009. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trebalo bi i osijek proglasit podrucjem posebne drzavne skrbi . mislim da smo vec sve uvjete ispunili odavno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.08.2009. 0:57 
Naslov:  Re: GPP: Vožnja jeftinija za studente i nezaposlene, ali ne i za učenike
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debelodjubre je napisao/la (Pogledaj post): › Vidi kako to Glas Slavonije prenese, znači po njima će biti još jeftiniji prijevoz nego dosad. Zamisli ,a to što cijena skače na 8 u 1. i 9 u 2. zoni, to ćemo prešutiti. Dosad se 95 % građana vozilo 4 km i manje, to ih je izašlo 5 kuna i manje, sada će 8 i 9. Ali to je pojeftinjenje. Ili kako to vrhunski stručnjak Medić kaže, to nije poskupljenje nego vračanje na staro, bravo, vrhunski odgovor. Poskupili prijevoz, komunalije i vodu digli 10 % , čestitam osječani. Dobar Glavaš nema šta.

čista petica Bravo

redlady6 je napisao/la: ›
ma nek se ja vozim još u rujnu za bespla... a za 10. će bit red napokon kupiti bajs Smile
nije bajs bas za po kišu i po snijegu. Mene najviše taj problem brine osijek031.com smile

puckooo je napisao/la: ›
trebalo bi i osijek proglasit podrucjem posebne drzavne skrbi . mislim da smo vec sve uvjete ispunili odavno.

osijek mi više liči na jednu veliku lijepo ugođenu prčvarnicu di ne znaš ko' jebe ko' plaća. božemprosti. :->o=

Citat: ›
GPP

osijek031.com smile Sranje osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vicencos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.08.2009. 10:03 
Naslov:  Re: GPP: Zonski sustav naplate i novi cjenik
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi koji mogu na bic pa da vidiš kondicije i uštede na vremenu i novcu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nooky
Offline
Ukupno postova: 120
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.08.2009. 11:52 
Naslov:  Re: GPP: Zonski sustav naplate i novi cjenik
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka cast gosp.Medicu, stvarno ste pokazali da ste vrhunski menadžer! Za izvadit firmu iz minusa povecanjem cijena usluga stvarno treba imat veliko znanje i jos vece skole!!! Najbolje od svega mi je njegov argument da ljudi varaju s butrama tako da se odjave vec na sljedecoj stanici! A kontrola, zasto ona sluzi?! Ja se dosta vozim busom i od 10 voznji jednom vidim kontrolu, sta ti ljudi rade?! Do kad ce se u ovoj usranoj drzvi kaznjavat posteni zbog lopova?! Svaka cast nova snago tomislavgrada...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: