Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Trgovci strahuju od inspektora s misterioznim detektorima dima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65693
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2009. 8:06 
Naslov:  Trgovci strahuju od inspektora s misterioznim detektorima dima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trgovine su u užem središtu grada uglavnom prazne, a čim i posljednju mušteriju isprate iz trgovine, na ulicu izlaze i trgovci, sjedaju na stube ispred ulaza i pale cigarete. Sve do jednog zastrašila je glasina zbog koje se u trgovini ne usuđuju čak ni mirisne štapiće upaliti. Naime, među trgovačkom se branšom pronijela nepotvrđena vijest da gradom kruže inspektori s uređajima kojima utvrđuju u kojoj se trgovini ne poštuju zakonske odredbe o nepušenju, a navodno taj uređaj čak i nekoliko sati nakon pušenja može izmjeriti je li u prostoru gorjela cigareta. U Zavodu za unaprjeđivanje sigurnosti Osijek stručnjaci sumnjaju da postoji mobilni uređaj koji bi mogao očitati koncentraciju nusprodukata što nastaju gorenjem cigarete. Kemičar Ivan Viljetić kaže da on nije čuo za instrument koji bi na terenu mogao razotkrivati pušače. Nekoliko cigareta popušenih u prostoriji od tridesetak kvadrata stvara mikrogramske koncentracije koje bi se mogle očitavati u laboratorijima na mnogo osjetljivijim uređajima. Postoji infracrveni fotospektrometar koji u laboratorijskim uvjetima može utvrditi koncentraciju kemijskih spojeva ili nikotina u zraku. No za precizna mjerenja valja uzeti uzorak "sumnjivog" zraka.
Viljetić kaže da se zrak uzima posebnim uređajima i crpkama koje usisavaju zrak u boce ili vrećice poput onih koje služe za spremanje mesa u zamrzivače ali koje imaju ventil.

- "Jedna ili dvije popušene cigarete u trgovini prosječne veličine, 50 kvadrata, toliko je malo da se i ne osjeti njuhom. A tko može dokazati da je pušeno unutar lokala. Ako i postoji takav uređaj, svojevrsni spektrometar, kako će se dokazati da koncentracija onoga što mjeri nije došla izvana"
, kaže Viljetić.

Autor: D. Pejić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.08.2009. 8:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tzv. babaroge

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PowerPuff
Offline
Avatar

Ukupno postova: 303
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.08.2009. 10:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iskorjenimo pušenje iz ljudske rase.
Umjesto ljudi postavimo holograme na prodajna mjesta. Neke zgodne striceke koji ce mi reci kako imam supika guzu svaki put kad dodjem kupiti traperice osijek031.com smile


Stvarno, ne vidim svrhu ovakve krajnosti..

_________________
Beware of the Powerpuff
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.08.2009. 10:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Naime, među trgovačkom se branšom pronijela nepotvrđena vijest da gradom kruže inspektori s uređajima kojima utvrđuju u kojoj se trgovini ne poštuju zakonske odredbe o nepušenju, a navodno taj uređaj čak i nekoliko sati nakon pušenja može izmjeriti je li u prostoru gorjela cigareta"

...a onda je svizac zamotao čokoladu....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PowerPuff
Offline
Avatar

Ukupno postova: 303
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.08.2009. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a, patkica vlatkica Smile

_________________
Beware of the Powerpuff
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2009. 10:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sadržaj ovog teksta je otprilike vjerojatan kao priča da gradom vreba deda mraz koji velikim dildom lupa ljude po glavi.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Miss K
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.08.2009. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
sadržaj ovog teksta je otprilike vjerojatan kao priča da gradom vreba deda mraz koji velikim dildom lupa ljude po glavi.


osijek031.com smile E ovo bi bome rado voljela vidjeti.

_________________
I'll rise, but I refuse to shine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2009. 16:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"uređajima kojima utvrđuju u kojoj se trgovini ne poštuju zakonske odredbe o nepušenju, a navodno taj uređaj čak i nekoliko sati nakon pušenja može izmjeriti je li u prostoru gorjela cigareta."

SUPER! ja sam za to da se zakoni postivaju sto se tice ovoga, no ne vjerujem u ovo. danas vise nego ikad mi se gade osobe koje se apsolutno nice ne odricu, koje nemaju ni mrve kulture kada je u pitanju zakon (sada pricamo o ovo za pusenje, al mogli bi reci za sve) i koji su total balkanci koji zive po sistemu "ma boli me k.... ko meni sta moze" i sl.

dakle... zao mi je bilo sto mi je mob bio van dohvata, a nisam imala digitalac danas. na OMV pumpi, preko puta lidla, gospodicna lijepo dočerana, mini bela suknjica i ljubicasta majica, nabila frajla cvoke i ko prava plavusa ZAPALILA CIGARETU. alooooooooooo na bezni, ljudi se snebdivali, nisu vjerovati mogli, komentirali, znakova na sve strane cak i za mobitele, ONA ZENA PUSI. u nevjerici nisam mogla sebi doci da ima ovoliko budala po gradu, i ne nema to veze sto je plavusa, za ovo stvarno trebas biti kretencina svoje vrste....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
haniball
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.08.2009. 8:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pop-ap-teta je napisao/la: › "uređajima kojima utvrđuju u kojoj se trgovini ne poštuju zakonske odredbe o nepušenju, a navodno taj uređaj čak i nekoliko sati nakon pušenja može izmjeriti je li u prostoru gorjela cigareta."

SUPER! ja sam za to da se zakoni postivaju sto se tice ovoga, no ne vjerujem u ovo. danas vise nego ikad mi se gade osobe koje se apsolutno nice ne odricu, koje nemaju ni mrve kulture kada je u pitanju zakon (sada pricamo o ovo za pusenje, al mogli bi reci za sve) i koji su total balkanci koji zive po sistemu "ma boli me k.... ko meni sta moze" i sl.

dakle... zao mi je bilo sto mi je mob bio van dohvata, a nisam imala digitalac danas. na OMV pumpi, preko puta lidla, gospodicna lijepo dočerana, mini bela suknjica i ljubicasta majica, nabila frajla cvoke i ko prava plavusa ZAPALILA CIGARETU. alooooooooooo na bezni, ljudi se snebdivali, nisu vjerovati mogli, komentirali, znakova na sve strane cak i za mobitele, ONA ZENA PUSI. u nevjerici nisam mogla sebi doci da ima ovoliko budala po gradu, i ne nema to veze sto je plavusa, za ovo stvarno trebas biti kretencina svoje vrste....
Uspio sam se ukljuciti u forum. Mislim da bi moglo biti jednostavnije.
Zivim vani vise od cetrdeset godina i obisao sam dvije trecine nase kugle. Prije mnogo godina konobar u Japanu, pa na moje iznenadjenje odmah poslije u Zagrebu, notirao je narudjbu kompjuterski. Tehnika ponekad izaziva odredjene predrasude pa i divljenje. Citam o nagadjanju o ljudima sa instrumentima za mjerenje dima ili pitaj boga cega i ne znam sto da mislim. Tesko mi je pronaci nivo kojem bi takva nagadjanja odgovarala. Onda se prisjetim drugih dogadjanja u nas. Bivsi gradonacelnik naprimjer i mislim da nista nije nemoguce u ovome carstvu zla kako je pokojni Regen slicne destinacije nazvao..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: