Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U Gradu otkaz ugovora zaposlenima na određeno

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2009. 19:32 
Naslov:  U Gradu otkaz ugovora zaposlenima na određeno
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nova sistematizacija radnih mjesta u Gradu bit će gotova u rujnu, a njome će biti značajno smanjen broj radnih mjesta u gradskoj upravi.

- "Otkazi su već započeli i svima koji imaju ugovor na određeno vrijeme nakon njegova isteka zahvaljujemo. Također smo dijelu radnika smanjili koeficijente u skladu s njihovim radnim mjestima, a usmjeravom se i prema djelatnicima koji su nekoliko godina pred mirovinu. Naime, Grad i gradska poduzeća ponudit će djelatnicima pred mirovinu otpreminine. No, detaljna analiza bit će gotova sljedeći mjesec" - kaže gradonačelnik Krešimir Bubalo.

Inače, Grad ovaj mjesec još nije isplatio ni plaće svim institucijama i tvrtkama koje žive od gradskog proračuna, poput Hrvatskog narodnog kazališta, Gradskih galerija, ali i gradskih komunalnih tvrtki.

- Osobni su dohoci u Kuhačevoj 9 isplaćeni do 10. u mjesecu kako bi se ispoštovao kolektivni ugovor, a za ostale još skupljamo novce. Prošli tjedan nam je porezna uprava "skinula" šest milijuna kuna s računa, kako bi naplatila povrat poreza. Protekla dva tjedna nismo ništa plaćali, kako bismo skupili novac bar za dio plaća - priča Bubalo.

Da je racionalizacija shvaćena vrlo ozbiljno potvrđuje i sljedeći detalj. Naime, Bubalo je ukinuo pretplatu na gotovo sve novine u Gradu.

- "Mora se štedjeti na svemu. Naime, kada sam došao primali smo 30 primjeraka jednih dnevnih novina i smanjio sam to na samo jedan. No, nije stvar samo u štednji već i u radu jer sada zaposleni u Kuhačevoj 9 više nemaju vremena za čitanje novina nego moraju raditi" - zaključuje Bubalo.

Dolaskom novog gradonačelnika u Kuhačevu 9 navodno su naglo prestala i kašnjenja, ali i raniji odlasci s posla.

- "Nema više kašnjenja, trebalo bi vidjeti kakva je milina dolazaka i odlazaka s posla sada. Djelatnici znaju da u slučaju kašnjenja slijedi opomena pred otkaz. Svi mi živimo od novca poreznih obveznika i ne možemo si priuštiti nerad i kašnjenje", rezolutan je Bubalo.

Autor: Nefreteta Zekić/Glas Slavonije.hr
Foto: cacan [arhiva031]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crueella
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2009. 19:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast, ako je to stvarno sve tako?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stipe2
Offline
Ukupno postova: 51
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.08.2009. 20:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bubalo, vidim da drzis do kolektivnog ugovora! Drzi li se tvoj pulen u Vodovodu isto tako kolektivnog? Ako si ga postavio, pobrini se da radi kako treba! Okani se misljenja Bosanca, on vise nije Hrvat (bio je samo kada je imao materijalne i financijske koristi)!

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2009. 20:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

'Bubalo je ukinuo pretplatu na gotovo sve novine'.
Pretpostavljam da je veleuvaženi Glas Slavonije bio izuzet od ove redukcije!

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.08.2009. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to su jos komunisticke metode 'stednje' i zastrasivanja.

1. natjerati sluzbenike da sjede u sobi 8 sati, ne znaci da ce oni i raditi. Postoje drugi nacini kako bi ih se motiviralo za rad i vecu efikasnost.

2. otpustanje radnika i ukidanje pretplate na dnevne novine je samo kap u moru financijskih izdataka.
svi ti radnici idu na biro i postaju socijalni slucajevi za koje opet svi mi porezni obveznici izdvajamo i placamo.

meni ovo vise lici na igranje velikog direktora, nego na neko ozbiljno i strucno rukovodstvo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2009. 1:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
to su jos komunisticke metode 'stednje' i zastrasivanja.

1. natjerati sluzbenike da sjede u sobi 8 sati, ne znaci da ce oni i raditi. Postoje drugi nacini kako bi ih se motiviralo za rad i vecu efikasnost.

2. otpustanje radnika i ukidanje pretplate na dnevne novine je samo kap u moru financijskih izdataka.
svi ti radnici idu na biro i postaju socijalni slucajevi za koje opet svi mi porezni obveznici izdvajamo i placamo.

meni ovo vise lici na igranje velikog direktora, nego na neko ozbiljno i strucno rukovodstvo.
Hehe samo promtram komentare. Nama nikad ništa ne valja. Ne valja ako ima previše zaposlenih, treba skresati lijenčine koje su dobile posao preko kuma, strica, strine... Ne valja ako se takvih rješava.
Sve je to zavjera. CIA snajka, CIA...osijek031.com smile

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
astec
Offline
Ukupno postova: 210
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2009. 1:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A sad je počeo uvoditi diktaturu po pitanju radnog vremena? Dok je bio Župan određena osoba (čitaj od samog bubala zaštičena Very Happy) je odlazila dva puta tjedno u 12.00 sa posla u protokolu Županije kako bi stigao na predavanja koja je držao u ugostiteljskoj školi? Da li je dobio opomenu pred otkaz ? naravno da nije Very Happy - da li je dobio manju plaču zbog toga? Pa naravno da nije Very Happy Very Happy. Ne brinite i dalje će njegovi HDSSB-ovci moći što god hoće, a kažnjavani će biti samo oni koji nemaju njihovu iskaznicu

_________________
Nemojte tako - pa Strijelac je neutralan Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.08.2009. 3:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bravo....

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2009. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

astec je napisao/la: ›
A sad je počeo uvoditi diktaturu po pitanju radnog vremena?


Što Hrvat sve nije u stanju izmisliti da bi opravdao bježanje sa preskupo plaćenog javnog posla, na teret poreznih obveznika. Diiktatura radnog vremena, hehe, zaista nevjerojatno.

Ja bih ovakvima odmah otkaz, jer sama činjenica da netko tako razmišlja govori nam da ta osoba nije za posao službenika. Ako je nekom zahtjev da se na poslu boravi u zadanom radnom vremenu diktatura, onda se tu više nema o čemu pričati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
astec
Offline
Ukupno postova: 210
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2009. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O vidi, i Felt se vratio sa godišnjeg Very Happy. Pa dobrodošaonatrag. Ne nemam apsolutno ništa protiv toga, ali čemu sad preseravanje i pokušaji da gradska uprava ispadne nedisciplinirana kad mu se toisto i u Županiji događalo pa nije ni prstom maknuo. A zna Bubalo jako dobro tko su ti ljudi koji su za jedno radno vrijeme radili dva razičita posla.

_________________
Nemojte tako - pa Strijelac je neutralan Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2009. 22:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"- "Nema više kašnjenja, trebalo bi vidjeti kakva je milina dolazaka i odlazaka s posla sada. Djelatnici znaju da u slučaju kašnjenja slijedi opomena pred otkaz. Svi mi živimo od novca poreznih obveznika i ne možemo si priuštiti nerad i kašnjenje", rezolutan je Bubalo.
kako nam je gradonačelnik društveno odgovoran...za sada zvuči samo kao šuplja priča za podizanje rejtinga samom sebi.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lovac
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.08.2009. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rastjerivanje po kojekakvim mirovinama, dijeljenje otkaza to je isprobana taktika privatnika. Zar vam i gradska poduzeća liče na privatna i svaki direktor koji dođe ponaša se kao da je njegova svojina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mila17
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.08.2009. 1:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da sam ja na Bubalovom mjestu ja uopce ne bih pricala sta radim, jer ako se kaze na cemu se inzistira vecina odmah skoci - jos jedan bandit.
pa eto, ako gradonacelnik ovo cita moj mu je savijet, tiho zavedite reda i izadite sa rezultatima na kraju price. ovdje vise nitko nikom ne vjeruje, svi svakog vide nesposobnog,a jos vise je nesposoban ako taj koji ga gleda nije imao priliku pokazati koliko je sposoban na racun ovoga drustva. nekako smo ocito manje - vise svi gladni toga da budemo "oni"...

po meni - sredite grad koliko mozeste, sto prije i dajte nam ulazak kapitala i radna mjesta (s normalnim placama) s time pod ruku, a hoce li u Kuhacevoj sjediti svi na radnome mjestu puno radno vrijeme ili ne onda to nikoga nece biti briga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.08.2009. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lovac je napisao/la: › Zar vam i gradska poduzeća liče na privatna i svaki direktor koji dođe ponaša se kao da je njegova svojina.
Kamo srece da su se ranije garniture [ne znamo jos kakve je trenutna, stoga ih se ne moze suditi] po gradskim firmama ponasale kao da su to njihova poduzeca i njihov novac. Onda sigurno ne bi bilo stranackog uhljebljivanja, megazaduzivanja, razbacivanja sredstvima i rasprodaje u bescijenje svega sto vrijedi.

Nacin na koji su gradska poduzeca gotovo do temelja unistena je sramotan, ali tim ljudima sramota ionako nista ne znaci jer su im obrazi debeli, a srca prazna i okrenuta vlastitoj guzici.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.08.2009. 23:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Lovac je napisao/la: › Zar vam i gradska poduzeća liče na privatna i svaki direktor koji dođe ponaša se kao da je njegova svojina.
Kamo srece da su se ranije garniture [ne znamo jos kakve je trenutna, stoga ih se ne moze suditi] po gradskim firmama ponasale kao da su to njihova poduzeca i njihov novac. Onda sigurno ne bi bilo stranackog uhljebljivanja, megazaduzivanja, razbacivanja sredstvima i rasprodaje u bescijenje svega sto vrijedi.

Nacin na koji su gradska poduzeca gotovo do temelja unistena je sramotan, ali tim ljudima sramota ionako nista ne znaci jer su im obrazi debeli, a srca prazna i okrenuta vlastitoj guzici.

Ma legenda si prave rjeći na pravom mjestu

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: