Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječka rock scena

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mengeskas
Offline
Ukupno postova: 99
Lokacija: Eszek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2009. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la: ›

Pa, ja sam gledao ekipu koja svira pod imenom "Bud Spencer", mislim da je ekipa negdje iz Osijeka. I sviraju jako dobro i imaju dobre stvari. Znam da su izdali i CD za Dallas Records. Drugo, znam da su neki osječki Fat Prezidenti dobili i Zlatnu Kooglu za naj album godine! To je za nastavak. Laughing
[quote="Svebor"]
hehehe, Dallas Records
baš je negdje pisalo i da je Bud Spencer popularni Zagrebački bend.
slijedeća vijest će biti da su svi članovi hermafroditi, i da su sljedbenici scijentologije.

_________________
HIHIHIHIHI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2009. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joe maračić meki je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kugla je napisao/la (Pogledaj post): › Meni je Kanđžija trenutno super.

Znam da nije rock, ali šta je zapravo rock danas...


rock je kao i uvijek; bubanj, bas gitara, ritam i solo gitara (može i malo sinta), tako da Kandžija nije u tom filmu ali cijenim sve što je urbano pa tako i to što on radi.


Pa čuj, Kandžija je reper, ali reper koji ima prateći bend i uživo je poprilično žestok, tako da i on spada u kategoriju "sve je to rokenrol" Smile

Evo dođi u subotu do Vege na koncert pa poslušaj Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seven-of-nine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 274
Lokacija: južno od mjesta gdje sjevera nema
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.08.2009. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni su Bud Spencer i Praxitens odlični..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
joe maračić meki
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2009. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="seven-of-nine";p="262904"]Meni su Bud Spencer i Praxitens odlični..[/quote]

večeras je neko sviranje na više lokacija u centru pa ćemo vidjeti ima li čega za pogledati. Čuo sam za Bud Spencera ali to je underground, Osijek treba nešto mainstream u rock glazbi. Uglavnom, neka toga što više, kvantitet rađa kvalitet. Juriš!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2009. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile
"Bez kvalitetnog undergrounda nema niti kvalitetnog mainstreama", ovu rečenicu je jednom prigodom izrekao Damir Urban. Za ovu priču nije bitno tko je to rekao ali sadržaj te rečenice je u potpunosti točan.
U protivnom ćemo do daljnjega biti prisiljeni trpjeti niske kriterije uz kojekakve severine, magazine i ostale huljićevske protuhe te ine instant show sponzoruše.

Vatra je primjer rock banda iz malog grada koji je bio posve underground. U vlastitoj garaži su mjesecima vježbali, jedan su od koncertno najaktivnijih bendova. U svojoj kratkoj karijeri imali su više gaža nego neki koji postoje desetljećima. "Ako nećeš svirati, neće se niti znati za tebe." To je misao koja im se isplatila.
Sjajno su usvirani i ne može se reći da im je glazba bzvz. Možda na svojem koncertu ne mogu ispuniti niti desetinu Slavije, u Osijeku prodaju jedva 100tinjak ulaznica ali danas slove kao jedan mainstream bend i uvijek će dobiti članak od pola stranice u Glasu, gostovanje u Bingo showu i svojih 5 minuta u vip music "glazbenoj" emisiji zajedno sa starim hitovima majkl pedofila đeksona i shakire. Njih će onaj suludi Gavranović sponzorirati na OLJM-u.
Oni su rock mainstream, oni su "uspjeli".
Svi članovi Dubioze Kolektiv profesionalno se bave glazbom i od toga žive. Na svojem prvom osječkom gostovanju dođe ih 1000 ljudi poslušati i gdje to ostanee zabilježeno?! Samo u dojmovima posjetitelja i nigdje drugdje...
Oni su underground... Znači li to da nisu uspjeli?

Osijek ima na desetke mladih bendova i mnogo je mladih glazbenika svih žanrova. Logično je pretpostaviti da samo veće mjesto, s više stanovnika, kako bi bilo i više bendova.
Najbolji primjer za to nam je susjedni Novi Sad.
Za čitavu situaciju su djelomično zaslužni i mediji, posebice televizija, koji premalo pozornosti izdvajaju i za druge kvalitetne glazbenike i glazbene izričaje koji nisu samo već ranije spomenute severine, ili primjerice majke ili tbfovci od kojih me više mučnina hvata čim ih ugledam u nekom line upu Very Happy Je da su dobri i znaju posao i vjerujem da su nekome tko jednom godišnje posjeti koncert još i bolji ali brat bratu - isfurani su. Možda sam si sam kriv jer sam ih previše puta slušao Smile

Bolje da se loče i svira i stvara nego da se loče okolo po parkovima i zdvaja nad tužnim usudom i sudbom kletom.
Eto večeras počinje i koncertni dio pannoniana, uskoro je We love music, a jesen nam donosi i raznovrsnu sezonu u Teatru... Wink

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.08.2009. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja vidim ovdje svakakva lupetanja. u osijeku vjerovatno dugi niz godina nije stanje bilo loše kao što je sada.. mlađih, kvalitetnih bendova , sastavljenih od mlađih ljudi nema. Zadnji bendovi koji išta vrijede i imaju imalo kreativnosti su Spenceri, TDWB i et Sizif a to su bendovi sastavljeni od ljudi koji prakticki mogu biti tate nekima s foruma.. Mlađi samo gledaju kak bi udarali ACe grom DeCe i slične prathistorijske izrode ili sviraju nešto što je prožvakano prije 20 godina da bi što više njihovih prijatelja iz 3.d. znali pjesme.. kvalitetnih underground svirki nema a i ono što ima je slabo popraćeno.. ova neka lupetanja kak je osijek na dobrom putu da postane isti kao rijeka i zagreb i tak to stvarno ne kuzim, nismo im ni do jaja niti cemo ikad biti jer u zgu i rijeci ljudima nije problem ako treba dati vise od 10 kuna za upad.

da rezimiram sve i pojednostavim ; scena nam je u jajima totalnim, ima 2 ipo aktivna benda koji nešto vrijede, a ovo da su krle i inspektori dobri kad čujem, umrem od smijeha.. mješavina idola, šarla akrobate i filma xD

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.08.2009. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rokenrol je način življenja uz lupkanje nogom na žešće note. Kao roker sam se sexo, kao roker ču i nabacit smrt.

Biti ne-roker je pre kulturno.
Rokenrol: zgužvana čaša, buđavo pivo, vjetar u kosi, rđava žica (devetka).

Naj kul bend ikad s ovih prostora: Stare kosti
nažalost, izumrli prije mnogo mnogo godina.

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.08.2009. 18:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joe maračić meki je napisao/la: ›
fuldstændigamok je napisao/la (Pogledaj post): › *krle i inspektori

vrlo su loši.


što ti se ne sviđa, vrsta glazbe ili izvedba ili oboje? Što misliš, za koji (ako ima itko) band se trenutno u Os može reći da imaju neku dobru stvar?
Bluestrip recimo

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.08.2009. 18:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam je li protiv pravila foruma..vec ih pomalo zaboravih..ali eto nije zbog reklame, nego kao argument..


Bluestrip "Voli"

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.08.2009. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trenutno u osijeku bud spencer je vrh i što se kvalitete tiče i što se glazbe kao takve tiče

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
joe maračić meki
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.08.2009. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): › ne znam je li protiv pravila foruma..vec ih pomalo zaboravih..ali eto nije zbog reklame, nego kao argument..


Bluestrip "Voli"


Možda da je bolji snimak bi se moglo nešto zaključiti, ovo je snimak negdje iz garaže ali je vidljivo o čemu se radi - malo Majki malo stare škole rnr i standardna shema pri stvaranju pjesme. Nije loše ali nije niti nešto što bi poslušao više puta. Bez uvrede Padobranac.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.05.2010. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Auuu....cekalo se i cekalo...

Die Hausers - Kontroliram se


_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.05.2010. 21:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



GALEBOVI live...
ne propustite ih niti u nadolazeću subotu uz kawasaki 3p i brkove.
bit će im ovo drugi nastup nakon ponovnog okupljanja Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.05.2010. 21:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Auuu....cekalo se i cekalo...

Die Hausers - Kontroliram se



hehe fejzbać pocjećanje priznaj osijek031.com smile



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
d_grassa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 239
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.05.2010. 22:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa Radio + i promovira Osječke rock bendove,kao tu neku "rock" scenu.Snimiš pjesmu,pošalješ i ko sisa.Svira cijeli tjedan xD
Iako si ti pohvalio Osječku rock scenu-meni se osobno ne sviđa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: