Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Milijun kuna za obnovu kapelice u campusu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2009. 1:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O kojoj bjesnoj kapelici vi pricate i kakom renoviranju.
JNA nikada nije imala kapelicu, bar ne u toj kasarni.
A ovo sto se nazivalo kapelica u bivšoj vojarni ''Drava'', je prije 40-setak godina bila štala u kojoj su bili konjići, pa je poslije prenamjenjena u spavaone pa u uredske prostore, pa na kraju u tzv. kapelicu. Tamo nije bilo niti poštenog križa.
Tako da ne razumijem kakvu to sakralnu vrijednost treba sačuvati ili ne daj bože renovirati.
btw sad sam tek skonto da sam to ja sliko hehehe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.08.2009. 7:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KOME JOŠ TREBA KAPELICA, MENI SIGURNO NE!!!

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2009. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bavaria je napisao/la: › Ajde molim te nađi mi neki grad u svijetu uz čiju upravu se nisu vezale afere. Ajde molim te.
Ovo je mantra Djapica, dakle, clan si HSP-a. Nije da je to bitno za raspravu, ali je uvijek zabavno predvidjati sto se krije ispod kamena.

Za afere u mnogim svjetskim gradovima/drzavama se saznavalo u trenutku kada bi gradonacelnik/politicar odlazio ili bi ga odvodili.

Uopce nije bitno postoje li afere drugdje, jer drugdje postoje i ubojstva, a to ne znaci da bi bilo u redu da tebe ili mene sutra netko kokne na ulici. Valjda te logici ne treba uciti. Ili treba?!

Osjecane treba zanimati ono sto radi osjecka vlast. Zagrepcane zagrebacka, Livanjce livanjska.

Dakle, kad netko izburgija proracune i temeljito unisti gradska poduzeca, kao sto je ucinjeno za vrijeme kleptovlade tvog stranackog Vrhovnika, onda bi bilo uputno da sljedeca vlast s tim upozna institucije koje bi terbale utvrditi sto je zapravo cinjeno.

Ali, cim se to ne dogadja ovih dana, moze se pretpostaviti da je doslo do "gentlemanskog" dogovora [u tom slucaju bi se tesko moglo govoriti o "gospodi"] i da ce vuk pojesti magare, kao i mnogo puta do sada... U tom slucaju sramota moze biti i jedne i druge...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.08.2009. 23:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Vrijedna zgrada na prostoru bivše vojarne Drava, odnosno sadašnjeg sveučilišnog campusa, koja je godinama služila kao vojna kapelica, do kraja godine postat će sjedište dva važna ureda osječkog Sveučilišta – za znanost i kvalitetu.

-"Otvaranje ureda, potrebno za razvoj Sveučilišta, planiramo već duže vrijeme, a konačno smo im pronašli i adekvatno sjedište. To je zgrada broj 8 u campusu, poznatija kao kapelica. Ona je u prilično lošem stanju - na njoj je izmijenjena samo stolarija - pa joj je potrebna obnova. Nedavno smo proveli i javni natječaj za izvođača radova", ističe Rudolf Emert, prorektor za strategiju razvoja.

Na taj natječaj javilo se osam ponuđača, građevinskih tvrtki s područja istočne Slavonije i Baranje. Iako je vodstvo Sveučilišta iz sredstava kredita za drugu fazu uređenja campusa za svrhu cjelokupnog unutarnjeg i vanjskog uređenja kapelice (zidovi, podovi, instalacije, pročelje) predvidjelo 1,6 milijuna kuna bez PDV-a, sve ponude bile su osjetno niže. Pritom je najpovoljniju ponudu poslala tvrtka Dom d.o.o. Darda, koja je zbog toga na kraju i izabrana. Ona je iznosila samo 765.463,20 kuna, odnosno točno 933.865,10 kuna s uključenim PDV-om.

-"Radovi trebaju završiti do kraja godine, kada smo predvidjeli otvaranje Ureda za znanost i Ureda za kvalitetu", zaključuje Emert.

Autor: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Debeli [arhiva031]

Baš se čudim

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: