Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Uklanjanje krizeva i sekularizacija Hrvatske

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
AKIZIKA
Offline
Avatar

Ukupno postova: 193
Lokacija: Na Jugu kod bajera
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2009. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Duhovno ili svjetovno pitanje je sad?!
Oduvijek je jedno pokušavalo biti iznad drugog. tu i tamo bili su zajedno ako su imali zajedničkog neprijatelja.
Osobno mislim svijetu svijetovno ,a duhovno svakom pojedincu na volju. Pa ko šta voli nek izvoli,a što se tiče novčanice dolara inapisa u Boga vijerujemo.
Napis nebi trebao nikog vrijeđati svi imaju nekog u koga vijeruju Bog je u napisu zamjenica za vrhovnu silu koju svi mi imamo .Ta vrhovna sila ne mora biti Bog kakvog mi znamo.
Amerikanci ne prave neko veliko pitanje oko toga, ali se zna da kad zahebeš stvar ideš na sud ,a ako se želiš ispovjediti to je tvoja stvar jedino što će ti država napraviti je pozvati svećenika.
Svećenike ne zovu u kongres niti u senat .

_________________
Bezkonačna je ljudska glupost, za svemir nisam siguran!

Nisam stranački ni politički opredjeljen, ja sam samo mali čovijek na netu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.08.2009. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alo, polako to je samo mazanje očiju i štos sa ''Simonicom'' na drugi način, bitno je da se skrene pozornost s aktualnih događanja, marketinški potez vrlog nam predsjednika....ajmo divanit o tome ima li boga ili ne...dugo nismo.....kako podići srednjoškolske rasprave uz pivicu na razinu cijele države....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
errrr
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 15.08.2009. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, činjenica je da se Mesić svim silama trudi zadržati vladajuću garnituru i da ne želi prijevremene izbore što je uspostalom i javno jasno i glasno izrekao. Zato skretanje s teme. Čudi jedino što su se na igru "navukli" ovi iz SDPja i pokazali svoje pravo jadno lice, neinteligenciju i ostrašćenost (u negativnom smislu) spram kršćanskih simbola. I sada bih ja za takve trebao glasati? Ma nema teorije, ako me netko već mora izrabljivati onda neka to bude onaj koji se Bogu moli i uz božji blagoslov, a ne vražji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2009. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

errrr je napisao/la (Pogledaj post): › ... ako me netko već mora izrabljivati onda neka to bude onaj koji se Bogu moli i uz božji blagoslov, a ne vražji.


osijek031.com smile realno gledano izrabljivanje na bilo koji način (krađa i lopovluk, varanje, mito i korupcija itd) spada pod vražje djelo. ako je sadašnja vladajuća garnitura izrabljivača strogo za razapetog isusa na zidu šta ti to govori o samom tom isusu i njegovom stajalištu (stajalištu crkve) o tim istim izrabljivačima. Wink meni govori da ga/ih BOLI KURAC ZA NAS osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2009. 11:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

errrr je napisao/la: ›
Ma nema teorije, ako me netko već mora izrabljivati onda neka to bude onaj koji se Bogu moli i uz božji blagoslov, a ne vražji.

Isusek, koji mrakovi.... izrabljivanje uz božji blagoslov.... jebate, ovaj topic postaje sve bolji osijek031.com smile

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.08.2009. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

errrr je napisao/la: ›
I sada bih ja za takve trebao glasati? Ma nema teorije, ako me netko već mora izrabljivati onda neka to bude onaj koji se Bogu moli i uz božji blagoslov, a ne vražji.


fucking debilizam...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.08.2009. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

no dakle, jesmo li mi Vatikan ili sekularna drzava?
Ako smo sekularna drzava sto rade vjerska obiljezja, bilo koja, u drzavnim institucijama?
Je li pravi trenutak za tu temu? Po meni je uvijek trenutak za raspravu, inicirao ju Mesic iz osvetoljubivosti ili ne.
a Errrr bas soli ovu temu..sto bi po tebi politicari trebali kod velecasnog po blagoslov..
mozda nekog vraca da proporucamo, pa da pleme sjedne, zapali vatru, zakolje dvije tri kokosi pa vidimo je li koka stresla noge..ili sto vec..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
errrr
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 15.08.2009. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
errrr je napisao/la (Pogledaj post): › ... ako me netko već mora izrabljivati onda neka to bude onaj koji se Bogu moli i uz božji blagoslov, a ne vražji.


osijek031.com smile realno gledano izrabljivanje na bilo koji način (krađa i lopovluk, varanje, mito i korupcija itd) spada pod vražje djelo. ako je sadašnja vladajuća garnitura izrabljivača strogo za razapetog isusa na zidu šta ti to govori o samom tom isusu i njegovom stajalištu (stajalištu crkve) o tim istim izrabljivačima. Wink meni govori da ga/ih BOLI KURAC ZA NAS osijek031.com smile


dakle ti misliš kako je Isus glavni krivac za sve jer je dozvolio onima koji pod krinkom vjere u Njega i Boga kradu, varaju, podmićuju, lažu, ubijaju... izjednačavajući Njega (Isusa) i Crkvu (kler), što je potpuno pogrješno i to će ti reći svatko pa i zadrti komunisti/ateisti. Stoga Isusa ne može boliti ona stvar za sve nas jer je on za nas dao svoj život da bi nam pokazao ispravan put života i vjerovanja u pobjedu dobra nad zlom. Prije će biti da se nečastivi uvukao u crkvene strukture i medju kler i ruje iznutra pokušavajući urušiti sistem koji se temelji na pozitivnim kršaćanskim vrijednostima, tolerirajući pojave u kojima svoje prste ima vrag osobno.
Tako nečastivi uz pomoć svojih "ljudi" iznutra zajedno s onima koji su izvan kršćanskog svijeta pokušava preuzeti nadzor i kontrolu nad svima nama. Križ u tome slučaju jednako smeta i ovima iznutra kao i ovima izvana što je vjerno podržavši Mesića u svome istupu demonstrirala saborska zastupnica SDP-a Antunović-Marinović.
Poštenom svijetu bio on vjernik ili nevjernik, pripadnik neke druge vjere ili agnostik, križ u većinski katoličkoj zemlji ne predstavlja prijetnju niti je prepreka da u takvoj zemlji zaživi pravna država i puna demokracija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
errrr
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 15.08.2009. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): ›
a Errrr bas soli ovu temu..sto bi po tebi politicari trebali kod velecasnog po blagoslov..
mozda nekog vraca da proporucamo, pa da pleme sjedne, zapali vatru, zakolje dvije tri kokosi pa vidimo je li koka stresla noge..ili sto vec..


Ne! Ne moraju političari kod svećenika po blagoslov, dovoljno je da poslušaju što o micanju križeva misli narod i neki ugledni vjerski vođe koji čak i ne pripadaju kršćanskome svijetu. Vrlo brzo bi uvidjeli da su u manjini i da ne trebaju dalje povlačiti vraga za rep. No mi znademo da je njima skretanje pažnje osnovni cilj jer kako inače objasniti sve ovo vrijeme šutnje od vrlog nam predcjednika koji je i zakletvu dao na križ odn. Bibliju. O čovjeku koji je po potrebi malo Ustaša pa opet partizan, malo vjernik pa opet ateista, suvišno je bilo što raspravljati. On je dno dna, reinkarnirani Lucifer, najpodmuklija i najdvoličnija osoba koja je kročila ovom zemljom. Nakon Tita, naravno koji je uz sve to bio i ratni zločinac te masovni ubojica. No ne sumnjam da je Mesić bio na njegovom mjestu da bi išta drugačije napravio, možda bi bio još i gori od Tita.
Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pavijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 413
Lokacija: oblokacija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2009. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

errrr je napisao/la: ›
Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
errrr je napisao/la (Pogledaj post): › ... ako me netko već mora izrabljivati onda neka to bude onaj koji se Bogu moli i uz božji blagoslov, a ne vražji.


osijek031.com smile realno gledano izrabljivanje na bilo koji način (krađa i lopovluk, varanje, mito i korupcija itd) spada pod vražje djelo. ako je sadašnja vladajuća garnitura izrabljivača strogo za razapetog isusa na zidu šta ti to govori o samom tom isusu i njegovom stajalištu (stajalištu crkve) o tim istim izrabljivačima. Wink meni govori da ga/ih BOLI KURAC ZA NAS osijek031.com smile


dakle ti misliš kako je Isus glavni krivac za sve jer je dozvolio onima koji pod krinkom vjere u Njega i Boga kradu, varaju, podmićuju, lažu, ubijaju... izjednačavajući Njega (Isusa) i Crkvu (kler), što je potpuno pogrješno i to će ti reći svatko pa i zadrti komunisti/ateisti. Stoga Isusa ne može boliti ona stvar za sve nas jer je on za nas dao svoj život da bi nam pokazao ispravan put života i vjerovanja u pobjedu dobra nad zlom. Prije će biti da se nečastivi uvukao u crkvene strukture i medju kler i ruje iznutra pokušavajući urušiti sistem koji se temelji na pozitivnim kršaćanskim vrijednostima, tolerirajući pojave u kojima svoje prste ima vrag osobno.
Tako nečastivi uz pomoć svojih "ljudi" iznutra zajedno s onima koji su izvan kršćanskog svijeta pokušava preuzeti nadzor i kontrolu nad svima nama. Križ u tome slučaju jednako smeta i ovima iznutra kao i ovima izvana što je vjerno podržavši Mesića u svome istupu demonstrirala saborska zastupnica SDP-a Antunović-Marinović.
Poštenom svijetu bio on vjernik ili nevjernik, pripadnik neke druge vjere ili agnostik, križ u većinski katoličkoj zemlji ne predstavlja prijetnju niti je prepreka da u takvoj zemlji zaživi pravna država i puna demokracija.


ovo je već solidan scenarij za neki film urote... samo neznam koga bi onda uzeli za glavne glumce (Al Pacino je možda malo premator za vraga ponovo)...
sve što imam reći na ovo je da stupanj odvojenosti Crkve od države pokazuje stupanj napretka društva... Crkva se nema što miješati u svjetovna pitanja i isticati svoje simbole u javnim institucijama, pošto nismo teokracija, već se nastojima izdavati za demokraciju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2009. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

errrr je napisao/la (Pogledaj post): › Tako nečastivi uz pomoć svojih "ljudi" iznutra zajedno s onima koji su izvan kršćanskog svijeta pokušava preuzeti nadzor i kontrolu nad svima nama. Križ u tome slučaju jednako smeta i ovima iznutra kao i ovima izvana što je vjerno podržavši Mesića u svome istupu demonstrirala saborska zastupnica SDP-a Antunović-Marinović.

znači... Ingrid je zapravo ljudica nečastivog?! i bi li ti nju onda iznutra ili izvana?! Very Happy
a sada za ozbiljno, vjeruješ li u raj i misliš li da je tamo bolje nego ovdje?

errrr je napisao/la (Pogledaj post): › Poštenom svijetu bio on vjernik ili nevjernik, pripadnik neke druge vjere ili agnostik, križ u većinski katoličkoj zemlji ne predstavlja prijetnju niti je prepreka da u takvoj zemlji zaživi pravna država i puna demokracija.
redovito radim, plaćam poreze ali kada dođem na sud, policiju ili na roditeljski u školu osjećam se diskrimirano ako kraj nje nema niti moje davidove zvijezde ili simbola moje denominacije/religije. takvo nasilje "većine" ili samovolja jedinke su ne samo kršenje ustavnih normi nego i gušenje demokracije i slobode pojedinaca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.08.2009. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@errrr evo samo za tebe...
šta kaže jedan pametan čovjek




Revidirati ugovor između Hrvatske i Svete Stolice

piše:don Ivan Grubišić


U hrvatskoj državi ne funkcioniraju temeljne postavke Ustava, a kod vjernika ne funkcionira vršenje Deset Božjih zapovijedi. Mi smo u raskoraku s Ustavom i kršćanskim vrijednostima. Puno je formalizma, licemjerstva, farizejštine.

Nesporazumi (blago rečeno) na relaciji Kaptol - Pantovčak ušli su u veoma napetu i opasnu igru. Hrvatska je 'ukopana' u velike predrasude, preprogramirani smo i mnogočime opterećeni.

Potrebno je poštivati temeljne odrednice Ustava Republike Hrvatske tako da se smanji raskorak između ustavnih odrednica i naše svakodnevnice, s jedne strane, posebno kad se radi o definiranju odnosa Crkve i Države. Osobno se zalažem za slobodnu Crkvu u slobodnoj državi, bez miješanja kompetencija ili davanja ustupaka i privilegija.

U tom vidu potrebno je, u duhu hrvatskih ustavnih načela, revidirati i ugovore između Hrvatske i Svete Stolice jer, koliko ja znam, nijedna država u Europi nema takvih ugovora sa Svetom Stolicom, Vatikanom. To zastupam jer želim slobodnu Crkvu, Crkvu koja živi s narodom i za narod. Bogata Crkva i uspješan pastoral ne idu skupa!

Hrvatska je definirana kao građanska–laička država, također da su svi građani, pa i ustanove pred zakonom jednaki, da nema 'jednakijih' ni 'privilegiranih' ni po kojoj osnovi.

Stavove i način na koji se vodi rasprava na relaciji Kaptol i Pantovčak, Miklenić - Mesić, treba dignuti na višu razinu, razinu odnosa Crkve i države.

Uvjeren sam da Mesić nema ništa protiv križa kao kršćanskog simbola, ali, po ustavnim odrednicama o rastavljenosti Crkve od države, vjerskim simbolima, ne po Mesiću, nego po Ustavu, nije mjesto u državnim ustanovama nijedne razine.

U najmanju ruku je neumjesno da se Mesićev stav o križevima uspoređuje s Staljinovim ili Titovim stavovima o vjerskim simbolima, pa i o križu. Potreban nam je iskren i slobodan dijalog između Predsjednika i crkvene hijerarhije, a ne prepucavanje preko mass medija koji, uglavnom i ozbiljne teme, pretvore u jednu vrstu žutila.

Ispod je razine vjerskog tiska, u ovom slučaju Glasa Koncila, da se, premda indirektno, postavlja javno pitanje o mentalnom zdravlju Predsjednika. Potrebna je isprika, po mom mišljenju, i komentatora i Nadbiskupskog duhovnog stola u Zagrebu kao osnivača i izdavača Glasa Koncila.

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lucky Luke
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2009. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nara
Leteci mungos je napisao/la: ›
Napokon se pojavila inicijativa za barem djelomicnu sekularizaciju jedne nakaradne vatikanske provincije koju su godinama vodili vazalni kleptokrati. Klerikalni tumori, godinama metastazirajuci po svim javnim ustanovama, podigli svoj glas uz djecji argument "kome smetaju krizevi?!".

Meni smetaju! Smetaju mi krizevi u skolama, javnim ustanovama, smeta me sto i u vrijeme recesije drzava financira bahacenja, rasipanje i sijanje mrznje i razdora s Kaptola.

Nakon djecjeg prepucavanja, treba uzeti Ustav u ruke i procitati clanak 41.

Članak 41.
Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i odvojene od države.

Vjerske zajednice slobodne su, u skladu sa zakonom, javno obavljati vjerske obrede, osnivati škole, učilišta, druge zavode, so­cijalne i dobrotvorne ustanove te upravljati njima, a u svojoj djelatnosti uživaju zaštitu i pomoć države.


Pametnom dosta...

Za tebe znam da si chedo ali da vas toliko ima u Osijeku to ozbiljno nisam znao.
Mi smo narod od 90 i nešto posto katolika i posve je prirodno da imamo pravo na svoj križ ali uvijek se nadje nekolicina debila koji misle da rep maše psom. Jadni glupani. VJERUJTE to mi nikada nećemo dozvoliti nekolicini dilkana (dodjoša) u ovoj državi NE....
fum-fuma-fumare.....

_________________
Poslije velikih problema, opet jašem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2009. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tvoje riječi i način izražavanja najbolje opisuju koliko ti je stalo i kako živiš vjeru koju predstavlja križ koji tako zdušno braniš. strašna "rvatina katolik", moš mislit.
nisu svi Hrvati katolici kao što to nisu niti svi građani ove zemlje. a strašno bome i državu ima ova raja gdje se zakoni poštuju kako se poštuju...
ustav?! mrtvo slovo na papiru.

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.08.2009. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za to sam da se u državne ustanove i institucije ili uvedu vjerski simboli svih vjera zastupljenih u RH ili da se svi izbace. To što netko navodi 90 i više posto katolika u RH ne mora uopće biti realan podatak. Recimo, na zadnjem popisu birača moji su se izjasniti kao katolici, a jesu li pravi vjernici ili ne, to bi se dalo raspravljati jer u crkvi i na misi nisu bili godinama, ne mole se i sl.
Zašto bih u učionici morala gledati u križ? Možda bih radije gledala u simbol neke druge vjere? Ne pita nitko ateiste i vjernike drugih vjera smeta li im križ.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: