Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Uklanjanje krizeva i sekularizacija Hrvatske

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2009. 19:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dreamer je napisao/la: › To kako se tko izražava više govori o njemu samom nego o onome kome se obraća… prema tome, samo izvoli što se mene tiče…
Apsolutno samo što u mom slučaju nije postojalo druge riječi koja bi toliko dobro mogla opisati ono što si u tom trenu ti napisala,
A TO JE DREK!
dreamer je napisao/la: ›
Lol se nije odnosio na sveštenika već na moju ideju koja može živjeti samo u fikciji
Te bajke ti pričaj nekom drugom, htjela si me uhvatiti na to da se ja popalim ko ostali svekoliki puk misleći da sam ja jedan od onih koji misli da je Hrvatina Katolčina i slično i da je automatski MRZITELJ sve ostaloga! Pa ti nije uspjelo jer to nisam a sada se izmuljavaš na neke pričice o fikcijama i sl. Ja vjerujem da u Vukovaru pravoslavni sveštenik drži vjeroanuk.
dreamer je napisao/la: ›
Ovo ti je pametna izjava, samo ne znam zašto onda teže prihvaćaš da postoje ljudi koji ne razmišljaju kao ti, dakle nisu vjernici, ali ipak ne kradu, ne ubijaju, ne čine preljube, i sl., i na isti način odgajaju i svoju djecu...to isto ne znači da to što ja nisam vjernik imam namjeru omalovažavati i pljuvati nekoga tko jest..
Ja apsolutno obožavam ovakve osobe koje si ti opisala u ovom tekstu TO SU LJUDINEEE!
ALI TO NISI TI, ŠTO SE MOGLO IZČITATI IZ TVOG TEKSTA, JER SI ME IZGENERALIZIRALA DO SRŽI I HTJELA MI PODVALITI SPIKU O VJEČNOJ BORBI IZMEĐU "DOBRA I ZLA" O HRVATIMA I SRBIMA

Još bi na kraju shvatio da si rekla da si pogriješila i da si me stavila u kriVi kontekst jer si mislila da sam ja kao i ta ... "večina"
NO NISI POČELA SI SE IZMOTAVATI, A DOBRO SE MOGLO ISČITATI IZ ONOGA ŠTO SI NAPISALA, ŠTO SI I MISLILA!!!
dreamer je napisao/la: › [color=blue]onda sigurno ne bi imao ništa protiv da se na random u nekoliko škola stavi pravoslavni vjeronauk, pa svima predaje pravoslavni vjeroučitelj... sveštenik Laughing
Ovo što piše iznad podebljano znači da je to upućeno meni!!!
" onda sigurno ne bi imao ništa protiv "
I onda se ideš izmotavati i pričati kako si mislila na neku fikciju,NE NE NE, nego si mislila na to da bi ja rekao kao nebih volio da sveštenik drži vjeronauk.
Citat: › Lol se nije odnosio na sveštenika već na moju ideju koja može živjeti samo u fikciji,
To pričaj nekoj naivnoj seljačini, a ne meni!!!
AKO VEČ ZASEREŠ ONDA BUDI U STANJU REČI: PA ZASRALA SAM! E TO JE LJUDSKI I POŠTENO, JA SAM TO DOSADA ZNAO MILIJUN PUTA REČI JER SAM ISTO TOLIKO PUTA ZNAO I ZASRAT.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
errrr
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 19.08.2009. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): › A vidiš, ja se sjećam da su i ti "zločinci sa istoka" imali podršku njihovih haljinaša, s vjerom u Boga su išli braniti "svetu srpsku zemlju". Mahali su križevima, održavali liturgije, davali blagoslove svojim ratnicima i još kojekakve duhovne pizdarije, a onda pali tenkove i furaj bato na Vukovar!

E, sad te ja pitam.... jel naš Bog pravedniji od njihovog? Jel njihov Bog imao više sreće početkom devedesetih?

Imaš li kakvo logično objašnjenje?


Bog je samo jedan i nema njihovog ili našeg Boga. Razlika je u pristupu vjeri i uvjerenjima i tu se slažem da vjera može biti korištena i s nečastivim namjerama što su "braća" s istoka na čelu s njihovim mantijašima vjerno demonstrirali.
Hrvati su se još od prelaska na kršćanstvo zavjetovali Rimu da neće ići u osvajačke ratove i da će isključivo braniti vlastitu rodnu grudu i to smo obećanje uglavnom održali ako ne računamo ratovanja za tuđe interese pod tuđom zastavom.
Zato je naš Domovinski rat bio rat pravednika protiv agresora, a nikako vjerski rat, dok se to za "braću" s istoka ne može tvrditi. Naša Crkva je jedinstvo Hrvata u vjeri iskoristila da obrani svoje posjede, dok je srbska crkva vjerski potencijal usmjerila na krivi način. Bog s tim nema nikakve veze, On nas samo promatra što radimo i daje svoj konačan sud kad dođe vrijeme da "položimo račun".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dreamer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 241
Lokacija: tu i tamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2009. 20:18 
Naslov:  Re: Uklanjanje krizeva i sekularizacija Hrvatske
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ mali_ivica

Pa da, tak je, u pravu si, aha, da, ma pročitao si me, bravo!
Meni recimo na spomen pravoslavlja pada na pamet jedan drugi narod, vidiš zastavicu na mom profilu… ali dobro… svaki dodatni komentar s moje strane bio bi suvišan, jer, kako vidim, ti možeš bolje od mene objasniti što sam ja mislila, što napisala, koji su mi bili motivi, i pitaš i odgovaraš i analiziraš… ej, svaka tebi čast… ovo se može nastaviti i bez mene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2009. 21:23 
Naslov:  Re: Uklanjanje krizeva i sekularizacija Hrvatske
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dreamer je napisao/la (Pogledaj post): › @ mali_ivica

Pa da, tak je, u pravu si, aha, da, ma pročitao si me, bravo!

Drago mi je da priznaješ da sam te pročitao!
Neželim ni ja dalje ulazit u diskusiju.
Jer nevidm svrhe se raspravljati sa osobom koja mi postavlja retorička pitanja aka sveštenik, a na moj neočekivani odgovor se izmotava i priča bajke o nećem trećem.

Sorry, jedno je poštivat drugoga, a drugo pustit drugoga da te javno omalovažava! DVIJE RAZLIČITE STVARI!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2009. 21:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dreamer je napisao/la: ›
@ mali_ivica
Meni recimo na spomen pravoslavlja pada na pamet jedan drugi narod

Ljudi su ljudi ja sam pričao o Srbi kao pravoslavcima zato što su nam najbliži i kad si napisala sveštenik sigurno nisi mislila na RUSE!
Opet se izmuljavaš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2009. 21:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

biram
Monstrum je napisao/la: ›
3. bog ima plan

u nadi da će Bog dragom errrru prosvijetliti mozak te ga još koji put vratiti na zemlju da kao pripadnik drugih religija ili kao ateista proživi sve ovo što je pisao...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2009. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

errrr je napisao/la: ›
ratovanja za tuđe interese pod tuđom zastavom.

de me podsjeti, zašto smo ratovali u Bosni?

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2009. 22:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

errrr je napisao/la: ›
Bog s tim nema nikakve veze, On nas samo promatra što radimo i daje svoj konačan sud kad dođe vrijeme da "položimo račun".

Lijepo kako si ti tako upućen u srž cijele stvari. Mali je problem što po toj tvojoj teoriji Bog nije svemoguć i boli ga ona stvar za nas sve skupa. Ono, nek se kokaju budale po svijetu, neka se mrze, neka djeca obolijevaju od paralize i multiple skleroze, neka AIDS pobije pola svijeta.... malo rat tamo, malo tsunami vamo... pa onda pokoja atomska bomba pa paljenje ljudi i knjiga jer tvrde da zemlja nije ravna ploča.

Još je jedan problem.... ako ne možeš u raj ako nemaš sakramente, onda bar 5 milijardi ljudi od današnje svjetske populacije ide drito u pakao, ono bez jebemti. Samo noga u dupe i gori sine.... a što ćemo onda?

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2009. 23:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
errrr je napisao/la: ›
ratovanja za tuđe interese pod tuđom zastavom.

de me podsjeti, zašto smo ratovali u Bosni?

Božja volja, nevjerniče... za spas hrvatskog naroda!

Samo zli jezici i đavolji sinovi mogu tvrditi da je cijela stvar potekla od salvete, kemijske olovke i dva oronula diktatora.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
errrr
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 20.08.2009. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
errrr je napisao/la: ›
ratovanja za tuđe interese pod tuđom zastavom.

de me podsjeti, zašto smo ratovali u Bosni?


Da bi se obranili. Zaboravljaš da je Hrvatska bila napadana i iz Bosne, Hrvatska Posavina, Dubrovnik i cijeli južni sektor, Zadar i njegovo zaleđe, Knin pa i Zagreb je raketiran avionima koji su došli iz BiH i granatiran artiljerijom iz BiH. Bosna je bila i logističko uporište za snabdijevanje dijela okupiranog teritorija koji su srbi držali pod svojom kontrolom i zbog svega toga smo imali puno pravo otiči u Bosnu i spriječiti neprijateljsko djelovanje. Amerika se brani ratovanjem protiv neprijatelja koji je na drugim kontinentima tzv. preventivnim ratovima i tko si ti da kažeš da mi nismo imali pravo se braniti od napada iz Bosne, napadom na neprijatelja u Bosni?

Spominjete nekakvu salvetu koja je konstrukt britanskih tajnih službi u zločinačkoj nakani izjednačavanj krivnje nas i srba za rasturanje Bosne. A svi znademo da je to podvala i da u muslimankso-hrvatskom ratu nije učestvovao HV, već samo HVO što je bio unutrašnji problem same Bosne.
I valjda je konačno jasno da su Dayton smislile britanske i francuske tajne službe kako bi izašle u susrte svojim saveznicima iz ww1 srbima, legaliziranjem etničkog čišćenje koje su srbi počinili na teritoriju tzv RS.
"Salvete" i prekrajanja BiH su bile u njihovim glavama od samog početka. I uskoro će taj zajednički saveznički zločin biti ozakonjen i RS će postati samostalna država.
No tebi se jebe za ove činjenice, ti i tebi slični i dalje vjerujete da je Tuđman na salvetama prekrajao BiH.

Koji idioti Bože moj. No što očekivati od onih koji su 91. u 90% slučajeva napustili rodni grad i prepustili ga na milost i nemilost srbočetničkoj gamadi, a sada sude rijetkim hrabrim ljudima koji su imali muda ostati i braniti svoj grad.
Sic!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.08.2009. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

errrr je napisao/la (Pogledaj post): ›

Koji idioti Bože moj. No što očekivati od onih koji su 91. u 90% slučajeva napustili rodni grad i prepustili ga na milost i nemilost srbočetničkoj gamadi, a sada sude rijetkim hrabrim ljudima koji su imali muda ostati i braniti svoj grad.
Sic!


znao sam da u temi 'uklanjanje krizeva i sekularizacija hrvatske' MORA biti postavljeno pitanje 'a di si ti bijo 91. ???'

jer naravno da svatko tko je pravi domoljub mora imati kriz na poslu, kod kuce par komada, krunicu koja visi na retrovizoru i sliku majke bozije u novcaniku, svi ostali su kukavice, pobjegulje, cigani, srbi ili pederi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.08.2009. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

errrr je napisao/la (Pogledaj post): ›

Koji idioti Bože moj. No što očekivati od onih koji su 91. u 90% slučajeva napustili rodni grad i prepustili ga na milost i nemilost srbočetničkoj gamadi, a sada sude rijetkim hrabrim ljudima koji su imali muda ostati i braniti svoj grad.
Sic!


...voljela bi da mi objasniš kakve veze ima ovo što si napisao s uklanjanjem križeva u državnim ustanovama??????....hoćeš reći možda da su pravi hrvati samo oni koji su '91 išli u rat s križem i krunicom oko vrata?....osobno poznam dosta "nevjernika" koji su svim srcem bili u ratu....isto tako i onih čija je vjera bila dobro se nadrozati i ići pucati.....i????....
....i još nešto: svi nešto zapeli za križeve....izgleda da su rijetki pročitali Mesićevu izjavu s razumijevanjem, pa evo - citirat ću dio:

"Nastavljajući svoju polemiku s crkvenim krugovima predsjednik Stjepan Mesić upozorio je da Katolička crkva ima privilegirani položaj u hrvatskom društvu. Tu je svoju tvrdnju obrazložio činjenicom da se samo katolički simboli nalaze u državnim institucijama, naročito u vojarnama, kao i proračunskim financiranjem izgradnje crkvenih objekata.
Privilegiranost postoji. U Hrvatskoj vojsci ima i pravoslavaca i židova i muslimana i ateista a ne samo katolika. No, u brojnim vojarnama vidio sam samo simbole jedne vjerske zajednice. Vidio sam ih i u policijskim objektima i u općinskim zgradama. Vjerskim simbolima mjesto je u kapelama kao i tamo gdje se održavaju vjerske ceremonije. Poduzimao sam neke mjere u vezi s tim, ali ne znam jesu li one do kraja provedene. Crkva bi sama trebala reći da u laičkoj državi katolički simboli ne bi smjeli biti u državnim ustanovama, rekao je Mesić u intervjuu Hrvatskom radiju. Dodao je kako se u »euforičnoj situaciji« nije gledalo na te stvari, ali da bi sada trebalo vjerska obilježja ukloniti iz državnih zgrada.
"

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.08.2009. 10:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...uostalom, stremimo prema Europskoj uniji, pa evo još malo citata:

"U PRIPREMI NOVI ZAKON
Europska unija skida križeve u javnim ustanovama

Europska unija uskoro namjerava zabraniti javno postavljanje kršćanskih simbola. Trenutno se radi na nacrtu zakona koji bi omogućio ateistima pravo na tužbu zbog postavljanja kršćanskih simbola u javnim ustanovama, javlja kršćanski časopis PRO.

Zakonom se žele ukloniti svi kršćanski simboli iz javnih ustanova a on bi ujedno omogućio kršćanima i ateistima tužbu protiv simbola za koje smatraju da su diskriminirajući. Odredbe novog propisa odnosile bi se na sve zgrade u kojima se pružaju javne usluge, kao što su hoteli, zatvori i zgrade dobrotvornih organizacija.
"

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.08.2009. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

religiozna i druga slična sranja po meni NETREBAJU I NESMIJU biti u javnim , državnim, lokalnim prostorijama.

NPR da sam ja musliman ,mene bi vrijeđalo da je u nekoj prostoriji na nekom zidu obilježje križa.
Ako će netko imati na radnom stolu e to je druga stvar.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2009. 12:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Toliko o toleranciji kad se vjerski simboli nazivaju sranjima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: