Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U mjesec dana samo 78 putnika letjelo u Zagreb

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65848
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2009. 12:28 
Naslov:  U mjesec dana samo 78 putnika letjelo u Zagreb
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon što se nacionalni zrakoplovni prijevoznik Croatia Airlines bar tijekom ljetne sezone ponovno "smilovao" Zračnoj luci Osijek i od 23. lipnja uveo redovite tjedne letove za Zagreb i Split, u prvih mjesec dana zabilježena je katastrofalna popunjenost zrakoplova za glavni hrvatski grad. Na prvih pet letova za Zagreb bilo je samo 78 putnika, što je jedva dovoljno da bi se jednom popunio zrakoplov Dash-8, kapaciteta 76 sjedala! Direktorica ZL Osijek Blanka Strahonja tvrdi kako je razlog tomu loš red letenja.

- Naime, zrakoplov iz Osijeka u Zagreb stiže u 15.45 sati, gdje se tada za dalju 'vezu' prema Dubrovniku, Zadru i drugim destinacijama mora čekati najmanje četiri sata. Prošle godine Croatia Airlines imala je mnogo bolji raspored linija pa se na sljedeći let iz Zagreba čekalo najviše sat i pol do dva. Tada smo imali popunjenost od 75 posto, a ova sada je zanemariva. Sumnjam da će se stanje popraviti do 25. kolovoza, jer ljudi se radije odlučuju ići automobilom ili vlakom do Zagreba - pojašnjava Strahonja.

Njezine tvrdnje potkrepljuje i činjenica da je istodobno, također utorkom, na relaciji iz Osijeka za Split, koji je, istina, već na željenoj jadranskoj obali, letjelo čak 548 putnika. Popunjenost je, dakle, bila čak 90 posto, slično kao i lani.

- Naruku nam ne ide ni što nas je Croatia Airlines ponovno u red letenja uvela radnim danom, i to utorkom, a raspored letova je takav da se dolazak i odlazak s ljetovanja zrakoplovom mora planirati u razmaku od tjedan dana. To je prilično nezgodno, ali što je – tu je - zaključuje Strahonja.

Autor: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: steam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.08.2009. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa, s obzirom na cijenu povratne karte + udaljenosti, 76 putnika je i previše.

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2009. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dajte molim vas šta se čudite, pa tko normalan još ide u Zagreb avionom kad vožnja autom od Osijeka do centra Zagreba traje dva sata. Toliko izgubiš dok dođeš do Klise i dok se čekiraš, pa se izuj, skini opasač, izbaci ključeve, sat, još ak imaš geler u nozi ili vugli... Na kraju čekaš sat vremena da avion poleti. Kad sleti u Zagrebu moraš čekati u avionu na pisti, pa još ako imaš kofere, a da ne govorim o transferu s Plesa do centra Zagreba. To je nepotrebno maltretiranje.


Zadnja promjena: PreacheR; 10.08.2009. 13:05; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.08.2009. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma to je pizdarija.. ides u zd sa tim lopovima..pa izgubs 45min do klise i parking vamo tamo, pa ukrcaj..bla bla, pa onda cekas jos 4h vezu u zg... ma daj jebote ja sam do zd prij 7 dana dosao za 5 i pol sati.. a mogo sam i brze

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.08.2009. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

let zg-os-zg postoji samo zato da let za split ne bi vozili poljoprivredni avioni.

nitko sa zericu mozga u glavi nije mogao ocekvait da ce letovi za zg biti popunjeni

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2009. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
let zg-os-zg postoji samo zato da let za split ne bi vozili poljoprivredni avioni.


upravo tako, to ni nije let zg-os os-zg nego za split a drugo je sto on mora doci iz zg i vratit se tamo pa povezu tih par ljudi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mileni
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2009. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
let zg-os-zg postoji samo zato da let za split ne bi vozili poljoprivredni avioni.

nitko sa zericu mozga u glavi nije mogao ocekvait da ce letovi za zg biti popunjeni
...i ne bi li nam , opet, dokazali da su nam SVE omogučili alida su letovi iz Os neisplativi. Jadan Croatia airlines, koliko se mučenici žrtvuju za osječane, šmrc

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.08.2009. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mileni je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
let zg-os-zg postoji samo zato da let za split ne bi vozili poljoprivredni avioni.

nitko sa zericu mozga u glavi nije mogao ocekvait da ce letovi za zg biti popunjeni
...i ne bi li nam , opet, dokazali da su nam SVE omogučili alida su letovi iz Os neisplativi. Jadan Croatia airlines, koliko se mučenici žrtvuju za osječane, šmrc


...dokazali???????...pa i djeci u vrtiću su jasne ovakve gluposti....ne znam tko još vjeruje da je to za neku dobrobit, osim onih koji su pinku u džep spremili....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.08.2009. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
mileni je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
let zg-os-zg postoji samo zato da let za split ne bi vozili poljoprivredni avioni.

nitko sa zericu mozga u glavi nije mogao ocekvait da ce letovi za zg biti popunjeni
...i ne bi li nam , opet, dokazali da su nam SVE omogučili alida su letovi iz Os neisplativi. Jadan Croatia airlines, koliko se mučenici žrtvuju za osječane, šmrc


...dokazali???????...pa i djeci u vrtiću su jasne ovakve gluposti....ne znam tko još vjeruje da je to za neku dobrobit, osim onih koji su pinku u džep spremili....

dobrodošli u kapitalizam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
av8or
Offline
Avatar

Ukupno postova: 189
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.08.2009. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da..... jadno...
Meni je famozna činjenica kako gđa. Strahonja pri svakom obraćanju javnosti koristi priliku da popljuje Croatia Airlines. Zasluženo ili ne, to bi se čak i dalo raspravljati, ali ajde.... Raspored je loš, nema putnika...
Medjutim, mene zanima jel tko šta napravio da informira putnike???
Vjerujem da većina potecijalnih putnika ne zna da je cijena karte u jednom smjeru 220 kuna!!! 220 kuna..., i za 30tak min. u Zagrebu. Isto tako da tim famoznim utorkom, iz Zagreba vrlo vjerojatno idu večernji letovi za mnoga europska odredišta, pa i za Dubrovnik, Zadar, Pulu i Split......
Medjutim, ona je zapela za tih 4 sata čekanja, i redovito pravi negativnu reklamu...
Iskreno, ja bih radje čekao i tih 4 sata u birtiji na aerodromu nego se truckao u vlaku ili autobusu 10-12 sati.....!!!!
Ali to sam ja....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.08.2009. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

av8or je napisao/la (Pogledaj post): ›
Medjutim, mene zanima jel tko šta napravio da informira putnike???
Vjerujem da većina potecijalnih putnika ne zna da je cijena karte u jednom smjeru 220 kuna!!! 220 kuna..., i za 30tak min. u Zagrebu. Isto tako da tim famoznim utorkom, iz Zagreba vrlo vjerojatno idu večernji letovi za mnoga europska odredišta, pa i za Dubrovnik, Zadar, Pulu i Split......


...30tak min u zagrebu - da...na to još računaj barem sat i pol (dolazak do Klise, check-in), pa zatim pola sata prolaska kroz Pleso, pa 45 minuta od Gorice do Zagreba...sveukupno: 2,45 minuta....za to vrijeme dođeš autom....IC vlak vozi isto toliko....od centra Os do centra Zg....
...cijena: 220 kn u jednom smjeru nije puno, ali računaj na to recimo da ako imaš 4 sata boravka na Plesu, potrošit ćeš na cuge barem još 100 kn...ako ćeš do grada taksijem, 150 kn od Gorice do centra.....cijena karte vlaka do Zg IC je 209 kn u jednom smjeru....
...a večernji letovi iz Zagreba idu prema Budimpešti, Dubrovniku, Puli, Sarajevu, Skopju, Zadru i Munichu....to je jedino što je dobro....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: