Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U sedam mjeseci na našim prometnicama poginulo 11 osoba [Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.08.2009. 16:17 
Naslov:  U sedam mjeseci na našim prometnicama poginulo 11 osoba [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U prvih sedam mjeseci ove godine na našim prometnicama broj prometnih nesreća za razliku od prošle godine ipak je smanjen. Tako je zabilježeno 719 nesreća odnosno 67 ili 9% manje nego u prvih sedam mjeseci 2008 godine. No, vozačima i svim sudionicima u prometu poziv na alarm i razmišljanje treba dati podatak kako je u tim nesrećama 11 osoba izgubilo život, 303 su teže ili lakše ozljeđene a u 405 nesreća prouzročena je materijalna šteta.



U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- i u Osijeku knjiga žalosti za dr. Savku Dabčević Kučar

- na inicijativu Press centra za okoliš pokrenuto oformljavanje Mreže ekoloških
novinara Jugoistočne Europe

- vrijeme sutra: sunčano i toplije



Osječka televizija - Vijesti, 07.08.2009.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.08.2009. 16:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koje su to "naše" prometnice?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.08.2009. 17:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da se odnosi na našu županiju, valjda

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuki
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.08.2009. 20:24 
Naslov:  Re: U sedam mjeseci na našim prometnicama poginulo 11 osoba [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisu prometnice krive, mogle bi biti i bolje ali BRZINA je ta koja 90% izaziva nesreće. Zamislite samo koliko bi se tek vozilo da su nam prometnice bolje. Naš policijski sustav još uvijek je blag i još uvijek se može sve srediti i potkupiti.
Treba ulagati u kontolu sobraćaja na način da se svugdje postave fiksni radari pa ko voli nek izvoli. Npr. u Njemačkoj na putu iz Aalena prema Stutgartu ima jedno malo mjesto u kojem je na 1,5 km postavljeno vjerovali ili ne čak 5 fiksnih radara. Kakav izravni kontakt sa policijom, evidentirati prekršaj , potkrijepiti ga dokazom tj. slikom i poslati kaznu koju nije moguće eskivirati i to da se pamti cijeli život.
Interesantno je to kako svi kažu treba prevencija, a ja mislim da je najbilja prevencija po džepu i to debelo jer niko te netera da voziš suludo i ugrožavaš tuđe živote
Kad jednom platiš 1000 - 2000 Eura neće ti više pasti na pamet brza vožnja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.08.2009. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prosječni Hrvat vozi fiat punto... onda se naždere u nekoj birtiji i nakon toga svojom mašinom od 70ks i 2m dužine vozi 120km/h ubije sebe i još par nevinih.. eto odakle 11 mrtvih... Ili oni kreteni iskompleksirani na motorima... wau jebote motor ide 300km/h... ajme...kao jadni na motorima ginu.. kao ih 90% vozi nije ni čudo..pogotovo ona balavurdija na kineskiim skuterima..pretjecanje s desne strane itd..

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.08.2009. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam ponosni vlasnik yuga 65 koral al nabrijanog, s fiatovim motorom. druga boja, 6 vlasnik. ja ga farbo s kumom miloradom u lepinom dvorištu najnovijom metalik bojom crvenom. ima sve, ima oko 100 konja, ima tenisku lopticu na kuki, čupava sjedala od ovčje dlake, kockice mi vise s retrovizora zbog kojih ne vidim ništ iza u retrovizoru, pored kockica se klati razapeti isus. kupio sam crveno crnu spužvu za volan, malo mi volan pobjegne nekad al mi zato super uzgleda. imam i metalik željezne papučice za kvačilo, kočnicu i gas, kupio u pevecu, sam montiro, a i novi lijepi mjenjač je tu s ferrari znakom. naljepio sam izolir traku preko prednjih farova da izgleda moćno, a kum i ja smo ga malo spustili. fleksericom smo rezali mortizere. sad je pravi. malo je tvrd na cesti al ide ko munja. ja ga zovem crveni vrag i niko mi nije ravan u selu, a i šire. vikendi su moji dani. večeri su divne. oko 5-6 kad dođemo iz polja kum i ja se malo plahnemo vodom i ralonom pa se osvježimo uz čašicu dve domaće šljoke. kum peko i mogu vam reć predobra je. i tako se nas dvoje malo potparimo prije izlaska u grad. vani pijemo pivo, pan, a pošto nam za mantanje treba puno piva, namantamo se kokuće. i kad padne mračac oko 10-11 sjednemo u crvenog vraga i pravac disko i narodna muzika. uf to nam uljepšava život. munja može povuć ko 100 vragova. a kad se vraćamo niko nam nije ravan. ja i kum smo kraljevi ceste, namazani ko vragovi u 3-4 ujutro kad palimo gume između sela vozeći po pola ceste s ugašenim svjetlima. moj kum i ja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dreamer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 241
Lokacija: tu i tamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.08.2009. 11:54 
Naslov:  Re: U sedam mjeseci na našim prometnicama poginulo 11 osoba [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
ja sam ponosni vlasnik yuga 65 koral al nabrijanog, s fiatovim motorom. druga boja, 6 vlasnik. ja ga farbo s kumom miloradom u lepinom dvorištu najnovijom metalik bojom crvenom. ima sve, ima oko 100 konja, ima tenisku lopticu na kuki, čupava sjedala od ovčje dlake, kockice mi vise s retrovizora zbog kojih ne vidim ništ iza u retrovizoru, pored kockica se klati razapeti isus. kupio sam crveno crnu spužvu za volan, malo mi volan pobjegne nekad al mi zato super uzgleda. imam i metalik željezne papučice za kvačilo, kočnicu i gas, kupio u pevecu, sam montiro, a i novi lijepi mjenjač je tu s ferrari znakom. naljepio sam izolir traku preko prednjih farova da izgleda moćno, a kum i ja smo ga malo spustili. fleksericom smo rezali mortizere. sad je pravi. malo je tvrd na cesti al ide ko munja. ja ga zovem crveni vrag i niko mi nije ravan u selu, a i šire. vikendi su moji dani. večeri su divne. oko 5-6 kad dođemo iz polja kum i ja se malo plahnemo vodom i ralonom pa se osvježimo uz čašicu dve domaće šljoke. kum peko i mogu vam reć predobra je. i tako se nas dvoje malo potparimo prije izlaska u grad. vani pijemo pivo, pan, a pošto nam za mantanje treba puno piva, namantamo se kokuće. i kad padne mračac oko 10-11 sjednemo u crvenog vraga i pravac disko i narodna muzika. uf to nam uljepšava život. munja može povuć ko 100 vragova. a kad se vraćamo niko nam nije ravan. ja i kum smo kraljevi ceste, namazani ko vragovi u 3-4 ujutro kad palimo gume između sela vozeći po pola ceste s ugašenim svjetlima. moj kum i ja.


osijek031.com smile Bravo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.08.2009. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
ja sam ponosni vlasnik yuga 65 koral al nabrijanog, s fiatovim motorom. druga boja, 6 vlasnik. ja ga farbo s kumom miloradom u lepinom dvorištu najnovijom metalik bojom crvenom. ima sve, ima oko 100 konja, ima tenisku lopticu na kuki, čupava sjedala od ovčje dlake, kockice mi vise s retrovizora zbog kojih ne vidim ništ iza u retrovizoru, pored kockica se klati razapeti isus. kupio sam crveno crnu spužvu za volan, malo mi volan pobjegne nekad al mi zato super uzgleda. imam i metalik željezne papučice za kvačilo, kočnicu i gas, kupio u pevecu, sam montiro, a i novi lijepi mjenjač je tu s ferrari znakom. naljepio sam izolir traku preko prednjih farova da izgleda moćno, a kum i ja smo ga malo spustili. fleksericom smo rezali mortizere. sad je pravi. malo je tvrd na cesti al ide ko munja. ja ga zovem crveni vrag i niko mi nije ravan u selu, a i šire. vikendi su moji dani. večeri su divne. oko 5-6 kad dođemo iz polja kum i ja se malo plahnemo vodom i ralonom pa se osvježimo uz čašicu dve domaće šljoke. kum peko i mogu vam reć predobra je. i tako se nas dvoje malo potparimo prije izlaska u grad. vani pijemo pivo, pan, a pošto nam za mantanje treba puno piva, namantamo se kokuće. i kad padne mračac oko 10-11 sjednemo u crvenog vraga i pravac disko i narodna muzika. uf to nam uljepšava život. munja može povuć ko 100 vragova. a kad se vraćamo niko nam nije ravan. ja i kum smo kraljevi ceste, namazani ko vragovi u 3-4 ujutro kad palimo gume između sela vozeći po pola ceste s ugašenim svjetlima. moj kum i ja.


imaš lego smisla,piši romane

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.08.2009. 0:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

11... mrtvih... ko im kriv, kad puštaju žive da voze...
da voze mrtvi, bilo bi 11 živih. Wink

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dreamer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 241
Lokacija: tu i tamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.08.2009. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Od tri bitna cimbenika za sigurnost prometa (sudionici, vozila i ceste), prometna kultura svih sudionika - a posebno vozaca - najbrže može smanjiti tragicne posljedice. Ona ne traži toliko financijskih sredstava, koliko svježe ideje te stalan i sustavan rad na njihovom promicanju" (MUP, 2008).

službeni podaci

BILTEN O SIGURNOSTI CESTOVNOG PROMETA 2008. SSN 1331-2863 XXXV GODINA ZAGREB, 2009.

Ako već netko želi čitati/pisati o postocima i demografskim karakteristikama vozača koji uzrokuju prometne nesreće... evo mu onda bar službena referenca...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: